پایگاه خبری مرصاد tag:http://mersad-newz.mihanblog.com 2018-07-19T06:04:09+01:00 mihanblog.com گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده در عرصه ساخت و ساز آموزشی 2012-07-22T18:00:36+01:00 2012-07-22T18:00:36+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/648 ramin h معاون فرماندار بویین‌زهرا: ماهواره‌ها ابزار اصلی دشمنان در تهاجم اعتقادی هستند خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان بویین‌ زهرا گفت: ماهواره‌ها از ابزار اصلی و ویژه دشمنان در تهاجم اعتقادی و نرم هستند. به گزارش خبرگزاری فارس از بویین زهرا، مصطفی شاه‌محمدی عصر امروز در مراسم دیدار با جمعی از خیران مدرسه‌ساز بخش مرکزی شهرستان بویین زهرا با بیان اینکه امر مدرسه‌سازی یک اجر و ذخیره ارزشمند معنوی برای خیران و نیکوکاران است، اظهار کرد: لازم است که مسئولان و نهاد‌های اجتماعی با حمایت‌ و توجه وی معاون فرماندار بویین‌زهرا:
ماهواره‌ها ابزار اصلی دشمنان در تهاجم اعتقادی هستند

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان بویین‌ زهرا گفت: ماهواره‌ها از ابزار اصلی و ویژه دشمنان در تهاجم اعتقادی و نرم هستند.

خبرگزاری فارس: ماهواره‌ها ابزار اصلی دشمنان در تهاجم اعتقادی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از بویین زهرا، مصطفی شاه‌محمدی عصر امروز در مراسم دیدار با جمعی از خیران مدرسه‌ساز بخش مرکزی شهرستان بویین زهرا با بیان اینکه امر مدرسه‌سازی یک اجر و ذخیره ارزشمند معنوی برای خیران و نیکوکاران است، اظهار کرد: لازم است که مسئولان و نهاد‌های اجتماعی با حمایت‌ و توجه ویژه‌ به مسئله بسیار مهم نیکوکاری و ساخت‌ و ساز‌های وقفی زمینه را برای ریشه‌کنی خط فقر در جامعه مهیا کرده و سبب افزایش میزان رضایت‌مندی عمومی از روند پیشرفت و توسعه در سطح کشور شوند.

معاون فرماندار شهرستان بویین زهرا با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت‌های صورت گرفته در کشور در حوزه بهره‌برداری از مراکز آموزشی و فرهنگی بی‌سابقه است، افزود: باید سعی شود که در این زمینه با به‌کارگیری صحیح از نیرو‌ها و توانمندی‌های مناسب عرصه‌ای بزرگ برای رشد و آبادانی مختلف فراهم شده و رضایت‌مندی عمومی شهروندان گسترش یابد.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان از ترویج اندیشه‌ها و افکار ضد دینی منحرف کردن جوانان و نوجوانان از اصول و ملاک‌های دین است، تصریح کرد: در حال حاضر اولویت بسیار مهم و حساس نهاد‌ها و ارگان‌های فرهنگی کشور این است که با اجرای برنامه‌های سازنده و مناسب سبب تعالی و شکوفایی معنوی جوانان و همچنین نوجوانان شده و آنان را از گرایش‌یافتگی به سوی منابع غربی و غیر دینی بازدارند.

معاون فرماندار شهرستان بویین زهرا لزوم همیاری شهروندان با مسئولان شهری را امری حیاتی و عاملی برای رشد و پیشرفت وسیع‌تر دانست و بیان کرد: اگر تعامل و همدلی بین مردم و دست‌اندرکاران نظام اسلامی به نحو شایسته و احسن وجود داشته باشد، قطعا جلوی رخنه و نفوذ همه‌جانبه دشمنان و معاندان گرفته و مقاصد آنان نقش بر آب می‌شود.

شاه‌محمدی با ارائه گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده در عرصه ساخت و ساز آموزشی در این شهرستان بیان کرد: برپایی جلسات مختلف با معاونان آموزشی و پرورش بویین زهرا، حضور و بازدید سرزده از مدارس مناطق محروم، اجرای برنامه‌های فرهنگی و عمرانی در بخش‌های مختلف بویین زهرا و نیز دعوت از خیران مدرسه‌ساز برای تعامل و هم‌فکری از جمله برنامه‌های شاخصی بوده است که تا‌کنون در این شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ماهواره‌ها از ابزار اصلی دشمنان برای هجوم اعتقادی علیه نظام اسلامی هستند، عنوان کرد: اگر کار مؤثری در این زمینه از سوی متولیان امر در کشور صورت گیرد، قطعا سلامت فرهنگی کشور تضمین می‌شود.

معاون فرماندار شهرستان بویین زهرا خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان عزیز ایران اسلامی در برهه‌های مختلف به خوبی نشان داده‌‌اند که با اراده قوی و عزم راسخ پشتیبان ولایت فقیه و نظام بوده‌اند و این آمادگی را دارند که با قدرت و شجاعت در برابر دسیسه‌چینی‌های استکبار و غرب ایستادگی کنند.

]]>
ماه مبارك رمضان، فرصت مناسبی برای برطرف كردن اشتهای كاذب افراد چاق 2012-07-15T06:52:56+01:00 2012-07-15T06:52:56+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/647 ramin h ماه مبارك رمضان، فرصت مناسبی برای برطرف كردن اشتهای كاذب افراد چاق » سرویس: استان ها - مازندران کد خبر: 91042514729 یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۸ کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی گفت: اشتهای کاذب مشکل اغلب افراد چاق است که با روزه گرفتن این عادت را ترك كرد. «سمیه صمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه مازندران، اظهار كرد:روزه‌داران با داشتن برنامه تغذیه‌ای مناسب برای ماه مبارک رمضان و پرهیز از پرخوری در زمان افطار و سحر می‌توان

ماه مبارك رمضان، فرصت مناسبی برای برطرف كردن اشتهای كاذب افراد چاق

» سرویس: استان ها - مازندران

کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی گفت: اشتهای کاذب مشکل اغلب افراد چاق است که با روزه گرفتن این عادت را ترك كرد.

«سمیه صمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه مازندران، اظهار كرد:روزه‌داران با داشتن برنامه تغذیه‌ای مناسب برای ماه مبارک رمضان و پرهیز از پرخوری در زمان افطار و سحر می‌توانند بین دو تا چهار کیلوگرم کاهش وزن داشته باشند.

وی با بیان این‌که ماه مبارک رمضان تمرین خوبی برای کم‌خوری و دوری از پرخوری است، گفت: با رعایت میزان مصرف و در عین حال تامین نیازهای غذایی بدن می‌توان در حد قابل قبولی از زیان‌های ناشی از کمبود مواد غذایی در این ماه در امان بود.

به گفته کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی،ماه مبارک رمضان تمرین خوبی برای کم‌خوری و پرهیز از پرخوری است.

صمدی با تاکید بر این‌که بیشترین علت افزایش وزن در ماه مبارک رمضان افزایش ولع غذا خوردن در زمان افطار است، افزود: سرعت غذاخوردن در زمان افطار باید در حد کنترل‌شده باشد و حداقل 15 تا 20 دقیقه زمان لازم است تا در این مدت مغز احساس سیری را به فرد اعلام کند بنابراین باید آرام و با حوصله افطاری را میل كرد.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی تغذیه‌ای مناسب باید بكوشیم تا کالری مورد نیاز روزانه بدن در دو وعده افطار و سحر میل شود و در فاصله بین افطار تا خواب نیز از میوه‌ها غافل نشویم.

کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی یادآور شد: افطار می‌تواند یک ماده غذایی سبک از جمله فرنی، نان، پنیر، سبزی، سوپ رقیق یا مقداری شیرگرم با عسل باشد و یک ساعت پس از آن می‌توان شام را میل كرد.

صمدی خاطرنشان کرد: باید برنامه غذایی به گونه‌ای تنظیم شود که در ماه مبارک رمضان 15 تا 20 درصد انرژی کمتر از انرژی روزانه سایر روزهای سال دریافت شود.

وی ادامه داد: روزه‌داران بهتر است روزه خود را با مصرف قندهای طبیعی چون خرما باز كنند تا با افزایش قند خون گرسنگی برطرف شود و میزان غذای خورده‌شده کنترل شود.

کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی اظهار كرد: نوشیدن مقادیر فراوان و ناگهانی انواع شربت سرد در هنگام افطار با دفع آن به صورت ادرار علاوه بر آن‌که تشنگی فرد را برطرف نمی‌کند بلكه سبب دریافت مقدار زیادی انرژی اضافی بدون ایجاد سیری برای بدن فرد می‌شود و به دستگاه گوارش نیز آسیب وارد می‌کند.

صمدی با بیان این‌که مصرف غذاهای متنوع اصل کلی برای پیروی از برنامه غذایی صحیح در ماه مبارك رمضان است، گفت: برخلاف تصور عموم مصرف حجم زیادی از غذا در وعده‌های افطار و سحر مفید نیست و برنامه غذایی فرد در طول ماه مبارك رمضان باید همه گروه‌های غذایی به‌صورت مواد مغذی استفاده شود.

وی با اشاره به این‌که گروه نان و غلات منابع بسیار خوبی از انرژی، املاح و مواد معدنی هستند که باید در ماه مبارک رمضان روزانه 6 تا 11 واحد از این گروه غذایی دریافت شود، افزود: خوردن غلات سبوس‌دار به‌ویژه در وعده سحری سبب می‌شود که فرد در طول روز دیرتر احساس گرسنگی کند.

کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر این‌که خوردن انواع میوه‌ و سبزیجات در فاصله افطار تا سحر سبب می‌شود که فرد در طول روز کمتر احساس تشنگی داشته باشد، اظهار كرد: باید بكوشیم از انواع میوه‌ و سبزیجات به صورت خام یا پخته در برنامه غذایی استفاده شود.

صمدی تصریح کرد: گروه گوشت شامل انواع گوشت قرمز و سفید، تخم‌مرغ و سویا سرشار از پروتئین و آهن است و به‌ویژه برای دختران نوجوانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده‌اند و روزه می‌گیرند مصرف منابع سرشار از آهن در هنگام افطار و سحر اهمیت بسزایی دارد.

وی با اشاره به این‌که گروه شیر و لبنیات شامل ماست، شیر، کشک، پنیر و دوغ سرشار از پروتئین، کلسیم و سایر ویتامین‌ها و املاح هستند، گفت: مصرف روزانه دو تا سه واحد از گروه لبنیات به‌ویژه برای نوجوانانی که امسال نخستین سال روزه‌داری برای آنهاست و اهمیت فراوانی دارد.

کارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: نوجوانان در سنین رشد هستند از این‌رو دریافت مقادیر كافی لبنیات کافی در دوران روزه‌داری توصیه می‌شود و سالمندان نیز باید منابع کم‌چرب، کم نمک و لبنیات را برای جلوگیری از تحلیل استخوان دریافت كنند.

]]>
افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر 2012-03-29T16:07:08+01:00 2012-03-29T16:07:08+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/646 ramin h شهردار ملایر خبر داد افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر خبرگزاری فارس: شهردار ملایر از افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر خبر داد. علیرضا امامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: بر اساس تلاش و برنامه‌ریزی مجموعه برنامه‌ریزان و نیروهای زحمتکش شهرداری و حوزه معاونت‌ها و مشاورین حوزه شهرداری درآمد پایدار و بودجه عملیاتی شهرداری ملایر از سال 86 تا پایان سال 90 از رقم 76 میلیارد ریال به مبلغ 700 میلیارد ریال افزایش یافته است. وی افزو شهردار ملایر خبر داد
افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر

خبرگزاری فارس: شهردار ملایر از افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش درآمد پایدار و بودجه‌های عملیاتی در شهرداری ملایر

علیرضا امامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: بر اساس تلاش و برنامه‌ریزی مجموعه برنامه‌ریزان و نیروهای زحمتکش شهرداری و حوزه معاونت‌ها و مشاورین حوزه شهرداری درآمد پایدار و بودجه عملیاتی شهرداری ملایر از سال 86 تا پایان سال 90 از رقم 76 میلیارد ریال به مبلغ 700 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی افزود: این منابع درآمد و دارایی‌ها و ثروت‌های شهرداری در قالب قراردادهای مختلف از قبیل احداث پروژه‌های مشارکتی و تجاری و تفکیک و تغییر کاربری اراضی در راستای خدمت به شهروندان اجرایی شده است.

شهردار ملایر از تعریض خیابان‌های ملایر در سال جاری خبر داد و گفت: شهرداری در برنامه‌ریزی‌هایی که در سال 91 دارد با اعتبار 420 میلیارد ریال در نظر دارد نسبت به تعریض خیابان‌های شهدا و شهیدمصطفی خمینی، تکمیل هتل پارک سیفیه و تقاطع غیر همسطح و پروژه "پنجره‌ای به سوی دنیا" اقدام کند.

وی اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها تا پایان سال مالی 91 به پایان برسد.

امامی در ادامه به پیشرفت‌های شهرستان ملایر طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: ملایر با اجرای طرح‌هایی که در دست دارد در آستانه تحول عظیم و شگرفی در مدیریت شهری، ایجاد زیربناها و ساختارهای مناسب توسعه فرهنگی اجتماعی و اقتصادی شهری، ایجاد تفرجگاه‌ها و فضای سبز بیشتر و... است.

