تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - مطالب هفته چهارم اسفند 1390

جستجو

 

دانشجوی برتر یزدی تندیس افتخار خود را به فرزند شهید احمدی روشن اهدا کرد

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

دانشجوی برتر یزدی تندیس افتخار خود را به فرزند شهید احمدی روشن اهدا کرد

خبرگزاری فارس: دانشجوی برتر استان یزد تندیس افتخار خود را در مراسم جشن افتخار سال 90، به فرزند شهید احمدی روشن اهدا کرد.

خبرگزاری فارس: دانشجوی برتر یزدی تندیس افتخار خود را به فرزند شهید احمدی روشن اهدا کرد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، سعیده عطائی دانش‌آموز حائز رتبه برتر کنکور سراسری 90، تندیس افتخار خود را به فرزند شهید احمدی روشن تقدیم کرد.

عطائی که دارنده رتبه 3 منطقه‌ای در کنکور سال 90 است و هم‌اکنون در رشته حقوق تحصیل می‌کند، پس از دریافت تندیس افتخار، آن را به مادرشهید احمدی روشن تقدیم کرد تا به فرزند آن شهید اهدا کند.

وی در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به انگیزه اهدای تندیس خود به فرزند شهید احمدی روشن گفت: شهید احمدی روشن تلاشگر واقعی عرصه علم و خدمت بود و موجبات عصبانیت و ذلت دشمن را فراهم کرده بود و بر ماست که بر تداوم راه این شهید والامقام تلاش کنیم.

مادر شهید احمدی روشن نیز در مراسم جشن افتخار که به مناسبت هجدهمین سال صدرنشینی دانش‌آموزان استان یزد در کنکور سراسری برگزار شد، از اهدای جایزه‌ای برای نفر برتر کنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با عنوان جایزه "شهید احمدی روشن" خبر داد.

صدیقه سالاریان، برتری دانش‌آموزان استان یزد در کنکور سراسری برای هیجدهمین سال را ستود و خطاب به دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری 90 در استان یزد گفت: از این پس، خانواده شهید احمدی روشن به نفر برتر استان یزد در کنکور سراسری مبلغ 10 میلیون ریال جایزه اهدا می‌کند.

مادر شهید احمدی روشن به ذکر ویژگی‌های شهید والامقام هسته‌ای ایران پرداخت و به نقل از یکی از دوستان شهید اظهار داشت: مصطفی همه ساله در پایان سال و درنزدیکی نوروز بخشی از مال خود را برای آزادی زندانیان نیازمند هزینه می‌کرد.

وی از نیکوکاران و مردم خیر یزد دعوت کرد در آستانه سال نو به این سنت حسنه بپردازند تا پدران و مادران دربند را که به علت عدم توانائی درپرداخت دیه از خانواده خود دور هستند به آغوش خانواده برگردانند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مادر شهید احمدی روشن از اهالی استان دارالعباده و دارالعلم یزد است.

انتهای پیام/

 


نوشته شده توسط : ramin h

آیا طالبی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمایی را از ده‌نمکی می‌گیرد؟

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

آیا طالبی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمایی را از ده‌نمکی می‌گیرد؟

خبرگزاری فارس: موضوع انتخاب شده از سوی ابوالقاسم طالبی این پتانسیل را دارد که در ردیف تاثیرگذارترین و پرفروش ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران شود.

خبرگزاری فارس: آیا طالبی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمایی را از ده‌نمکی می‌گیرد؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از از محدوده، وقتی که خبر رسید جشنواره سی‌ام نیز از تجمع و اعتراض بی‌بهره نمی‌ماند ناخواسته  به یاد فیلم پایان نامه افتادیم که در لحظه اکران گروهی از تماشاگران فضای سالن را با اعتراض به هم ریختند.

البته تجربه نوروز سال گذشته این فرضیه را در ذهن هنر دوستان شکل داد که فیلم‌های سیاسی، گروهی را که خود را مدعی آزادی بیان و گفتمان باز سیاسی می داند به شدت آزرده خاطر می‌کند.