وی در پایان از آمادگی کامل شهر ملایر برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: شهرداری ملایر با نصب بنر، ایجاد گلکاری بلوارها و میادین، پاکسازی تابلوها و سطح بلوارها و میادین و داخل شهر، چیدن سفره هفت سین در شهر و رنگ‌کاری سرعت‌گیرها و خطوط عابر پیاده و... در ایام نوروز آمادگی خود را از هر نظر برای پذیرایی از مهمانان نوروز داشت.

انتهای پیام/ی20

]]>
شلمچه نقطه پیوند عرشیان و فرشیان 2012-03-29T16:07:05+01:00 2012-03-29T16:07:05+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/645 ramin h یادداشت شلمچه نقطه پیوند عرشیان و فرشیان خبرگزاری فارس: شلمچه ناگفته‌های جنگ را سینه فراخ خود نگه داشته و صحنه مبارزه مردان حق زمینی است که در سکوی پرواز این شهر به عرش رسیده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، شلمچه بوی خرمشهر و جبهه و جنگ، مقاومت و مبارزه و خون و شهادت می‌دهد، عطر جوانمردی و کربلا در شلمچه جریان دارد، عشق و آزادگی در شلمچه به عروج نزدیک می‌شود و بال پرواز به آسمان‌ها پیدا می‌کند. شلمچه صحنه مبارزه حق و باطل، زشتی‌ها و زیبایی‌ها و م یادداشت
شلمچه نقطه پیوند عرشیان و فرشیان

خبرگزاری فارس: شلمچه ناگفته‌های جنگ را سینه فراخ خود نگه داشته و صحنه مبارزه مردان حق زمینی است که در سکوی پرواز این شهر به عرش رسیده‌اند.

خبرگزاری فارس: شلمچه نقطه پیوند عرشیان و فرشیان

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، شلمچه بوی خرمشهر و جبهه و جنگ، مقاومت و مبارزه و خون و شهادت می‌دهد، عطر جوانمردی و کربلا در شلمچه جریان دارد، عشق و آزادگی در شلمچه به عروج نزدیک می‌شود و بال پرواز به آسمان‌ها پیدا می‌کند.

شلمچه صحنه مبارزه حق و باطل، زشتی‌ها و زیبایی‌ها و میعادگاه عشق است و مردانگی مردان حق در این شهر معنا پیدا می‌کند.

خاک شلمچه بوی تازگی و لاله‌های پرپر می‌دهد، خاکی که همواره نظاره‌گر عشق‌بازی کبوتران عاشق بوده و قدمگاه مردان آسمانی است.

شلمچه زیارت‌گاه عاشقان است و صدای نبرد مرغان عاشق همواره در شلمچه به گوش می‌رسد صدای توپ، تانک، مسلسل، گلوله...

چشمه‌های خشکیده دیدگان با نظاره شلمچه غلیان می‌کنند تا بتوانند پرده از ناگفته‌های این شهر بردارند و حقیقت‌ها را بار دیگر بازگو کنند، زیرا راز سربندهای یاعلی، یامحمد، یازهرا و یاحسین در این خاک نهفته است.

آری در شلمچه می‌توان به آزادگی، نبرد، مبارزه، تلاش، جوانمردی، گذشت و فداکاری رسید، تنها باید چشم‌ها را شست.

اینجا سرزمینی مقدس است که همه قدسیان برای سجده بر این میعادگاه عشق و بندگی با یکدیگر در رقابت هستند.

شلمچه خورشید بی‌غروبی است که عرش و فرش را با یکدیگر پیوند می‌دهد و یاد و خاطره شهیدانش همواره در دل این شهر و بندگان مخلص خداوند زنده و جاویدان خواهد ماند.

انتهای پیام/س30

]]>
تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور با هیچ کار فرهنگی برابری نمی‌کند 2012-03-29T16:07:01+01:00 2012-03-29T16:07:01+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/644 ramin h جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع): تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور با هیچ کار فرهنگی برابری نمی‌کند خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع) گفت: فضایی که مردم در مناطق عملیاتی به آن دست پیدا می‌کنند با انجام هیچ گونه کار فرهنگی حاصل نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، محمود مرادی اظهار کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از برنامه‌های راهبردی سپاه بوده و برای این امر کارهای کارشناسی صورت گرفته است. وی ادامه داد: نظر جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع):
تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور با هیچ کار فرهنگی برابری نمی‌کند

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع) گفت: فضایی که مردم در مناطق عملیاتی به آن دست پیدا می‌کنند با انجام هیچ گونه کار فرهنگی حاصل نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور با هیچ کار فرهنگی برابری نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، محمود مرادی اظهار کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور یکی از برنامه‌های راهبردی سپاه بوده و برای این امر کارهای کارشناسی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: نظرسنجی‌های مختلفی از شرکت‌کنندگان در این اردوها انجام شده است که افراد تاثیرگذاری این اردوها را عالی عنوان کرده‌اند.

جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع) تصریح کرد: با توجه به حضور گسترده مردم و اقشار مختلف در این نواحی نیاز است که غنای برنامه‌های فرهنگی و فکری بیشتر شود  چرا که برنامه اردوهای راهیان نور شبیه هیچ برنامه‌ای نیست و تاثیرگذاری ویژه‌ای دارد.

وی افزود: افرادی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده و از واقعیت‌ها و فضای معنوی آن بی‌خبر هستند و اطلاعاتی ندارند با حضور در مناطق عملیاتی با این فضا آشنا می‌شوند و از نظر روحی و معنوی خود را به رزمندگان نزدیک می‌سازند.

مرادی با بیان اینکه فضایی که مردم در مناطق عملیاتی به آن دست پیدا می‌کنند با انجام هیچ گونه کار فرهنگی حاصل نمی‌شود، گفت: فضای ترسیم شده در دوران جنگ و جبهه‌ها و روحیات رزمندگان در هیچ کتابی به خوبی ترسیم نشده است و حضور فیزیکی در یادمان‌ها تاثیر بالایی دارد که باید تقویت شود.

جانشین فرماندهی ناحیه بسیج مقاومت امام رضا(ع) گفت: اردوهای راهیان نور ایده‌آل ترین کار فرهنگی است که فواید بسیاری دارد.

انتهای پیام/س30

]]>
درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس" 2012-03-29T16:06:58+01:00 2012-03-29T16:06:58+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/643 ramin h خبرنگار فارس در غزه گزارش می‌دهد درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس" خبرگزاری فارس: هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه از جهان عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست تا در راهپیمایی"الی بیت‌المقدس" مشارکت گسترده داشته باشند. به گزارش خبرنگار فارس از غزه،‌ هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه ضمن درخواست از امت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان برای برگزاری باشکوه راهپیمایی جهانی"الی بیت‌المقدس" تاکید کرد که ورود به قدس از طریق سفارتخ خبرنگار فارس در غزه گزارش می‌دهد
درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس"

خبرگزاری فارس: هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه از جهان عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست تا در راهپیمایی"الی بیت‌المقدس" مشارکت گسترده داشته باشند.

خبرگزاری فارس: درخواست علما برای شرکت گسترده در راهپیمایی جهانی "الی بیت‌المقدس"

به گزارش خبرنگار فارس از غزه،‌ هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه ضمن درخواست از امت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان برای برگزاری باشکوه راهپیمایی جهانی"الی بیت‌المقدس" تاکید کرد که ورود به قدس از طریق سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی به رسمیت شناختن دشمن صهیونیستی است.

در همین راستا "ابوعاصم ابو راس" از اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه بر مشارکت جهان اسلام در راهپیمایی الی بیت‌المقدس تاکید کرد و افزود: ما می خواهیم ارکان رژیم صهیونیستی در این روز به لرزه درآید.

وی همچنین بر ضرورت مشارکت امت عربی، اسلامی و تمام آزادگان جهان در این راهپیمایی جهانی که تاکیدی بر حقوق ملت فلسطین در قدس و فلسطین و حق مسیحیان در مقدسات خود در این شهر مقدس است، تاکید کرد.

ابورأس تصریح کرد: ضروری است کسانی که خواهان حمایت از قضیه فلسطین هستند در این روز مشارکت فعال داشته باشند و به سمت مرزهای فلسطین بیایند و مخالفت خود را با اشغالگری و سیطره رژیم صهیونیستی بر اماکن اسلامی و مقدسات و همچنین شهرک‌سازی اعلام کرده و تاکید کنند که صاحبان اصلی این سرزمین تنها فلسطینیان هستند.

از سوی دیگر دکتر"یوسف الشرافی" نماینده فراکسیون تغییر و اصلاح و یکی از اعضای انجمن علمای فلسطین گفت که ما امروز وظایف علمای امت در قبال مقدسات و کرامت امت را به آنها یادآوری می‌کنیم.

وی افزود: دشمن صهیونیستی دشمن انسانیت و همه مقدسات است، ما شاهد یهودی‌سازی قدس، شهرک‌سازی و تخریب خانه‌های ساکنان قدس هستیم و می‌بینیم که آنها صاحب خانه را وادار می‌کنند که هزینه تخریب خانه خود توسط بولدوزرهای رژیم صهیونیستی را پرداخت کنند؛ این رژیم خود را فراتر از قانون می‌داند.

از سوی دیگر انجمن فلسطینی اطلاع‌رسانی برای یاری قدس در بیانیه‌ای بر ضرورت مشارکت گسترده‌ و فعال رسانه‌ای برای پوشش اخبار مربوط به راهپیمایی جهانی قدس با هدف شکست اشغالگری و حمایت از قضیه قدس تاکید کرد.

این انجمن در بیانیه‌ای از رسانه‌ها خواست تا با پوشش اخبار این حادثه مهم 30 مارس آن را به یک روز مهم تاریخی در اذهان عمومی سراسر جهان تبدیل کرده و قضیه قدس را که در معرض یهودی‌سازی، شهرک‌سازی، مصادره و تخریب قرار دارد، در اذهان جهانیان زنده کنند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است روند سازش که 20 سال پیش از زمان امضای توافقنامه اسلو آغاز شد، هیچ سودی برای شهر قدس به دنبال نداشته است بلکه پوششی برای عملیات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در این شهر بوده است.

انجمن فلسطینی اطلاع‌رسانی برای یاری قدس همچنین از جمهوری اسلامی ایران و نهادهای رسانه‌ای آن و همچنین رسانه‌های حامی مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه به دلیل پوشش اخبار مربوط به قدس قدردانی کرد.

انتهای پیام/++

 

]]>
آغاز دور جدید مذاکرات سودان و سودان جنوبی 2012-03-29T16:06:54+01:00 2012-03-29T16:06:54+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/642 ramin h آغاز دور جدید مذاکرات سودان و سودان جنوبی خبرگزاری فارس: رسانه‌های خبری از آغاز دور جدید مذاکرات دو سودان در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی برای حل اختلافات بین دو کشور خبر دادند. به گزارش فارس به نقل از الجزیره، امروز (پنج شنبه) آدیس آبابا پایتخت اتیوپی میزبان دور جدید مذاکرات نمایندگان دو کشور سودان و سودان جنوبی برای حل اختلافات موجود میان دو کشور باشد. "رحمه الله محمد عثمان"، نماینده وزارت خارجه سودان درباره این مذاکرات توضیح داد که گفتگو و تبادل نظر برسر امنیت در مرزهای دو کشور خواهد
آغاز دور جدید مذاکرات سودان و سودان جنوبی

خبرگزاری فارس: رسانه‌های خبری از آغاز دور جدید مذاکرات دو سودان در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی برای حل اختلافات بین دو کشور خبر دادند.

خبرگزاری فارس: آغاز دور جدید مذاکرات سودان و سودان جنوبی

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، امروز (پنج شنبه) آدیس آبابا پایتخت اتیوپی میزبان دور جدید مذاکرات نمایندگان دو کشور سودان و سودان جنوبی برای حل اختلافات موجود میان دو کشور باشد.

"رحمه الله محمد عثمان"، نماینده وزارت خارجه سودان درباره این مذاکرات توضیح داد که گفتگو و تبادل نظر برسر امنیت در مرزهای دو کشور خواهد بود.

این در حالی است که وزارت خارجه سودان با انتشار بیانیه‌ای، از بیانیه‌های منتشره توسط وزارت خارجه آمریکا و سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره حوادث اخیر منطقه هجلیج انتقاد کرد.

وزارت خارجه سودان متوجه کردن مسئولیت حوادث جاری در هجلیج بر عهده خارطوم را نشات یافته از موضع‌گیری‌های ناعادلانه سازمان ملل متحد و آمریکا دانست.

از سوی دیگر خارطوم و جوبا روز گذشته اعلام کردند که نیروهای نظامی خود از منطقه نفت‌خیز هجلیج را پس از دو روز درگیری نیروهای دو طرف در این منطقه از آن خارج کرده‌اند.

از زمان استقلال سودان جنوبی تاکنون مرزها و مناطق نفتی از جمله موضوعات مورد اختلاف خارطوم و جوبا بوده‌اند.

انتهای پیام/++

]]>
رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز 2012-03-29T16:06:50+01:00 2012-03-29T16:06:50+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/641 ramin h مدیرآموزش و پرورش شهرستان مهریز خبر داد: رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز از رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز خبر داد. حسن حاضری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهریز از رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی تاکنون خبر داد و اظهار کرد: ستاد اسکان مسافران نوروزی در مهریز با 17 باب آموزشگاه با ظرفیت 150 کلاس درس از 25 اسفند آغاز به کار کرد. وی به بیان اینکه  50 نفر با ستاد اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان همکاری مدیرآموزش و پرورش شهرستان مهریز خبر داد:
رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز از رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز خبر داد.