آزردگی خاطر کار را به جایی می‌رساند که سایت‌های همسو با جریان فتنه به اخراجی های 3 حمله‌ور می‌شوند. گویا آنها مامور بودند تا نگذارند که فیلم مسعود ده‌نمکی دیده شود. از همین باب تحریم اخراجی‌های 3 را تبلیغ کردند، همانند تبلیغ آمریکا برای تحریم نفت ایران. البته در کنار تحریم، گروهی از جریان نام‌برده برای ضربه زدن به فروش این فیلم، نسخه قاچاق آن را در بازار توزیع کردند.

اما تمام نقشه های صورت گرفته از جریانی که جز ضد انقلاب صفت دیگری را نمی‌توان برایشان به کار برد، با شکست رو به رو شد زیرا اخراجی‌های 3 طی 13 روز با فروش بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون رکورد بی‌سابقه ای را در تارخ سینمای ایران به جای گذاشت.

تمام این‌ها که نوشته شد مروری بر تاب نیاوردن جریانی بود که ژست روشنفکری می‌گیرد و فریاد سر می‌دهد که زنده باد مخالف من. جریانی که هنور صدای مخالف شنیده نشده و یا به عبارتی دقیق‌تر قلاده های طلا اکران نشده تلاش می‌کند تا با برگزاری تجمع جلوی اکران سیاسی‌ترین فیلم سینمای ایران را بگیرد.

اما آن چیزی که از اینجا به بعد خواهیم نوشت مربوط به فیلم قلاده‌های طلا است. فیلمی که با ترور محمد خاتمی توسط ام آی سیکس برای راه اندازی یک جنگ داخلی در جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود و به توطئه‌ها دستگاه‌های امنیتی علیه ایران در سال 88 ختم می‌شود.

قلاده‌های طلا سیاسی‌ترین فیلمی است که به گفته اغلب کارشناسان، تاریخ سینمای ایران تا کنون به خود دیده است و از همین منظر است که اکران این فیلم با موانع مختلفی رو به رو شد.

در واقع شاید بتوان گفت پس از اکران قلاده های طلا در نیمه شب 21 بهمن باید منتظر نشست تا ببینیم شورای صنفی سینما چه تاریخی را برای اکران عمومی این فیلم در نظر می‌گیرد.

موضوع انتخاب شده از سوی ابوالقاسم طالبی این پتانسیل را دارد که در ردیف تاثیرگذارترین و پرفروش ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران شود.

تجربه سال گذشته نشان داد که تحریم و قاچاق به هیچ وجه نمی‌تواند جلوی فروش یک اثر هنری بگیرد. حال باید به انتظار نشست و دید که آیا ابوالقاسم طالبی می‌تواند رکورد پرفروش‌ترین فیلم را از مسعود ده نمکی پس بگیرد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

‌رییس سازمان بازرسی به رییس جمهوری نامه نوشت
پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

خبرگزاری فارس: پیشنهاد رییس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال به رئیس جمهور فرستاده شد.

خبرگزاری فارس: پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی به دلیل  نقض قوانین در فدراسیون‌های ورزشی مخصوصاً فدراسیون فوتبال و بی‌توجهی وزارت ورزش و جوانان به این موضوع، به دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهور نامه نوشت. این نامه همچنین حاوی یک پیشنهاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال است.

در بخش‌هایی از این نامه آمده است: سازمان بازرسی کل کشور از سال 1388 تا 13/12/90، هشدارهای شفاهی، مکتوب و رسمی مکرری را به مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی و متعاقباً وزارت ورزش و جوانان در خصوص منع به‌کارگیری نیروهای بازنشسته در فدراسیون‌های ورزشی داده بود اما وزیر ورزش و جوانان علیرغم آگاهی لازم، به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است.