خبرگزاری فارس: رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مهریز

حسن حاضری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهریز از رشد 40 درصدی اسکان مسافران نوروزی تاکنون خبر داد و اظهار کرد: ستاد اسکان مسافران نوروزی در مهریز با 17 باب آموزشگاه با ظرفیت 150 کلاس درس از 25 اسفند آغاز به کار کرد.

وی به بیان اینکه  50 نفر با ستاد اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان همکاری می‌کنند، عنوان کرد: از 25 اسفند تا امروز شهرستان مهریز پذیرای 754 خانوار با آماری بیش از 4 هزار و 563  نفر بوده است که این آمار نسبت به سال گذشته رشد 40 درصدی را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشترین آمار پذیرش مسافران نوروزی مربوط به دوم فروردین ماه با پذیرش 177 خانوار بوده است که در آن روز مجبور به افزایش سه باب آموزشگاه با 30 کلاس درس شدیم.

حاضری خاطرنشان کرد: بیشترین مسافران نوروزی از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، همدان و البرز به مقصد هرمزگان بودند.

وی یادآور شد: امسال ساختمان جدیدالاحداث دبیرستان آیت‌الله کاشانی به ‌عنوان ستاد مرکزی اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است که شماره تماس‌های 5222393 و 5229060 آماده پاسخ‌گویی به مهمانان نوروزی است.

حاضری خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام تعطیلات نوروز 4 هزار و  125 نفر در 758 خانوار مهمان و مسافر نوروز در این شهرستان اسکان داده شدند که بیشترین مسافران نوروزی از استان‌های تهران، گلستان و آذربایجان‌شرقی مهمان شهرستان مهریز بودند و از این تعداد مسافر نوروزی 2 هزار و 943 نفر از خانواده فرهنگی و هزار و 388 نفر از خانواده‌های غیر فرهنگی بودند.

انتهای پیام/س20

]]>
اعضای کاروان الی بیت المقدس همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند 2012-03-29T16:06:47+01:00 2012-03-29T16:06:47+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/640 ramin h پس از 24 ساعت ورود به لبنان اعضای کاروان الی بیت المقدس همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند خبرگزاری فارس: برخی اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس که صبح روز گذشته(چهارشنبه) وارد بیروت شده، همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند. به گزارش خبرنگار فارس در کاروان جهانی الی بیت المقدس، اعضای شاخه آسیایی این کاروان ساعت 9:30 دقیقه صبح چهارشنبه به وقت محلی وارد اسکله بیروت شد. بنابر این گزارش، هر چند از لحظات اول ورود کشتی به بندر گفته می شد که کمتر از چند ساعت اعضای کاروان از بندر ترخ پس از 24 ساعت ورود به لبنان
اعضای کاروان الی بیت المقدس همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند

خبرگزاری فارس: برخی اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس که صبح روز گذشته(چهارشنبه) وارد بیروت شده، همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند.

خبرگزاری فارس: اعضای کاروان الی بیت المقدس همچنان بر روی کشتی در اسکله بیروت هستند

به گزارش خبرنگار فارس در کاروان جهانی الی بیت المقدس، اعضای شاخه آسیایی این کاروان ساعت 9:30 دقیقه صبح چهارشنبه به وقت محلی وارد اسکله بیروت شد.

بنابر این گزارش، هر چند از لحظات اول ورود کشتی به بندر گفته می شد که کمتر از چند ساعت اعضای کاروان از بندر ترخیص خواهند شد این مسئله تا شب هنگام به طول انجامید.

این در حالی بود که اعضای کاروان آسیایی به دلیل کارشکنی های ترکیه و همچنین اوضاع جوی نزدیک به 20 ساعت در بندر «تاشوجو» ترکیه بودند و سپس از ساعت 1 بامداد به وقت محلی که وارد کشتی «فرگون» شدند تا 9:30 دقیقه صبح که به بیروت رسید را بر روی آبهای مواج مدیترانه سپری کرد.

شاخه آسیایی کاروان جهانی الی بیت المقدس اما در حالی بیش از 12 ساعت در اسکله بیروت توقیف شده بودند که آب و غذای قطع شده بود و ارتش لبنان که مسئولیت اسکله بیروت را بر عهده داشت از ارائه غذا و آب به کاروان جلوگیری کرد.

این وضعیت تا آنجا ادامه پیدا کرد که اعضای کاروان که تماس های آنها به جایی نرسیده بود با شعارهای ضد اسرائیلی بر روی عرشه کشتی اعتراض خود به رفتار ارتش لبنان را اعلام کردند.

بنابر گزارش خبرنگار فارس در کاروان جهانی الی بیت المقدس، نهایتا اعضای شاخه آسیایی کاروان به جز اعضای هند و فیلیپینی توانستند از کشتی خارج و به محل اسکان بروند.

آخرین اخبار رسیده به خبرنگار فارس حاکی از آن است که اعضای هندی و فیلیپینی کاروان همچنان و پس از 24 ساعت در کشتی به سر می برند.

انتهای پیام/س

]]>
تلاش‌های عربستان سعودی جهت کاهش قیمت جهانی نفت 2012-03-29T16:06:44+01:00 2012-03-29T16:06:44+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/639 ramin h تلاش‌های عربستان سعودی جهت کاهش قیمت جهانی نفت خبرگزاری فارس: وزیر نفت عربستان سعودی از تلاش‌های کشور متبوعش برای کاهش جهانی قیمت نفت خبر داد. به گزارش فارس به نقل از شبکه المنار، "علی النعیمی"، وزیر نفت عربستان سعودی از تلاش کشور متبوعش به عنوان اولین و بزرگترین صادرکننده نفت جهان از کاهش جهانی قیمت نفت سخن گفت. وی ابراز امیدواری کرد که قیمت جهانی نفت کاهش یافته و به قیمت منطقی برسد که تهدیدی برای اقتصاد جهانی محسوب نشود. النعیمی در ادامه افزوده است که افزایش قیمت نفت برای تمام کشو
تلاش‌های عربستان سعودی جهت کاهش قیمت جهانی نفت

خبرگزاری فارس: وزیر نفت عربستان سعودی از تلاش‌های کشور متبوعش برای کاهش جهانی قیمت نفت خبر داد.

خبرگزاری فارس: تلاش‌های عربستان سعودی جهت کاهش قیمت جهانی نفت

به گزارش فارس به نقل از شبکه المنار، "علی النعیمی"، وزیر نفت عربستان سعودی از تلاش کشور متبوعش به عنوان اولین و بزرگترین صادرکننده نفت جهان از کاهش جهانی قیمت نفت سخن گفت.

وی ابراز امیدواری کرد که قیمت جهانی نفت کاهش یافته و به قیمت منطقی برسد که تهدیدی برای اقتصاد جهانی محسوب نشود.

النعیمی در ادامه افزوده است که افزایش قیمت نفت برای تمام کشورهای جهان از جمله کشورهای توسعه یافته، کشورهای در حال رشد، کشورهای فقیر و حتی کشورهای تولید کننده نفت نامطلوب است و این افزایش تهدیدی برای اقتصاد جهان تلقی می‌شود.

النعیمی همچنین گفت: با وجود تنش‌های ژئوپلیتیک، بازار نفت توازن خود را حفظ کرده و عربستان تلاش می‌کند، با مسئله کمبود نفت مبارزه کند، چون بیم از کمبود نفت افزایش بهای سوخت را موجب شده است.

در هفته‌های اخیر قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافته و این مسئله برای رشد اقتصادی مناطق مختلف جهان یک تهدید به شمار می‌آید.

انتهای پیام/++

]]>
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بیمارستان‌های شوشتر بازدید کرد 2012-03-29T16:06:40+01:00 2012-03-29T16:06:40+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/638 ramin h به صورت سرزده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بیمارستان‌های شوشتر بازدید کرد خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به صورت سرزده از بیمارستان‌های شهرستان شوشتر بازدید کرد و از نزدیک در جریان خدمات‌دهی به بیماران قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر محمدحسین سرمست شوشتری صبح امروز در بازدیدی سرزده از بیمارستان‌های شوشتر در جریان خدمات‌دهی به بیماران شوشتری قرار گرفت. بر اساس این گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این بازدید با بیماران بستری شده در بیمارستان‌های خاتم‌ا به صورت سرزده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بیمارستان‌های شوشتر بازدید کرد

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به صورت سرزده از بیمارستان‌های شهرستان شوشتر بازدید کرد و از نزدیک در جریان خدمات‌دهی به بیماران قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بیمارستان‌های شوشتر بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر محمدحسین سرمست شوشتری صبح امروز در بازدیدی سرزده از بیمارستان‌های شوشتر در جریان خدمات‌دهی به بیماران شوشتری قرار گرفت.

بر اساس این گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این بازدید با بیماران بستری شده در بیمارستان‌های خاتم‌الانبیا، الهادی و شهدای شوشتر دیدار کرد.

شهرستان شوشتر دارای سه بیمارستان است که دو بیمارستان خاتم‌الانبیا و الهادی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان الهادی زیر نظر تأمین اجتماعی اداره می‌شود.

انتهای پیام/س20/ژ1001

]]>
بالگردهای "آتاک" ساخت ترکیه آماده بهره برداری شده است 2012-03-29T16:06:36+01:00 2012-03-29T16:06:36+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/637 ramin h وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد بالگردهای "آتاک" ساخت ترکیه آماده بهره برداری شده است خبرگزاری فارس: وزیر دفاع ترکیه طی اظهاراتی در مورد پروژه ساخت بالگردهای "آتاک" در بنیه صنایع نظامی این کشور، اعلام کرد که این بالگردها امسال آماده بهره برداری می شود. به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، عصمت ایلماز وزیر دفاع ترکیه در ارتباط با پروژه های حساس و مهم صنایع نظامی ترکیه در سال جاری اظهار داشت که بالگردهای "آتاک" ساخت صنایع دفاعی این کشور امسال آماده تحویل به نیروهای مسلح ترکیه می شود. ای وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد
بالگردهای "آتاک" ساخت ترکیه آماده بهره برداری شده است

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع ترکیه طی اظهاراتی در مورد پروژه ساخت بالگردهای "آتاک" در بنیه صنایع نظامی این کشور، اعلام کرد که این بالگردها امسال آماده بهره برداری می شود.

خبرگزاری فارس: بالگردهای "آتاک" ساخت ترکیه آماده بهره برداری شده است

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، عصمت ایلماز وزیر دفاع ترکیه در ارتباط با پروژه های حساس و مهم صنایع نظامی ترکیه در سال جاری اظهار داشت که بالگردهای "آتاک" ساخت صنایع دفاعی این کشور امسال آماده تحویل به نیروهای مسلح ترکیه می شود.

ایلماز در ادامه افزود که از سوی دیگر فعالیت و برنامه زیزی لازم برای صادرات این بالگردها به دیگر کشورهای جهان آغاز شده است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین در مورد پروژه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین "آنکا" ساخت صنایع دفاعی این کشور نیز گفت که این هواپیماها از امسال در امر مبارزه با تروریسم مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در مورد پروژه تانک های "آلتای" نیز خاطرنشان کرد که این پروژه نیز کاملا ملی شده و با قراردادی که با شرکت "روتم" کره جنوبی منعقد شده، روند ساخت این تانک ها نیز تسریع شده است.

انتهای پیام/ص

]]>
اردوی تیم ملی والیبال بانوان از 8 فروردین آغاز شد 2012-03-29T16:06:33+01:00 2012-03-29T16:06:33+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/636 ramin h با وجود اعلام عدم برگزاری اردو در تعطیلات نوروزی اردوی تیم ملی والیبال بانوان از 8 فروردین آغاز شد خبرگزاری فارس: با وجود اینکه فدراسیون والیبال اعلام کرده بود در رده‌های سنی مختلف در بخش بانوان اردویی در تعطیلات نوروز برگزار نخواهد کرد اما با اصرار سرمربی تیم بزرگسالان اولین اردوی این تیم از 8 فروردین آغاز شد. به گزارش باشگاه خبری فارس توانا، این اردو به اصرار میترا شعبانیان با 28 بازیکن آغاز شد. لیلا محمدیان نائب رئیس بانوان فدراسیون والیبال درباره برگزاری این اردو به فارس گفت: شعبا با وجود اعلام عدم برگزاری اردو در تعطیلات نوروزی
اردوی تیم ملی والیبال بانوان از 8 فروردین آغاز شد

خبرگزاری فارس: با وجود اینکه فدراسیون والیبال اعلام کرده بود در رده‌های سنی مختلف در بخش بانوان اردویی در تعطیلات نوروز برگزار نخواهد کرد اما با اصرار سرمربی تیم بزرگسالان اولین اردوی این تیم از 8 فروردین آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اردوی تیم ملی والیبال بانوان از 8 فروردین آغاز شد

به گزارش باشگاه خبری فارس توانا، این اردو به اصرار میترا شعبانیان با 28 بازیکن آغاز شد.

لیلا محمدیان نائب رئیس بانوان فدراسیون والیبال درباره برگزاری این اردو به فارس گفت: شعبانیان اصرار داشت بازیکنان را محک بزند بنابراین تصمیم گرفتیم اردوی 4 روزه‌ای را تشکیل دهیم. البته در نظر داریم به طور مستمر اردوها را در هر سه رده از 15 فروردین آغاز کنیم اما مسئولان کادر استادیوم آزادی جلسه‌ای را با مسئولان وزارت ورزش خواهند داشت تا وضعیت خوابگاه مشخص شود.

در این اردو همچنین تعداد دیگری از بازیکنان مورد محک قرار خواهد گرفت تا در نهایت ملی پوشان اصلی برای حضور در بازی‌های آسیایی مشخص شوند.

به گزارش فارس در این اردو مهناز حاتمی به عنوان سرپرست تیم ملی را همراهی می‌کند اما سرپرست نهایی پس از پایان اردوی 4 روزه مشخص خواهد شد.

ملی پوشان ایران خود را برای حضور در مسابقات آسیایی آماده می‌کنند.

انتهای پیام/م

]]>
می‌کند بازار معشوقان پر از سودا بهار/ نوروز در سروده‌های شاعران تاجیک-4 2012-03-29T16:06:28+01:00 2012-03-29T16:06:28+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/635 ramin h می‌کند بازار معشوقان پر از سودا بهار/ نوروز در سروده‌های شاعران تاجیک-4 خبرگزاری فارس: در میان همه افراد و گروه‌هایی که در پیشبرد فرهنگ و سنت‌های حسنه نوروزی در تلاشند، بی شک نقش شاعران به جهت نفوذ کلامی که در میان جوامع خود دارند در این هدف نقشی تاثیر گذارتر را دارا بوده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی، توصیف نوروز در هریک‏ از دوره‏های شعر فارسی مد نظر مشاهیر و معاریف فارسی سرا بوده است. این در حالی است که پژوهش‏‌ها نشان می‌دهد، که اغلب شا
می‌کند بازار معشوقان پر از سودا بهار/ نوروز در سروده‌های شاعران تاجیک-4

خبرگزاری فارس: در میان همه افراد و گروه‌هایی که در پیشبرد فرهنگ و سنت‌های حسنه نوروزی در تلاشند، بی شک نقش شاعران به جهت نفوذ کلامی که در میان جوامع خود دارند در این هدف نقشی تاثیر گذارتر را دارا بوده است.

خبرگزاری فارس: می‌کند بازار معشوقان پر از سودا بهار/ نوروز در سروده‌های شاعران تاجیک-4

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی، توصیف نوروز در هریک‏ از دوره‏های شعر فارسی مد نظر مشاهیر و معاریف فارسی سرا بوده است.

این در حالی است که پژوهش‏‌ها نشان می‌دهد، که اغلب شاعران فارسی گو اگرچه ابیات فراوانی درباره نوروز نسروده‏اند،اما گه‏گاه به مناسبتی، نامی و یادی از آن کرده‏اند که این خود نشان از اهمیت موضوع در میان آنان دارد.

در زیر ابیاتی چند از شاعران معاصر تاجیک تقدیم خوانندگان محترم فارس می‌گردد.

ملک نعمت

شعر بهار

نه! این بهار نیست!

جز شعر چار شاعری چون چاریار نیست.

از یوغ دهقان

وقتی که خاک صفحه ی مسطر کشیده شد،

آماس دیده بود،

وقتی که دست باد

از کلیات شام و سحر صفحه ای گشاد

وقتی که بغض ابر

ترکید در گلو،

ایجاد شد بهار!

گلبانگ نای نیست،

این سور محشر است.

این رستخیز سبزه و ...

این شعر دیگر است.

نامش بهار نیست،

این گل بسر که عالمی تسخیر کرده است

این شعر آتش است،

آب است و خاک و باد،

بابای دهقان

تحریر کرده است!

 

عبدالله فاضل

بهار آمد خماری لاله گشتم،

به حسن روی گل ها واله گشتم.

ده و دو طرح از عمر رفته کرده،

جوان شوخ هجده ساله گشتم.

****

نوروز آشتی

خورشید رو نمود،

پشتش به دوش داد.

از نور رحمتش،

بر خاک تاجیکان،

فیض و فروغ داد.

مشتی شکست شیشه ی یخدان* چله را،

بدمیله قوس و حوت خود بگرفت و خیز کرد.

گرما رسید و اسکر** سرما گریز کرد.

قوی سفید برف،

از دشت و پشته و برماله خیست***،خیست،

از یاله خیست ،خیست،

از یانه هاو گردن و دنباله خست،خست.

سوری دمید از نفس سحر آفرش حمل،

وا شد ره عمل.

ای آشنای من،

ای همدیار دور،

دیگر بس است غربت و دیگر بس است درد،

برخیز و با بهار سفر کرده بازگرد.

برخیز و بازگرد،

آن پاره ی وطن که ره توشه ی تو بود،

آن مشت خاک که عطر کفن برده ای به خود.

واپس بیاورش.

نوروز تازه رو،

این پیک نوبهار،

این ساربان محمل ایام گل شکفت،

بام و در علم کشیده ی ختلان و رشت را،

یخدان – یخچال

عسکر – لشکر

خیست – بالا شد،برخواست

 

عسکر حیکم

اعجاز بهار

ابر می گرید و می خندد گل،

می سراید غزل خود بلبل.

می که از شیشه برون می ریزد،

می کند وصف لبانش قل- قل.

در چنین لحظه ای اعجاز بهار،

شکوه بگذار ،بکش ناز نگار.

می و مطرب که به کار آغازد،

کار دنیا همه گردد بی کار .

***

تا کی گویی که گل به نوروز دمد،

تا آن ز دلم آه جگرسوز دمد.

از وعده ی فردا ی درخشان سیرم ،

خورشید خدا برای امروز دمد.

 

اسد گلزاده بخارائی

نقاش زمین

باران بهاری،

باران بهاری!

تو نقش زمینی

نقاش زمینی.

باران بهار بار

باران بهار بار

در سحن گلزار

تخم امید کار!

توانی ترا،کسی ندارد

دهقان،ز قضا تخمی نکارد.

تو بی بهائی،

فیض خدایی

با قسمت ما،تو پُرسخایی

کجا گدایی؟

آب خدایی

زمین خماری

حوصله داری؟!

تو هستی دهقان،گوهر کانی

به خاک مرده،جان هستی ،جانی.

رویش سبزه کرامت تو

حسن بهاران مرحمت تو.

از تو گلستان چول و بیابان

بوی گل آن رسد به آسمان

حسن جهان را سازی زیاده

گرسنگی را سازی پیاده.

افسونگری تو،

افسونگری تو!

بی تو زمین سرد،در پرده ی گرد

چو مثل بیمار گرفتار درد،

خاک سیاه را،رنگ سبز دهی

به چشم سبزش سرمه می نهی

به کرته ی آن گل ها بدوزی

از آتش عشق آب شده ریزی

بار و بار و بار...

تخم امید کار!

در طبیعت تو،تقدیر جنبانی

خطا نسازم،حسن جهانی،

از دیده ی ما پنهان نمانی

گوهر صافی،بهر دمانی.

نقش زمینی،

نقش زمینی،

نقش زمینی...

*****

آش بهاری

آش بهار است، سوملک*

  آش بهار است ،سوملک

سرخط "هفت سین" سوملک

بهار پیشین سوملک

شام نخوابند بی بی یان

در گرد دیگ سوملک،

هر لحظه کابند دیگ را

خوانند سرود سوملک.

تا شام ما سحر شود

هر خاندان خبر شود

فصل سرما بدر شود

عید بهار هم سر شود

زیب دسترخان** سوملک

رزق همگان سوملک

آذوقه ی جان سوملک.

نشانه ی نیک روزی است

ضیافت نوروزی است،

حالا فصل گل ریزی است

به هر یک ما روزی است

آش بهاری سوملک

آش بهاری سوملک...

سوملم- سمنو

دسترخان – سفره

*****

آب بقا

آیا می دانید،

چیست غولونگاب* ،

آیا نخواندید،

چیست غولونگاب؟!

بر صد درد دوا،

نعمت خدا

ببخشد صفا،به چشم بینا.

آب بقا است،

آب بقا است!

ز باده بهتر،ز باده خوش تر،

هر جسم بیمار،

هر قلب بیمار،

می شود بهتر،می شود خوش تر.

چون آب کوثر،

چون آب کوثر.

فصل بهاران،چون آب باران

زنده بسازد

هر جسم و هر جان

تازه نمایند روح روان را

زیاده سازد زور و توان را

شربت جان و

شربت جان است،

شربت خون و

روح روان است.

فصل بهاران،چو باد و باران،

برای انسان،راحت جان است.

گویا گلاب است،

گویا گلاب است.

نوشید روا است

نوشید دوا است. 

آب بقا است،

آب بقا است،

آب صفا است.!

غولونگاب – نوعی شربت که از داخل آب چند دانه قیسی و زرد آلوی خشک شده ریزند و بنوشند که در باور مردم خواص دوایی دارد

*****

پیک بهار

روز وشب ها گشته بودیم انتظار

می رسد بر ما پیام نوبهار،

بار دیگر زنده گردد عالمی

گرچه باشد عمر آن هم یک دمی .

می رسد باد صبا از راه دور

با صدای مرغکان گردید جور،

چشم آفتاب روشن و پرنور شد

مهر آن بر ما و تو پر زور شد.

نوده ها* چون شده ی مرواریدند

پس از آن که برف و باران باریدند،

سبزه و سه برگه رویید از زمین

دشت و هامون چون عروس نازنین.

باغ و راغ ها سر به سر گل کرده اند،

هر که عاشق عقل و هوش را برده اند،

قلب ما چون غنچه ی سربسته بود

برشکفت و هم ردیف لاله شد.

ما که هستیم عاشق فصل بهار

روز و شب ها گشته بودیم انتظار.

نوده - جوانه

 

******

ایام بهار

شبانه بارید،باران گل کار

نسیمی وزید از سوی کوهسار،

چشم روز کفید برآمد آفتاب

زمین و آسمان بگردید پرتاب.

آمد بهاران با باد و باران

چشمه ها در جوش رود ها پرخروش

سرود آبشار می رسد برگوش،

هوا مصفا چون آبک صاف

شاخ درختان چون موی نو باف*

آمد بهاران با باد و باران

دل را نوازد افتاب خندان.

به چشم نمودار عالم زنده

چه شاد و مسرور آمدی زنده؟

آمد بهاران با باد و باران

دل را نوازد آفتاب خندان.

به کوه و کوتل سبزه دمیده

موسوم کشت هم پخته رسیده،

نوروز عالم مهمان ما شد

عید سال نو نصیب ما شد.

آمد بهاران با باد و باران

دل را نوازد آفتاب خندان.

نوباف – تازه بافته شده

******

ترانه ی بهاری

هور هور وزش باد

پیام فصل نوزاد،

شر- شر آب جویبار

نغمه ی بلبل زار.

خوانش  فاخته و سار

صدای کبک کوهسار،

از فیض نوبهاران،

از فیض نوبهاران!

صحرا جای تماشا

نشیمنگاه آشنا،

عاشق دارد تمنا

دلبر من زود بیا.

چو لاله بر چشم نما

انتظار تو جانا!

از فیض نو بهاران،

از فیض نوبهاران!

چند روزه دوران ما

فصل خوش- باغبان ما،

چون گل شکوفان شویم

با چشم نمایان شویم،

به جسم هم جان شویم

از فیض نو بهاران،

از فیض نوبهاران!

 

مستان شیرعلی

نوروز دل

پگاه صالحان بر خیز از خواب

گشا آیینه را بر روی نوروز

معطر کن هوای خانه ات را

صفا ده سینه را از بوی نوروز

*****

به صحن باغ بنگر کهنه و نو

درختان برگ های تازه دارند

نهالان مثل دختر های قدرس

به سر گل مانده عطر و غازه دارند

****

نظر کن رنگ های زندگی را

که از نوروز تا نوروز خون شد

ز یار و دوستان در صحنه عمر

که سر بالا که در خود سرنگون شد؟

*****

گشا بال نگه را تا به گردون

رموز صبح شان از مهر و مه گیر

شب تاریک را پایان سفید است

دل تاریک را روز سیه گیر

*****

از آنجا بین هنوز آثار دارد

زمین نوروز ها بسیار دارد

ولی تا رو زند* نوروز دل ها

زمین بس غصه و آزار دارد

*****

غبار دل بیفشانیم بر خاک

شویم آسوده روی از بوی نوروز

پگاه صالحان برخیز از خواب

گشا آیینه را بر روی نوروز

رو زند – سر زند، پیدا شود

 

عبدالله قادری(ممتاز)

بوی خوش نو بهار

باز بهار آمده،دشت و دمن دلفریب

از گل سه برگه ها،طرف چمن دلفریب

باز به گلزار ها،بلبلکان نوحه گر

باز چو فردوس شد صحن وطن دلفریب

باش ایا برزگر از پی کشت زمین

خیسته از خواب خوش،خاک کهن دلفریب

باد صبا آورد،پیک ز فیض بهار

باز چه خوش می چمد،سرو چمن دلفریب

شاد شود خاطر از شرشره کوهسار

روح دمد در بدن،نغمه فکن،دلفریب

نشئه به کس می دهد بوی خوش نوبهار

باز به گلگشت شد،دلبر من دلفریب

 

مهری نساء

بهار

امسال بهاران به دم تازه نیامد

عید آمد و عیدانه به اندازه نیامد

چون دید و پر و بال به هم ریخته ما

با شادی و هنگامه و آوازه نیامد

..

نی خوانش بلبل که غمم را بزداید

نی تابش خورشید توانم بفزاید

نی مونس و داننده اسرار تب و تاب

تا یک نفس از غصه رهایم بنماید

..