در این نامه تصریح شد: علی کفاشیان بدون مجوز هیأت وزیران نمی‌تواند قانوناً در سمت رئیس فدراسیون فوتبال انجام وظیفه کندو مقتضی بود وزارت ورزش و جوانان قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، نظر هیأت وزیران را درباره اعاده به‌کار علی کفاشیان اخذ می‌کرد تا در صورت موافقت، وی برای کاندیدا شدن ریاست فدراسیون فوتبال واجد شرایط باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در ادامه، برای جلوگیری از اختلال در امور فدراسیون فوتبال و امور باشگاه‌ها و تیم ملی فوتبال، پیشنهادی هم ارائه کرد مبنی بر اینکه، هیأت وزیران با اعاده به خدمت کفاشیان برای مدت کوتاه و با حکم سرپرستی توسط وزیر ورزش و جوانان موافقت کند. همچنین این تصمیم فرصت مناسبی نیز به مجلس شورای اسلامی خواهد داد که با بررسی‌های لازم، قانونی جامع درباره فدراسیون‌های ورزشی وضع کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این نامه نظر این سازمان را در خصوص استفاده از بازنشستگان در کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌های ورزش و هیأت های ورزشی بیان کرد و گفت: سازمان بازرسی کل کشور، استفاده از بازنشستگان در کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌های ورزشی و هیأت‌های ورزشی به صواب نزدیک‌تر می‌داند و بر همین اساس نیز در سال‌های گذشته با نمایندگان مجلس مذاکراتی داشتیم و از هر لایحه و طراحی که از این ایده دفاع کند پشتیبانی می‌کنیم.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

آرامش بهاری میزبان زائران نوروزی بقاع متبرکه

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی خبر داد
آرامش بهاری میزبان زائران نوروزی بقاع متبرکه

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی گفت: برنامه ملی آرامش بهاری به عنوان یک برنامه ملی در راستای میزبانی از زائران و مجاوران بقاع متبرکه و امام‌زادگان در ایام نوروز در خراسان‌رضوی اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: آرامش بهاری میزبان زائران نوروزی بقاع متبرکه

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری آرامش بهاری در بقاع متبرکه و امام‌زادگان در محل سالن جلسات سازمان اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی در مشهد در راستای انعکاس برنامه‌های آرامش بهاری در بقاع متبرکه و امام‌زادگان اظهار کرد: برنامه آرامش بهاری به عنوان دومین سال پیاپی در سراسر کشور از لحظه سال تحویل تا پایان روز 15 فروردین‌ماه سال 1391 در مجموع 140 بقعه متبرکه که در استان دارای برنامه هستند انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی از اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه و امام‌زادگان گام برداشتن در راستای دو راهبرد اساسی برگرفته از فرموده‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به این مضمون که امیدواریم مردم در جوار بقاع متبرکه و امام‌زادگان در آرامش قرار گیرند و هم‌چنین بیانات رهبر انقلاب در این‌باره که بقاع متبرکه باید تبدیل به قطب فرهنگی شوند، است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌رضوی اظهار کرد: بقاع متبرکه از اماکنی هستند که مردم بدون نیاز به کم‌ترین تبلیغات و اطلاع‌رسانی، با اختیار و هزینه‌های شخصی به آن اماکن مشرف شده و همواره حضور گسترده، باشکوه و قابل توجهی دارند.

گنابادی‌نژاد کم‌ترین وظیفه اداره اوقاف و امور خیریه را در این راستا، حق‌شناسی از مردم و ائمه عنوان کرد و ادامه داد: در خراسان‌رضوی ستاد ویژه‌ای برای اجرای طرح آرامش بهاری با همکاری و عضویت معاونت فرهنگی اوقاف، روابط عمومی اداره بقاع متبرکه و سایر کسانی که مستقیم و غیرمستقیم در این زمینه فعالیت دارند تشکیل شده است.

وی افزود: برنامه ملی نوروزی آرامش بهاری در مجموع 140 بقعه متبرکه و امام‌زادگان که در استان دارای برنامه هستند اجرا می‌شود و در برخی از آنها به طور اختصاصی و ویژه برنامه‌هایی با مزیت بیشتری به انجام می‌رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌رضوی با اشاره به همایش گذشته میقات‌الرضا، اظهار داشت: برگزاری نخستین همایش میقات‌الرضا در تاریخ پنج‌شنبه 25 اسفندماه در جوار دو امام‌زاده یاسر و ناصر در شهرستان طرقبه، توفیقات زیادی داشت که از آن جمله می‌توان به ابلاغ پیام‌هایی از جانب آیت‌الله جوادی‌آملی و آیت‌الله نوری‌همدانی اشاره کرد.

گنابادی‌نژاد اظهار امیدواری کرد: امید است با اجرای برنامه‌های آرامش بهاری در ایام نوروز سال 1391 ضمن برخورداری از توفیق خدمت‌رسانی به مردم و متدینان، زائران به منظور استشمام عطر ائمه اطهار و امام‌زادگان یاری بخشیم.

انتهای پیام/س20/ط4000


نوشته شده توسط : ramin h

تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

نماینده اسکودا:
تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

خبرگزاری فارس: نماینده اسکودا (اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران) گفت: تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است.

خبرگزاری فارس: تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشر اسلامی، حسن فرهودی‌نیا در جلسه کمیته پیگیری امور داخلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور، حق حیات را نخستین شرط حقوق بشر دانسته و اظهار داشت: تحریم فروش لوازم و قطعات هواپیماهای مسافربری، حقوق حیاتی مردم ایران را به خطر انداخته است.

این حقوقدان در ادامه تحریم فروش وسائل و قطعات هواپیماهای مسافربری به ایران را از دلایل عمده ایجاد نقص بی‌شمار فنی و سقوط هواپیماهای مسافربری در ایران عنوان کرده و افزود: تحریم این قطعات با مبانی حقوق بشر منافات داشته از این رو بر ضرورت لغو تحریم ارائه قطعات هواپیماهای مسافربری که مسافران اعم از داخلی و خارجی از آن استفاده می‌کنند، تاکید می‌کنیم.

 نایب رئیس دفتر شمال‌غرب کمیسیون حقوق بشر اسلامی، تحریم این قطعات را جدی‌ترین نقض حقوق بشر ایرانیان عنوان کرده و افزود: همه قواعد حقوق‌بشر و کنوانسیون‌هایی که وجود دارد، برای حفظ حقوق بشر است و نه بهانه سوءاستفاده برای از بین‌ بردن حقوق انسان‌ها.

 در سال 1346 کشورها با هم سازمان جهانی ایکائو و یاتا را که مخصوص خطوط هوایی پرواز هستند به وجود آورده و براساس پیمان 96 ماده‌ای ایکائو همچنین منشور بین‌المللی سازمان بین‌الملل، این سازمان وظایفی نظیر حفظ جان انسان‌ها، حفظ امنیت هوایی، کمک به توسعه صنعت هواپیمایی، همکاری شرکت‌ها و جلوگیری از رقابت بین‌المللی ناسالم را برعهده دارد.

انتهای پیام/ح30


نوشته شده توسط : ramin h

پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

در سال جاری صورت گرفت
پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

خبرگزاری فارس: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان از پرداخت 6 میلیارد و 896 میلیون ریال وام تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه در سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

رضا شکوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اهم فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: در طی یک سال اخیر بالغ بر 35 مورد اردوی درون شهری و برون شهری نظیر سفر به مشهد مقدس، تبریز و قم با مشارکت یک هزار و 969 نفر از دانشجویان برگزار شده که از این تعداد به ترتیب یک هزار و 320 مورد خانم و 649 نفر  آقا هستند.

وی همچنین افزود: برگزاری 12 مورد سخنرانی و همایش با موضوعاتی از قبیل سیاست و دیانت، روابط  دختر و پسر، سقط درمانی، جوان و احساسات از دیگر اقدامات صورت گرفته که در این برنامه‌ها نیز شاهد حضور 3 هزار و 190 دانشجو هستیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان ابراز کرد: در راستای بصیرت بخشی بیشتر به دانشجویان و آشنایی افراد با متغیرهای اجتماعی مختلف 31 کارگاه و کلاس آموزشی با موضوع جنگ نرم، مهندسی فرهنگی، ادبیات دراماتیک، آموزش قرآن و کارگاه کشوری نشریات دانشگاهی با حضور یک هزار و 871 دانشجو برگزار شده است.

وی از پخش 181 مورد فیلم با موضوع دفاع مقدس، مهدویت و آخرالزمان برای دانشجویان علوم پزشکی همدان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری 45 دانشجوی خانم و 14 دانشجوی آقا از این دانشگاه به المپیادهای ورزشی، کارگاه‌های سیاسی، جشنواره مطبوعات و جشنواره‌های قرآنی اعزام شده‌اند.

شکوهی اضافه کرد: طی یک سال اخیر بالغ بر 30 ویژه‌نامه و نشریه دانشجویی با عناوین مختلف مانند "گلواژه عفاف"، "انعکاس"، "توتیا"، "شهر راز" و... در سطح دانشگاه علوم پزشکی همدان چاپ و توزیع شده است.