از درد و جوانمرگی گل های بهاری

آگه بنما باد! محبان چمن را

تا با نفس گرم و نوازنده خورشید

امروز ببینیم عزیزان چمن را

 

محمدعلی عجمی

سلام بهار

سلام،یک شکوفه است از بهار

سحر برای من سلام گل بیار

بیا که با سلام سبز آبها

تمام باغ می شود شکوفه بار

به نام تو قسم چقدر خسته ام

از این سکوت،این سکوت مرگبار

کجا پناه می بری ،دل عزیز!

ز دست روز ها ،ز دست روزگار

گل بنفشه کاشتم به حال خود

درخت یاس سبز شد به یاد بار

قیام کن،قیام،مثل سرو ها

به سجده رو،به سجده مثل آبشار

به خنده پاسخی بده سکوت را

سلام،یک شکوفه است از بهار

 

انتهای پیام/.

 

]]>
فعالیت 55 مرکز بهداشتی در جنوب کرمان 2012-03-29T16:06:24+01:00 2012-03-29T16:06:24+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/634 ramin h در ایام نوروز صورت می‌گیرد فعالیت 55 مرکز بهداشتی در جنوب کرمان خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: 55 مرکز بهداشتی شهری و روستایی جنوب کرمان در ایام تعطیلات نوروز آماده ارائه خدمات هستند. سیدفریدون افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای خدمت‌رسانی و کمک‌های امدادی به مهمانان و مسافران نوروزی 22 پایگاه اورژانس شهری و بین جاده‌ای به ویژه در محل‌های حادثه‌خیز جنوب استان مستقر کرده است.  وی افزود: چهار کمپ اورژان در ایام نوروز صورت می‌گیرد
فعالیت 55 مرکز بهداشتی در جنوب کرمان

خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: 55 مرکز بهداشتی شهری و روستایی جنوب کرمان در ایام تعطیلات نوروز آماده ارائه خدمات هستند.

خبرگزاری فارس: فعالیت 55 مرکز بهداشتی در جنوب کرمان

سیدفریدون افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای خدمت‌رسانی و کمک‌های امدادی به مهمانان و مسافران نوروزی 22 پایگاه اورژانس شهری و بین جاده‌ای به ویژه در محل‌های حادثه‌خیز جنوب استان مستقر کرده است.

 وی افزود: چهار کمپ اورژانس نیز در ورودی شهرهای جیرفت، عنبرآباد، کهنوج و رودبار که در مسیر جاده پرتردد جیرفت به بندرعباس هستند مستقر شده‌اند.

 افضلی تصریح کرد: همچنین یک دستگاه آمبولانس اتوبوسی با 12 تخت و تجهیزات کامل درمانی و نیروی امدادی در محل دانشگاه علوم پزشکی مستقر است.

 وی خاطرنشان کرد: تمامی 55 مرکز بهداشتی شهری و روستایی جنوب کرمان در تمام ایام تعطیلات نوروز آماده ارائه خدمات هستند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بیمارستان‌های امام خمینی(ره) شهرستان جیرفت و بیمارستان 12 فروردین شهرستان کهنوج نیز در ایام تعطیلات نوروز آماده ارائه خدمات در تمام رشته‌های تخصصی جراحی، ارتوپدی، اطفال، قلب، طب اورژانس و... هستند.

افضلی با اشاره به اقدامات نوروزی انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خاطر نشان کرد: پنج تیم بازرسی در ایام تعطیلات سال نو به صورت ویژه از فروشگاه‌ها رستوران‌ها و همچنین نظارت بر کار مراکز بهداشت بازدید می‌کنند تا محیطی سالم برای مهمانان و مردم منطقه داشته باشیم.

 انتهای پیام/س20/ژ1001

]]>
بی‌احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت 2012-03-29T16:06:21+01:00 2012-03-29T16:06:21+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/633 ramin h در پی بروز یک سانحه رانندگی بی‌احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت خبرگزاری فارس: بی احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت. به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، این حادثه دلخراش رانندگی که عصر چهارشنبه و در کیلومتر 20 جاده کاشمر به سه‌راهی شادمهر بین یک دستگاه اتوبوس مسافربری از سمت کاشمر با یک دستگاه کامیون که به سمت کاشمر در حال حرکت بود رخ داد که در جریان آن راننده کامیون، راننده اتوبوس و  2 نفر از سرنشینان اتوبوس در صحنه جان با در پی بروز یک سانحه رانندگی
بی‌احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت

خبرگزاری فارس: بی احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت.

خبرگزاری فارس: بی‌احتیاطی راننده اتوبوس در محور کاشمر 19 کشته و مجروح برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، این حادثه دلخراش رانندگی که عصر چهارشنبه و در کیلومتر 20 جاده کاشمر به سه‌راهی شادمهر بین یک دستگاه اتوبوس مسافربری از سمت کاشمر با یک دستگاه کامیون که به سمت کاشمر در حال حرکت بود رخ داد که در جریان آن راننده کامیون، راننده اتوبوس و  2 نفر از سرنشینان اتوبوس در صحنه جان باختند و تعداد 15 نفر از سرنشینان اتوبوس به سبب جراحات وارده توسط نیروهای اورژانس 115 برای مداوا به بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر منتقل شدند که 2 نفر از مصدومین به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان امدادی مشهد اعزام شدند.

سرهنگ ابراهیم شیبانی فرمانده پلیس راه بردسکن نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر علت وقوع این حادثه دلخراش رانندگی را انحراف به چپ از سوی راننده اتوبوس مسافربری عنوان کرد و گفت:  با حضور به موقع نیروهای اورژانس، هلال‌احمر، آتش‌نشانی و انتظامی بحث امداد رسانی به مصدومان حادثه به خوبی انجام شد اما متاسفانه به سبب اینکه شهرستان با کمبود جرثقیل سنگین مواجهه است و تصادف نیز بین دو دستگاه خودروی سنگین اتفاق افتاده است بحث جابجایی وسایط نقلیه به کندی صورت گرفت به طوری که حدود سه ساعت عبور و مرور با مشکل مواجه شده بود و ترافیک سنگینی در محور ایجاد شده بود.

بر اساس این گزارش، در این حادثه رانندگی که در ساعت 13 و سی دقیقه ظهر روز چهارشنبه اتفاق افتاده که تا ساعت حدود 17 عبور و مرور در این محور به کندی صورت می‌گرفت.

انتهای پیام/س20

]]>
از ترس پلیس ترکیه از عزم کاروان الی بیت المقدس تا سربندهای «یا قدس انا قادمون»+عکس 2012-03-29T16:06:17+01:00 2012-03-29T16:06:17+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/632 ramin h حاشیه‌های فارس از کاروان الی بیت‌المقدس در ترکیه از ترس پلیس ترکیه از عزم کاروان الی بیت المقدس تا سربندهای «یا قدس انا قادمون»+عکس خبرگزاری فارس: 5 روز حضور شاخه آسیایی کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» در ترکیه حاشیه‌های جالبی به همراه داشت که ترس پلیس ترکیه از عزم کاروانیان و بسته شدن سربندهای «یا قدس انا قادمون» بر سر هندی ها و اندونزیایی ها از جمله آنهاست. ------------------------------- به گزارش خبرنگار فارس حاضر در کاروان جهانی الی بیت‌المقدس، شاخه آسیایی این کاروان در حالی ترکیه را حاشیه‌های فارس از کاروان الی بیت‌المقدس در ترکیه
از ترس پلیس ترکیه از عزم کاروان الی بیت المقدس تا سربندهای «یا قدس انا قادمون»+عکس

خبرگزاری فارس: 5 روز حضور شاخه آسیایی کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» در ترکیه حاشیه‌های جالبی به همراه داشت که ترس پلیس ترکیه از عزم کاروانیان و بسته شدن سربندهای «یا قدس انا قادمون» بر سر هندی ها و اندونزیایی ها از جمله آنهاست.-------------------------------

به گزارش خبرنگار فارس حاضر در کاروان جهانی الی بیت‌المقدس، شاخه آسیایی این کاروان در حالی ترکیه را ترک کرد که حضور در شهرهای مختلف از مرز بازرگان تا بندر «تاشوجو» دارای حاشیه جالب و دیدنی بود.

 

• شنیده شده قرار نیست به اندونزیایی ها، مالزیایی ها و فیلیپینی ها ویزا دهند، اما ترکیه بالاخره به مالزیایی ها و اندونزیایی ها ویزا می دهد و فیلیپینی ها هم با شروطی وارد ترکیه می شوند.

• میدان امام علی (ع) شهر ایگدیر مملو از فعالان این شهر است؛ هر کدام از آنها که می فهمند که ایرانی هستی می گویند «الله اکبر خمینی رهبر» و یا در گوش تو می گوید مقلد امام خامنه ای است؛ البته این همه در حالی است که پلیس به میزبانان ترک اجازه نداده است که در مرکز شهر استقبال بگیرند تا مبادا جمعیت بیشتری جمع شوند.

• مراسم میدان امام علی(ع) ایگدیر تمام شده هر کس با دیگری گفتگو می کند، گپ می زند، یک مداح ترک پیدا شده و بچه ها دور او جمع می شوندو اصرار می کنند که مداحی کند و او هم می خواند؛ شوری برپا شده

• نماز در شهر ایگدیر، با ساندویچی که به ساندویچ ایرانی «IRANLAR» مشهور است باز هم مداحی؛ شاید دیگر شهر شیعه نشینی را در راه نبینیم.

• ارزروم، پارک صد ساله مرکزی شهر، کسی توجه به برف سنگین نشسته در پارک ندارد زمین لغزنده است اما شعارهای ایرانی ها، اندونزیایی ها، هندی ها و مالزیایی ها بدون توجه به مجسمه آتاتورک و جلوی دوربین های ترکیه از جمله TRT پرشور است.

• 9 شب به وقت محلی ارزروم را به سمت آنکارا ترک کرده ایم و همه نگران اینترنت و رسیدن به آن هستند تا خبرها را مخابره کنند اما تا 9 صبح که هنوز در راه آنکارا هستیم امکانش نیست.

• بالاخره بعد از نزدیک به 12 ساعت کاروان به آنکارا می رسد، خیابان های مرکزی شهر را طی می کند و با پرچم 20 متری فلسطین به جلوی سفارت اسرائیل در آنکارا می رود؛ شوری برپا شده است و همه شعارهای viva viva palestina و from river to the sea palistain will be free را فریاد می زنند.

• محمد حسن قدمی و محسن مومنی یک اقدام جالب انجام می دهند؛ وقت نماز شده است و به صورت جماعت جلوی سفارت رژیم صهیونیستی اقامه نماز می کنند؛ دیگر کاروانیان هم به صف آنها می پیوندند.

• ناصر فیض که ترکی استانبولی می داند می گوید پلیسها از حضور کاروان در مقابل سفارت اسرائیل به ترس افتاده اند؛ می گوید که یکی از پلیسها گفته تظاهرات کنندگان قصد حمله به سفارتخانه را دارند.

• برنامه در آنکار تمام شده و همه به بالای یک مسجد رفته و یا در جال استراحت هستند و یا با اینترنت در حال آپلود کردن عکس و فیلم؛ آپ کردن فیسبوک، توئیت کردن، و خبر زدن و حاشیه زدن هستند؛ عده ای هم به شهر رفته اند تا آنجا را ببینند.

• خبر بدی ایرانیان کاروان را تکان می دهد؛ پدر محمد حسین جعفریان فوت کرده است و نمی تواند دیگر همراه کاروان باشد؛ ترک ها به دنبال گرفتن بلیط هواپیما برای او هستند؛ او به استانبول می آید و سپس با هواپیما به تهران بر می گردد.

• کاروان وارد مرکز آذری نشین استانبول شده است و مورد استقبال قرار می گیرد؛ یک سخنران ترک و یک سخنران ایرانی بعد هم نماز را در مسجد امام حسین(ع) می خوانیم نمازی در میان شیعیان استانبول و رسمی زیبا یعنی «تقبل الله» گفتن در صفی طولانی؛ هر کس با صف دست می دهد به آخر می رسد و به صف اضافه می شود.

• حسینیه امام زین العابدین مرکز اسکان است از عصر تا صبح فردا برنامه ای نیست و باز هم آپ کردن فیسبوک؛ توئیت؛ آپلود عکس و فیلم، رصد اخبار کاروان  و ...؛ عده ای به گشتن شهر رفته اند.

• نکته جالب ورود به هر مکانی برای اسکان حمله به پریزهای برق است؛ آنقدر از وسایل ارتباط جمعی؛ دوربین، موبایل و لپ تاپ استفاده شده است که همه باطری ها تمام شده و همه به دنبال شارژ باطری هستند.

• صبح یکشنبه یک طرح زیبا به یاد ایام دفاع مقدس؛ سربندهای «یا قدس انا قادمون» بر سر هندی ها، اندونزیایی ها، ایرانی ها، ترکها و تاجیک ها بسته می شود و دوربین ها این لحظات را ثبت می کنند.

• سرودها آماده شده و کاروان به سمت سالن شهرداری می رود؛ بیرون و درون سالن کاروانیان و مردم استانبول حرکت می کنند و چندین کانال تلویزیونی ترکیه پوشش می دهند.

• نوبت سخنرانی نمایندگان کشورها در کاروان می رسد که پشت پرچم هایشان نشسته اند و ییلماز از مسئولان ترکی کاروان از کارشکنی دولت ترکیه می گوید که نماینده ای از پاکستان در این بین وجود ندارد.

• دیدن استانبول برنامه بعدی است؛ اما عصر یکشنبه شهر را ترافیک در بر گرفته است و محلی برای توقف پیدا نمی شود و فقط اماکن تاریخی استانبول از درون اتوبوس دیده می شود و نیمه شب کاروان عازم قونیه می شود.

• کاروان در راه قونیه یک صبحانه مختصر می خورد و کمی ورزش می کند چون شب پیش را فقط در اتوبوس گذرانده است، سپس وارد قونیه می شود، میدان ها را می گذرد و به مقبره مولانا می رسد و مردم قونیه به استقبال کاروان می آیند.

• کاروان به همراه مردم قونیه از مقبره مولانا تا میدان مرکزی شهر آن هم با پرچم 20 متری کاروان حرکت می کنند، شهروندان دیگر هر کدام یا شعار می دهند، یا دوربین ها را روشن کرده و از این حرکت فیلمبرداری می کنند و یا از بالکن ها به جمعیت نگاه می کنند.

• نماز در مسجد شرافت و پشت سر اهل سنت گذاشته می شود و پس از آن عده ای با امام جماعت سنی دیدار می کنند و او که تازه از جریان کاروان آشنا می شود از این مسئله استقبال می کند.

• حضور کاروان در قونیه تاریخی و حیاتی و خبرساز است و در حالی که پس از مراسم همه به دیدن مقبره مولانا می روند تیم رسانه ای در یک مرکز اسلامی که کاروان ناهار را آنجا بوده کار رسانه ای مفصلی انجام می دهد.

• شب در حالی که کاروان خسته از یک روز سخت است شامی دلچسب می خورد و بعد از کمی سخنرانی به سمت بندر مرسیه حرکت می کند اما کاروان صبح هنگام که در اتوبوس بیدار می شود متوجه می شود که به دلایلی به شهر «توشوجو» آمده و قرار است از این بندر به لبنان سفر کند.

• طوفان و کارهای اداری کاروان را تا شب در بندر «تاشوجو» نگه می دارد و در این بین تیم رسانه ای کار رسانه ای خود را می کند؛ چند مستندساز کاروان هم فضای زیبای بندر را برای مصاحبه با اعضای برجسته کاروان مناسب دیده اند؛ عده ای هم از وقت استفاده کرده و در حال بازی فوتبال هستند.

• کاروان قرار است که ساعت 9:30 ـ 10 سه شنبه شب به وقت محلی سوار کشتی شود، اما مشکلاتی هست و در این بین یک ساعتی فرصت وجود دارد؛ اعضای هندی سرود می خوانند، اعضای اندونزی سرود می خوانند و اعضای ایرانی هم در شب تولد حضرت زینب(س) سرود می خوانند؛ سپس تصمیم گرفته می شود سرودی دسته جمعی خوانده شود؛ سرودس در آزادی قدس که قبلا تمرین شده به زبان های فارسی، ترکی، هندی، اندونزیایی و انگلیسی خوانده می شود.

• صبح روز چهارشنبه بالاخره کاروان پس از سفری دریایی و پس از چند ساعت صبر برای خوابیدن طوفان دریای مدیترانه به جای بیروت وارد طرابلس در شمال لبنان می شود تا مردم طرابلس نیز به کاروان بپیوندند.

انتهای پیام/

]]>
فعالیت تشکل های غیردولتی، از مسوولیت دولت ها در قبال قدس نمی کاهد 2012-03-29T16:06:13+01:00 2012-03-29T16:06:13+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/631 ramin h سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس: فعالیت تشکل های غیردولتی، از مسوولیت دولت ها در قبال قدس نمی کاهد خبرگزاری فارس: سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: فعالیت تشکلهای غیردولتی، از مسوولیت دولتها در قبال قدس نمی کاهد به گزارش خبرگزاری فارس، زاهر بیراوی، سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: اقدام تشکلهای غیردولتی در سی ام مارس و راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس نقطه آغازی برای اقدامات جهانی است که باید در جهت آزادسازی قدس صورت پذیرند و این اقدام، پیامی واضح برای همه کسانی دارد که ق سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس:
فعالیت تشکل های غیردولتی، از مسوولیت دولت ها در قبال قدس نمی کاهد

خبرگزاری فارس: سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: فعالیت تشکلهای غیردولتی، از مسوولیت دولتها در قبال قدس نمی کاهد

خبرگزاری فارس: فعالیت تشکل های غیردولتی، از مسوولیت دولت ها در قبال قدس نمی کاهد

به گزارش خبرگزاری فارس، زاهر بیراوی، سخنگوی کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: اقدام تشکلهای غیردولتی در سی ام مارس و راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس نقطه آغازی برای اقدامات جهانی است که باید در جهت آزادسازی قدس صورت پذیرند و این اقدام، پیامی واضح برای همه کسانی دارد که قدس را در خطر می دانند.

وی افزود: بر همین اساس از هیچ آزاده ای در جهان و هیچ رهبری در عالم اسلامی و عربی نمی توان انتظار سکوت داشت بلکه از همه آنها توقع داریم که یک اقدام عملی و گام مهم برای کمک به این مساله بردارند حال چه از مردم، چه تشکل ها و چه دولت ها باشند.

بیراوی با اشاره به برگزاری این راهپیمایی جهانی گفت: این اقدام نه پایان راه که بخشی از سلسله برنامه هایی است که تا آزادسازی قدس شریف ادامه خواهند یافت.

وی ضمن تاکید بر لزوم تحرکت دول اسلامی و عربی در قبال خطر یهودی سازی قدس، سکوت در این رابطه را ذلت بار خواند و گفت: خصوصا در زمانه ای که ملت ها قدرت خود را بازیافته اند و نقش آفرینی خود را می دانند مردم و جوانان می دانند که چگونه غبار ذلت و خواری را از چهره خود بزدایند و قدس را ازاد کنند.

انتهای پیام/

]]>
افتتاح 4 پروژه بهداشتی درمانی در شوشتر 2012-03-29T16:06:10+01:00 2012-03-29T16:06:10+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/630 ramin h رئیس شبکه بهداشت شوشتر خبر داد افتتاح 4 پروژه بهداشتی درمانی در شوشتر خبرگزاری فارس: رئیس شبکه بهداشت شوشتر گفت: چهار پروژه بهداشتی بزرگ در سطح شهرستان شوشتر در هفته‌های آینده افتتاح و به بهره برداری می‌رسند. به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، دکتر جواد شریعتی پیش از ظهر امروز در جمع خیران سلامت شهرستان شوشتر اظهار داشت: در هفته‌های آینده چهار پروژه بزرگ بهداشتی در سطح شهرستان شوشتر به بهره‌برداری می‌رسد. وی درباره این پروژه‌ها افزود: این پروژه‌ها شامل زایشگاه الهادی، آمفی‌تئاتر دانشکده رئیس شبکه بهداشت شوشتر خبر داد
افتتاح 4 پروژه بهداشتی درمانی در شوشتر

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه بهداشت شوشتر گفت: چهار پروژه بهداشتی بزرگ در سطح شهرستان شوشتر در هفته‌های آینده افتتاح و به بهره برداری می‌رسند.

خبرگزاری فارس: افتتاح 4 پروژه بهداشتی درمانی در شوشتر

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، دکتر جواد شریعتی پیش از ظهر امروز در جمع خیران سلامت شهرستان شوشتر اظهار داشت: در هفته‌های آینده چهار پروژه بزرگ بهداشتی در سطح شهرستان شوشتر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی درباره این پروژه‌ها افزود: این پروژه‌ها شامل زایشگاه الهادی، آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پزشکی شوشتر، غیرسوزهای زباله‌های بیمارستانی و درمانگاه تخصصی بیمارستان خاتم‌الانبیاء است.

شریعتی با اشاره به میزان اعتبارات صرف شده برای این پروژه‌ها تأکید کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر12 میلیارد ریال اجرایی شده‌اند.

وی درباره غیرسوزهای بیمارستانی شهرستان شوشتر گفت: این غیرسوزها از نظر تکنولوژی در حدی است که زباله پس از خروج از این دستگاه‌ها استریل شده هستند و دیگر هیچ تهدیدی از نظر زیست محیطی ایجاد نمی‌کنند.

شریعتی خاطرنشان کرد: نصب این غیرسوزها در شرایط کنونی در بیمارستان الهادی به پایان رسیده است و دیگری در بیمارستان خاتم‌الانبیاء در حال انجام است.

پیش‌بینی می‌شود که این پروژه‌ها در سفر آتی هیئت دولت به استان خوزستان افتتاح شوند.

انتهای پیام/ی30/ژ1001

]]>
کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان 2012-03-29T16:06:07+01:00 2012-03-29T16:06:07+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/629 ramin h رئیس پلیس راهور گیلان خبر داد کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش 9.28 درصدی تخلفات اعمال قانون شده رانندگی درون شهری این استان در نوروز جاری خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید تقی امینی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نوروزی تعداد 22 هزار و 895 راننده متخلف اعمال قانون شدند. وی، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز را در رأس کار پلیس راهنمایی و رانندگی  عنوا رئیس پلیس راهور گیلان خبر داد
کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش 9.28 درصدی تخلفات اعمال قانون شده رانندگی درون شهری این استان در نوروز جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید تقی امینی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نوروزی تعداد 22 هزار و 895 راننده متخلف اعمال قانون شدند.

وی، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز را در رأس کار پلیس راهنمایی و رانندگی  عنوان کرد و افزود: با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات و قانونمندی رانندگان وسایل نقلیه در آمار تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیر مجاز با کاهش مواجه بودیم اما عدم استفاده از کمربند ایمنی افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان با تأکید بر اینکه پلیس راهور با رانندگان حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد می‌کند، تصریح کرد: تخلفات اعمال قانون شده در این زمان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 9.28 درصدی کاهش داشته است.

وی، ادامه داد: در راستای اعمال قانون تخلفات رانندگی، تعداد 392 دستگاه انواع وسیله متوقف شدند که 76 دستگاه سواری، 302 دستگاه موتورسیکلت و بقیه دیگر وسایل نقلیه است.

امینی، اعمال قانون پلیس را نسبت به تخلفات در راستای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی دانست و اذعان داشت: از رانندگان وسایل نقلیه می‌خواهیم نسبت به رعایت قوانین ترافیکی توجه بیشتری داشته باشند.

وی، عدم توجه به قوانین ترافیکی را موجب بروز حادثه‌ای تلخ و حتی مرگبار نامید و خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی موجب حادثه‌های سنگین و جبران‌ناپذیر می‌شود.

انتهای پیام/ی20/پ3003

]]>
سازمان مجاهدین تنها امید آمریکا برای متوقف کردن ایران است 2012-03-29T16:06:03+01:00 2012-03-29T16:06:03+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/628 ramin h شهردار سابق نیویورک: سازمان مجاهدین تنها امید آمریکا برای متوقف کردن ایران است خبرگزاری فارس: رودولف جیلیانی در کنفرانس در پاریس که با حضور افرادی چون جان بولتون برگزار شد ادعا کرده است که تنها گروهی که می‌تواند جلوی ایران را در مسیری که در پیش گرفته، بگیرد، مجاهدین خلق (منافقین) است. به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنشنال بزینس تایمز در گزارشی به قلم "دانیل توروف" نوشت: "رودولف جیلیانی" شهردار سابق نیویورک، بدون توجه به تحقیقات فدرال در جریان از برخی همکارانش، حمایت آشک شهردار سابق نیویورک:
سازمان مجاهدین تنها امید آمریکا برای متوقف کردن ایران است

خبرگزاری فارس: رودولف جیلیانی در کنفرانس در پاریس که با حضور افرادی چون جان بولتون برگزار شد ادعا کرده است که تنها گروهی که می‌تواند جلوی ایران را در مسیری که در پیش گرفته، بگیرد، مجاهدین خلق (منافقین) است.

خبرگزاری فارس: سازمان مجاهدین تنها امید آمریکا برای متوقف کردن ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنشنال بزینس تایمز در گزارشی به قلم "دانیل توروف" نوشت: "رودولف جیلیانی" شهردار سابق نیویورک، بدون توجه به تحقیقات فدرال در جریان از برخی همکارانش، حمایت آشکار خود را از یک گروه مخالف ایرانی به نام "مجاهدین خلق"(منافقین) ابراز داشته است.

وی در جریان کنفرانسی که روز دوشنبه گذشته در پاریس برگزار شد و افرادی نظیر جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد نیز در آن حضور داشتند، مدعی شد که آمریکا باید از سازمان مجاهدین خلق برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران استفاده کند. 

وی در این اجلاس مدعی شده است که تنها گروهی که می‌تواند جلوی ایران را در مسیری که در پیش گرفته است، بگیرد، مجاهدین خلق است.

در این مقاله تصریح شده که جیلیانی در حالی این سخنان را بر زبان می‌راند که سازمان مجاهدین خلق یکی از ۴۹ گروه تروریستی است که در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا از آن نام برده شده است. بنابر قوانین آمریکا، حمایت از این گروه‌های تروریستی و یا قبول کمک از آنها غیرقانونی است.

سه تن از مقامات سابق آمریکایی بخاطر دریافت پول از سازمان منافقین در حال حاضر تحت بازپرسی وزارت خزانه‌داری قرار دارند. جیلیانی برای هر سخنرانی خود 100 هزار دلار دریافت می‌کند.

انتهای پیام/ک.ص

]]>
مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت 2012-03-29T16:06:00+01:00 2012-03-29T16:06:00+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/627 ramin h با اعتباری بالغ بر 80 میلیون مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت خبرگزاری فارس: مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بردسکن گفت: با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال، مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت. احمد صابری‌زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن اظهار کرد: این بنای تاریخی مذهبی در 10 کیلومتری جنوب بردسکن و در روستای سیف‌آباد واقع شده است و بیشترین فضای مسجد در بخش شرقی آن به صورت شبستان ستون‌دار با پایه‌های چهار ضلعی به ابعاد 1.5 م با اعتباری بالغ بر 80 میلیون
مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت

خبرگزاری فارس: مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بردسکن گفت: با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال، مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت.

خبرگزاری فارس: مرمت بنای تاریخی مذهبی مسجد سیف‌آباد بردسکن پایان یافت

احمد صابری‌زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسکن اظهار کرد: این بنای تاریخی مذهبی در 10 کیلومتری جنوب بردسکن و در روستای سیف‌آباد واقع شده است و بیشترین فضای مسجد در بخش شرقی آن به صورت شبستان ستون‌دار با پایه‌های چهار ضلعی به ابعاد 1.5 متر شکل گرفته است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بردسکن افزود: بر پوشش گنبد خانه، گنبدی با ظاهر ساده و بر بالای ایوان 2 ستون کوچک آجری که نمادی از ماذنه است.

صابری زارع افزود: محراب داخل بنا و پوشش زیر گنبد با آجرهای خفته راسته تزئین شده است.

وی با بیان اینکه بنا بر شواهد، معماری مسجد جامع سیف آباد با ساختار یک ایوانی در سده 13 هجری قمری بنیان شده است، افزود: پوسته و هسته دیوارهای جانبی ایوان اصلی، ایجاد قاب نما و ماذنه‌های کوچک مسجد با استفاده از عکس‌های قدیم و ایوان کوچک جانبی مسجد و بند کشی و معمار ایوان اصلی این بنای تاریخی مذهبی مرمت و استحکام بخشی شد.

انتهای پیام/س20

]]>
مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود 2012-03-26T12:20:51+01:00 2012-03-26T12:20:51+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/626 ramin h مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود خبرگزاری فارس: مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی، مسعود نصوری در پیامی به مناسبت هشتم فروردین ماه، سالروز سفر مقام معظم رهبری به عسلویه، اظهار داشت: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود. در پیام مدیرعامل منطقه ویژه آمده است: روز هشتم فروردین ماه، به طور ق مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی:
مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی، مسعود نصوری در پیامی به مناسبت هشتم فروردین ماه، سالروز سفر مقام معظم رهبری به عسلویه، اظهار داشت: مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نمی‌شود.

در پیام مدیرعامل منطقه ویژه آمده است: روز هشتم فروردین ماه، به طور قطع حماسی‌ترین برگ زرین تاریخ یکصد و چهار ساله صنعت نفت کشور است؛ روزی که همچون نگینی بر پهنه عظیم این صنعت بالنده می‌درخشد و به عنوان الگویی نمونه ملاک کار و تلاش مضاعف و موجب تقویت روحیه خودباوری و خوداتکایی در کارکنان سخت‌کوش صنعت راهبردی نفت ایران اسلامی محسوب می‌شود.

در بخش دیگری از این پیام می‌خوانیم: در آغاز چهارمین بهار از دهه چهارم انقلاب اسلامی، دهه پیشرفت و عدالت _ در سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» صنعت نفت آماده جهش‌های جهانی است و این جز به برکت خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و تدبیر و رهبری مقام عظمای ولایت و روحیه خودباوری و ایثارگری کارکنان پرتلاش صنعت نفت کشور نبوده است.

نصوری یادآور شد: سال گذشته، با قدوم پر خیر و برکت رهبر فرزانه انقلاب، بستان امید و شور و شعف در استان بوشهر رویید و با سفر معظم له به عسلویه، صنعت نفت در این منطقه راهبردی جان تازه‌ای گرفت و گام‌های موثری به سمت پیشرفت و توسعه این خطه برداشته شد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس اذعان داشت: سال 1390 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خط مقدم جبهه اقتصادی کشور بدل شد و امسال نیز سال توانمندسازی حداکثری صنعت نفت در تمام مناطق عملیاتی خواهد بود و بی شک با روحیه مضاعف و پرتلاش خدمتگزاران این عرصه، مسیر اعتلا و حفظ جایگاه جهانی صنعت نفت متوقف نخواهد شد. 

انتهای پیام/ن۳۰

]]>
فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر 2012-03-26T12:20:47+01:00 2012-03-26T12:20:47+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/625 ramin h در تعطیلات نوروزی انجام شد؛ فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر خبرگزاری فارس: رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر از فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر در ایام تعطیلات خبر داد. مهرداد حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جم اظهار داشت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سال جدید در تمام ایام تعطیلات و در تمام ساعات شبانه‌روز در امر خدمات‌رسانی به مهمانان نوروزی اهتمام داشته است. وی افزود: در ایام نوروز در 34 مرکز و درمانگاه تخصصی خدمات شبانه‌روزی به در تعطیلات نوروزی انجام شد؛
فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر

خبرگزاری فارس: رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر از فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر در ایام تعطیلات خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت شبانه‌روزی 34 مرکز بهداشتی صنعت نفت بوشهر

مهرداد حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جم اظهار داشت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سال جدید در تمام ایام تعطیلات و در تمام ساعات شبانه‌روز در امر خدمات‌رسانی به مهمانان نوروزی اهتمام داشته است.

وی افزود: در ایام نوروز در 34 مرکز و درمانگاه تخصصی خدمات شبانه‌روزی به مسافران و گردشگران ارائه شده و رضایت خاطر همه مراجعه‌کنندگان را فراهم کرده‌ایم.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر خاطرنشان کرد: بیمارستان توحید جم و کلینیک تخصصی این بیمارستان از مجهزترین مراکز درمانی کشور است که در ایام تعطیلات به طور شبانه‌روزی به مهمانان نوروزی و مردم بومی و همچنین به کارکنان نعت نفت خدمات‌رسانی داشته است.

حسین‌زاده تصریح کرد: بیمارستان توحید به عنوان مرکز درمانی اصلی این بهداری دارای بخش‌های تخصصی قلب و عروق، داخلی، اطفال، جراحی، زنان، ارتوپدی، پوست، چشم، گوش و حلق و بینی، رادیولوژی، روانپزشکی، ارولوژی و طب ورزشی و بخش تشخیصی (اندوسکوپی ، برونکوسکوپی ، اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش ، سونوگرافی و ...)، بخش‌های بستری ، اتاق‌عمل ، بخش CCU ، زایشگاه و فیزیوتراپی است و حجم و کیفیت خدمات در این بیمارستان فوق‌العاده است.

وی اذعان داشت: کیفیت‌بخشی به خدمات بهداشتی و درمانی و تکریم ارباب رجوع مهم‌ترین اولویت این سازمان بوده و انتظار داریم بتوانیم در انجام وظایف محوله موفق شویم.

حسین‌زاده یادآور شد: تجهیز و توسعه مراکز بهداشتی درمانی صنعت نفت بوشهر در دستور کار این سازمان قرار دارد و برای رضایت‌مندی مراجعه‌کنندگان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
قرارگاه عشق 2012-03-26T12:20:44+01:00 2012-03-26T12:20:44+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/624 ramin h /یادداشت/ قرارگاه عشق خبرگزاری فارس: اینجا قرارگاه عشق است؛ قرارگاه شهید محمودوند، معراج شهدا ... به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امروز به اتفاق بچه‏ها آمدیم اهواز ... ورودی اهواز، سه راهی خرمشهر، قرارگاه شهید محمودوند، معراج شهدا ... گفتند 23 شهید را آورده‏اند؛ آمدیم به مهمانی‏شان، از همان ورودی بوی عود و اسفند خوشآمدمان گفت. وضویی ساختیم و آهسته قدم برداشتیم تا حسینیه، کفش‏ها را درآوردیم؛ "فاخلع نعلیک" ... نوای مداحی حاج محمود و بوی عطر و گلاب و شهدایی که نظاره‌گرمان بودند. خلو /یادداشت/
قرارگاه عشق

خبرگزاری فارس: اینجا قرارگاه عشق است؛ قرارگاه شهید محمودوند، معراج شهدا ...

خبرگزاری فارس: قرارگاه عشق

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امروز به اتفاق بچه‏ها آمدیم اهواز ...

ورودی اهواز، سه راهی خرمشهر، قرارگاه شهید محمودوند، معراج شهدا ...

گفتند 23 شهید را آورده‏اند؛ آمدیم به مهمانی‏شان، از همان ورودی بوی عود و اسفند خوشآمدمان گفت.

وضویی ساختیم و آهسته قدم برداشتیم تا حسینیه، کفش‏ها را درآوردیم؛ "فاخلع نعلیک" ...

نوای مداحی حاج محمود و بوی عطر و گلاب و شهدایی که نظاره‌گرمان بودند.

خلوت بود، خوب زمانی آمدیم، ایستادیم روبه‏روی ضریحی که با نی و حصیر ساخته شده است.

ابهت شهدا ما را گرفت، سلامی کردیم، یکی از بچه‏ها همان‏جا نشست، دیگری گوشه‏ای اقامه نماز کرد ...

و من هم نشستم و قلمی در دست و اشکی در چشم و شرمی از شهدایی که حسشان می‏کردم ...

سرم پایین است و عقده‏ای در درون، اشکم قطره قطره می‏ریزد و خجالتی هم نمی‏کشم، اینجا همه محرمند ...

جمع عزیزانی که اینجا نشسته‏اند، فارغ‏اند از دغدغه‏های دنیایی، هنر شهداست دیگر ...  انسان را با خود می‏برد.

در حال خودمان هستیم که یکی از بسیجی‏ها به رفیقم نزدیک می‏شود و می‏گوید: " آقا عکس آقا را به من می‏دهی" و اشاره می‏کند به عکس امام خامنه‏ای که بر روی سینه همراهم نصب است ...

اینجا قرارگاه عشق است و محل عشق‏بازی شهدا.

اینجا قله‏ آرزوها فراتر از آن است که تصورش را کنی.

اینجا خبری از سر و صدا و شلوغی و سخن لغو نیست.

هر کسی سعی می‏کند گوشه‏ای را پیدا کند.

برخی سر در گریبان، برخی مات عظمت شهدا، بعضی‏ها هم در حال نماز و دعا و عده‏ای هم گوش به نوای مداحی ...

در یک کلام، اینجا فضایی روحانی حاکم است، زمین نیست، باید باشی تا درک کنی که چه می‏گویم، وصف ناشدنی است ...

نمی‏خواهم زمان بگذرد و حس می‏کنم اگر لحظه‏ای از عمرمان حساب شود و به کارمان آید، همین لحظات است.

اینجا کسی اهل فضولی نیست و کسی مانع دیگری نمی‏شود ...

همه هستند، از همه جا، مات یک نقطه و متمرکز به یک وجود و آن هم شهید ... شهید واژه‏ای در کمال زیبایی ...

صدای گریه بعضی‏ها به گوش می‏رسد، آرام و هق هق‏کنان ...

قلب‏ها مالامال آرزوست و همه سر ارادت به شهدا می‏سایند و چفیه‏های خود را متبرک می‏کنند.

خدایا! چقدر زیباست کلام شهید آوینی که می‏گفت: "شهیدان از دست نرفتند، به دست می‏آیند".

خدایا! از تو می‏خواهم به حق همین لحظات ما را هم در رکاب مولایمان امام زمان (عج) دست یافتنی کنی و در زیر بیرق سیدمان امام خامنه‏ای مستدام بگردانی.

التماس دعا

===============

یادداشت از: علی‏رضا رجبی

===============

انتهای پیام/ک10

]]>
بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن 2012-03-26T12:20:40+01:00 2012-03-26T12:20:40+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/623 ramin h در سال 90 صورت گرفت بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن خبرگزاری فارس: مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته افزون بر یک هزار و 844 نفر از علاقه‌مندان به علوم قرآنی از طرح‌های آموزشی دارالقرآن الکریم این استان بهره‌مند شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد علی اسماعیلی ظهر امروز در نشست شورای اداری این اداره‌کل اظهار داشت: در سال گذشته دوره‌های آموزشی تربیت مدرس، معلم و آموزشیار روخوانی و روان‎‌خوانی قرآن، در سال 90 صورت گرفت
بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

خبرگزاری فارس: مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته افزون بر یک هزار و 844 نفر از علاقه‌مندان به علوم قرآنی از طرح‌های آموزشی دارالقرآن الکریم این استان بهره‌مند شدند.

خبرگزاری فارس: بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد علی اسماعیلی ظهر امروز در نشست شورای اداری این اداره‌کل اظهار داشت: در سال گذشته دوره‌های آموزشی تربیت مدرس، معلم و آموزشیار روخوانی و روان‎‌خوانی قرآن، تربیت معلم حفظ قرآن، تربیت داور مسابقات قرآنی سطح یک، قرائت قرآن در سطوح  یک، دو، سه و چهار، حفظ نیم جزء آخر و جزء سی، مفاهیم قرآنی، اردوی ارتقا و بازآموزی معلمان، حفظ قرآن برای کودکان سه ساله و دوره آموزشی قرآن و تفسیر وی‍ژه کارکنان دولت در استان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های قرآنی بینات 14، تفسیر ترتیبی نورالرحمن و طرح بزرگ 1445 سال گذشته در چهارمحال و بختیاری اجرا شد، افزود: از مجموع شرکت کنندگان در طرح‌‎های آموزشی دارالقرآن الکریم استان، یک هزار و 527 نفر موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره شدند.

اسماعیلی با بیان اینکه طرح قرآنی 1445 با شرکت 505 نفر بیشترین آمار جذب شرکت کننده را در میان طرح‌های اجرا شده در چهارمحال و بختیاری به خود اختصاص داد، تصریح کرد: این طرح بزرگ قرآنی با محوریت روخوانی، روان‌خوانی، صحیح خوانی، حفظ، درک مفاهیم، شرح و ترجمه سوره انفال و با هدف بهینه سازی اوقات فراغت تابستانی مخاطبان و ایجاد شور و نشاط معنوی و قرآنی در جامعه هم زمان با سراسر کشور از اواخر خرداد تا اوایل شهریور 90 در استان اجرا شد.

مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: افزون بر یک هزار و 600 نفر از شرکت کننده در دوره‌های آموزشی دارالقرآن الکریم چهارمحال و بختیاری را در سال گذشته بانوان تشکیل دادند.

وی در ادامه قرآن مجید را نسخه حیات بخش انسان‌ها در تمام اعصار دانست و گفت: این مصحف شریف آیین زندگانی دنیوی و اخروی انسان‌ها را در بردارد و سعادت مسلمانان در گرو عمل به این کتاب آسمانی است.

اسماعیلی با بیان اینکه قصص قرآن راه هدایت است، متذکر شد: در این کتاب آسمانی خالق هستی با تمثیل، قصه و حکایت راه هدایت را برای انسان مشخص می‌کند.

این مسئول قرآن کریم را کلام بی‌نظیر خداوند دانست و اذعان داشت: مخاطب قرآن بین تمام موجودات انسان است که نشان از اهمیت خلقت انسان دارد، قرآن کریم سخن بی‌مانند و مطلق خداوند متعال است و انسان نیز مخاطب خداوند برای وحی انسان است.

انتهای پیام/ن10

]]>
نوروز بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی است 2012-03-26T12:20:37+01:00 2012-03-26T12:20:37+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/622 ramin h مدیر میراث فرهنگی شهرستان خواف: نوروز بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی است خبرگزاری فارس: مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان خواف بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی علاوه بر جاذبه‌های گردشگری را ایام نوروز دانست. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از واحد اطلاع رسانی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان رضوی، علی محمدی به آغاز سال نو اشاره کرد و اظهار داشت: ایام تعطیلات علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری به مسافران بهترین زمان جهت معرفی صنایع دستی و میراث‌های معنوی ای مدیر میراث فرهنگی شهرستان خواف:
نوروز بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی است

خبرگزاری فارس: مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان خواف بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی علاوه بر جاذبه‌های گردشگری را ایام نوروز دانست.

خبرگزاری فارس: نوروز بهترین زمان برای معرفی میراث معنوی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از واحد اطلاع رسانی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان رضوی، علی محمدی به آغاز سال نو اشاره کرد و اظهار داشت: ایام تعطیلات علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری به مسافران بهترین زمان جهت معرفی صنایع دستی و میراث‌های معنوی این منطقه است.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان خواف ادامه داد: از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه برگزاری موسیقی مقامی و رقص‌های محلی است.

محمدی با توجه به قرار داشتن در ایام نوروز، خاطرنشان شد: در ایام تعطیلات نوروز  نمایشگاه زیورآلات و جواهرات قدیمی شهرستان ویژه گردشگران در آب انبار آقاحسین برگزار شده که با استقبال خوبی همراه بوده است.

وی افزود: در این شهرستان علاوه بر نمایشگاه فوق نمایشگاه‌های دیگری مانند کتیبه‌های تاریخی و اشیای باستانی، مردم‌شناسی ،سنگ‌های قدیمی ،عکس ،کتاب وسیاه چادر جهت نمایش و عرضه محصولات صنایع دستی عشایر و هنرمندان در این محل برگزار شده است.

این مسئول در پایان اذعان داشت: در  مدرسه غیاثیه نمایشگاه مشابهی برای  نمایش و عرصه محصولات فرهنگی برپاشده است.

انتهای پیام/ن۳۰

]]>
شهرداری به دنبال حفظ و تقویت فرهنگ بومی و محلی تبریز است 2012-03-26T12:20:33+01:00 2012-03-26T12:20:33+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/621 ramin h شهردار تبریز: شهرداری به دنبال حفظ و تقویت فرهنگ بومی و محلی تبریز است خبرگزاری فارس: شهردار تبریز گفت: شهرداری تلاش برای حفظ و احیای هویت بومی و محلی را از جمله وظایف و مسئولیت‌های ذاتی خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌داند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین با تأکید بر اینکه حفظ و احیای هویت تاریخی و بومی و محلی در رأس برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز قرار دارد، خاطرنشان کرد: تلاش برای حفظ، احیا و تقویت فرهنگ بومی و محلی از شهردار تبریز:
شهرداری به دنبال حفظ و تقویت فرهنگ بومی و محلی تبریز است

خبرگزاری فارس: شهردار تبریز گفت: شهرداری تلاش برای حفظ و احیای هویت بومی و محلی را از جمله وظایف و مسئولیت‌های ذاتی خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌داند.

خبرگزاری فارس: شهرداری به دنبال حفظ و تقویت فرهنگ بومی و محلی تبریز است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین با تأکید بر اینکه حفظ و احیای هویت تاریخی و بومی و محلی در رأس برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز قرار دارد، خاطرنشان کرد: تلاش برای حفظ، احیا و تقویت فرهنگ بومی و محلی از جمله فعالیت‌های شهرداری تبریز در سال‌های اخیر بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه شهرداری تبریز در سال‌های اخیر اقدام به برنامه‌ریزی‌های کلان در حوزه فرهنگی و احیای فرهنگ و هویت بومی و تاریخی تبریز و آذربایجان کرده است، تصریح کرد: شهرداری همواره نگاه ویژه‌ای به تدوین و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی هنری متعدد داشته و توانسته است با وجود محدودیت امکانات، به بخش قابل توجهی از مطالبات فرهنگی جامعه پاسخ دهد.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به دیگر اقدامات فرهنگی هنری شهرداری تبریز طی سال‌های اخیر افزود: برگزاری هفته‌های فرهنگی هنری متعدد در سال‌های اخیر، برگزاری یادواره‌ها و جشنواره‌های فرهنگی هنری، تشکیل و راه‌اندازی خانه‌های تخصصی هنر و فرهنگ، بسترسازی برای ظهور و بروز استعدادهای فرهنگی هنری استان و تبریز، تلاش برای احیای هویت تاریخی و فرهنگی تبریز در داخل و خارج از کشور و نیز شناساندن تبریز به سایر کشورها از جمله دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های کاری شهرداری در حوزه فرهنگی بود که اجرای این برنامه‌ها با موفقیت قابل توجهی نیز همراه بوده‌ است.

مهندس نوین با اشاره به اقدامات اخیر شهرداری تبریز برای ایام نوروز و استقبال از بهار گفت: اجرای ده‌ها هفت سین و فرش‌های گل در میادین مختلف شهر، ارائه خدمات ویژه به مسافران در تله‌کابین تبریز، ارائه خدمات اسکان رایگان در پارک‌های مسافر و تفرجگاه‌ها، برگزاری دومین جشنواره تخم مرغ‌های نوروزی، برگزاری موسیقی عاشیقلار در عمارت شهرداری، اجرای تئاتر خیابانی و تکم‌گردانی، انجام بازی‌های سنتی، برگزاری نمایشگاه عرضه صنایع دستی و غذاهای سنتی تبریز در عمارت شهرداری، برگزاری مسابقه نوروز تبریز به صورت اینترنتی، برگزاری مسابقه پیامک با موضوع تبریز در یک جمله، برگزاری مسابقه عکس تحت عنوان سفره هفت سین ما از جمله مهم‌ترین اقدامات شهرداری تبریز برای استقبال و ارائه خدمات مطلوب به مسافران عزیز در ایام نوروز است.

شهردار تبریز از تمام مسئولان، متولیان و اهالی فرهنگ و هنر استان خواست شهرداری تبریز را در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی هنری موفق‌تر یاری کنند.

انتهای پیام/آ30

]]>
آیین سالگرد شهید شامحمدی برپا شد 2012-03-26T12:20:29+01:00 2012-03-26T12:20:29+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/620 ramin h سفر به سرزمین ملائک-19 آیین سالگرد شهید شامحمدی برپا شد خبرگزاری فارس: مراسم سالگرد شهید رمضا‏ن‏علی شامحمدی در یادمان فتح‏المبین برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ظهر امروز همزمان با سالگرد شهادت رمضان‏علی شامحمدی در عملیات غرورآفرین فتح‏المبین، مادر این شهید والامقام به همراه زائران کاروان اعزامی از میامی در این یادمان حضور یافتند و یاد و خاطره آن شهید والامقام و تمامی شهیدان عملیات فتح‏المبین را گرامی داشتند. مادر شهید شامحمدی در جمع زائران به خصایص اخلاقی و رفتاری فرزند ش سفر به سرزمین ملائک-19
آیین سالگرد شهید شامحمدی برپا شد

خبرگزاری فارس: مراسم سالگرد شهید رمضا‏ن‏علی شامحمدی در یادمان فتح‏المبین برگزار شد.

خبرگزاری فارس: آیین سالگرد شهید شامحمدی برپا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ظهر امروز همزمان با سالگرد شهادت رمضان‏علی شامحمدی در عملیات غرورآفرین فتح‏المبین، مادر این شهید والامقام به همراه زائران کاروان اعزامی از میامی در این یادمان حضور یافتند و یاد و خاطره آن شهید والامقام و تمامی شهیدان عملیات فتح‏المبین را گرامی داشتند.

مادر شهید شامحمدی در جمع زائران به خصایص اخلاقی و رفتاری فرزند شهیدش اشاره کرد و گفت: شهادت فرزندم مایه افتخار من است و امسال در سالگرد شهادتش آمده‏ام تا از نزدیک محل پر کشیدن فرزندم را ببینم، اینجا مکانی است که خون سرخ فرزندم بر زمین ریخت و رمضان‏علی به آرزویش رسید.

وی در ادامه افزود: جای جای این مکان مقدس بوی عطر فرزندم را می‏دهد و من با دیدن سنگرها و معبرها او را با تمام وجودم لمس می‏کنم.

مادر شهید شامحمدی با بیان اینکه من آمده‏ام تا با حضورم مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‏ها خصوصا آمریکا و اسرائیل بکوبم، افزود: با حضور در راهیان نور به دشمنان می‏فهمانم که همچنان ایستاده‏ایم و از مواضع خود در برابر تهدیدها و تحریم‏ها حتی برای لحظه‏ای کوتاه نخواهیم آمد.  

وی در پایان به آخرین وصیت فرزندش اشاره کرد و گفت: فرزندم برای حفظ اسلام و انقلاب پا به عرصه نبرد گذاشت و همواره ما را به پیروی از امام و  ولایت فقیه سفارش می‏کرد.

انتهای پیام/آ30

]]>
محورهای مازندران 11 تا 14 فروردین پرترافیک می‌شود 2012-03-26T12:20:25+01:00 2012-03-26T12:20:25+01:00 tag:http://mersad-newz.mihanblog.com/post/619 ramin h فرمانده پلیس راه مازندران: محورهای مازندران 11 تا 14 فروردین پرترافیک می‌شود خبرگزاری فارس: فرمانده پلیس راه استان مازندران گفت: 11 تا 14 فروردین محورهای مازندران پرترافیک می‌شود. جعفر محمدنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری وضعیت ترافیکی محورهای  مازندران را در هفتمین روز از عید نوروز عادی و روان اعلام کرد و اظهار داشت: تمامی محورهای استان مازندران باز است و تردد خودروها به صورت عادی انجام می‌شود. وی یادآور شد: میزان تصادفات از 24 ساعت گذشته منفی بوده که به جز دو فرمانده پلیس راه مازندران:
محورهای مازندران 11 تا 14 فروردین پرترافیک می‌شود

خبرگزاری فارس: فرمانده پلیس راه استان مازندران گفت: 11 تا 14 فروردین محورهای مازندران پرترافیک می‌شود.

خبرگزاری فارس: محورهای مازندران 11 تا 14 فروردین پرترافیک می‌شود

جعفر محمدنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری وضعیت ترافیکی محورهای  مازندران را در هفتمین روز از عید نوروز عادی و روان اعلام کرد و اظهار داشت: تمامی محورهای استان مازندران باز است و تردد خودروها به صورت عادی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: میزان تصادفات از 24 ساعت گذشته منفی بوده که به جز دو مورد تصادف ناشی از جراحت در بابل و نور، حادثه‌دیدگان با جراحت سطحی روبه‌رو شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه وضعیت ترافیکی در سطح بین شهری سنگین است، تصریح کرد: شهرهای نور به رویان، سلمان‌شهر به چالوس و تنکابن به رامسر و نیز تمام مبادی شهرهای استان با ترافیک سنگینی روبه رو هستیم.

فرمانده پلیس راه استان مازندران با اعلام اینکه ترافیک جاده‌ای از روز 11 تا 14 فروردین سال جاری در محورهای استان شاهد می‌شویم، ابراز داشت: پایتخت‌نشینان به ویژه مسافرانی که مازندران را برای سفر انتخاب کردند برای اینکه به ترافیک سنگین روبه‌رو نشوند برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

محمدنژاد بافت جاده استان مازندران را برای خیل مسافران مناسب ندانست و گفت: برخی از محورهای کشور چهارخطه هستند. همچنین همین امر موجب می‌شود تردد خودروها قبل از تونل‌هایی که به استان مازندران منتهی می‌شود با پس خوردگی سه تا پنج کیلومتری ترافیک مواجه شود.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>