وی با اشاره به نهضت جامع قرآن‌آموزی گفت: در راستای تحقق این مهم 300 دانشجو که شامل 180 خانم و 120 آقا می‌شوند به منظور حفظ، قرائت، مفاهیم، ترجمه و تفسیر در نهضت قرآنی شرکت کرده‌اند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان تأکید کرد: پنج مورد کرسی آزاداندیشی با موضوع ولایت ‌فقیه، رسانه، حجاب، سیاسی شدن ورزش و جدایی دین از سیاست در سال جاری برگزار شده که در این برنامه نیز یک هزار و 100 نفر از دانشجویان حضور فعال داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اهم فعالیت‌های انجام شده در امور دانشجویی افزود: میزان اعتبار صرف شده در سال جاری اعم از تعمیرات اساسی مکانیکی، تعمیر ابنیه، تعمیرات جزئی، تجهیزات مکانیکی و غیر مکانیکی خریداری شده در خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌های دانشگاه 4 میلیارد و 466 میلیون و 22 هزار ریال برآورد شده است.

شکوهی از ایجاد سیستم اتوماسیون و اینترنتی رزرو غذا در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و تصریح کرد: بالغ بر یک میلیارد و 352 میلیون ریال تجهیزات تملکی اعم از میز مطالعه فلزی، یخچال، کمد، فرش، چرخ گوشت صنعتی و غیره در خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها خریداری شده است.

وی با اشاره به عملکرد صندوق رفاه دانشجویی در سال 90 گفت: 3 هزار و 479 فقره وام تحصیلی به ارزش 6 میلیارد و 896 میلیون ریال، 326 فقره وام مسکن به ارزش 591 میلیون ریال، 395 فقره وام ضروری به ارزش 132 میلیون ریال و 40 فقره ودیعه مسکن به مبلغ 955 میلیون ریال به دانشجویان علوم پزشکی همدان و در سال جاری اعطا شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به ترتیب 3 هزار و 887 فقره بیمه حوادث، 94 فقره وام بیمه، 3 هزار و 883 فقره بن کتاب و 94 فقره حق بیمه سهم دانشگاه با مبلغ 20 میلیون ریال، 43 میلیون ریال، 776 میلیون ریال و 43 میلیون ریال به دانشجویان ارائه شده است.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

2500 پلیس‌یار جوان در تویسرکان آموزش داده شدند

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

رئیس پلیس راهور تویسرکان:
2500 پلیس‌یار جوان در تویسرکان آموزش داده شدند

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور تویسرکان گفت: پلیس راهور تویسرکان 2500 دانش آموز مقطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را در سال جاری به عنوان همیار پلیس آموزش داده است.

خبرگزاری فارس: 2500 پلیس‌یار جوان در تویسرکان آموزش داده شدند

محمد کریمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان، با اشاره به اینکه طرح نوروزی پلیس راهور از 25 اسفند ماه سال جاری در تویسرکان آغاز و تا 15 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: طرح مذکور در سطح شهرستان با هدف ایجاد امنیت تردد مسافران انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس ابلاغیه صادره از سوی راهور ناجا ماموران پلیس راهور با تخلفات حادثه ساز به طور جدی و بدون اغماض برخورد می‌کنند تصریح کرد: پلیس راهور در این ایام خودروهایی که تخلفات حادثه ساز داشته باشند به ویژه در هنگام انجام دو تخلف همزمان به مدت 72 ساعت در پارکینگ متوقف خواهند شد.

کریمی خاطرنشان کرد: در این ایام با رانندگان متخلف به ویژه با رانندگان مخاطره آمیز برخورد قاطع خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور تویسرکان با اشاره به آماده باش کامل پلیس راهنمایی رانندگی تویسرکان تأکید کرد: پلیس راهنمایی رانندگی شهرستان در راستای تأمین امنیت مردم و مسافران نوروزی به طور شبانه‌روز آماده ارائه خدمات  است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال مأموران راهور از ساعات اولیه صبح با روان‌سازی ترددهای داخل شهر ترافیک را کنترل می‌کنند خاطرنشان کرد: از 26 اسفند سال جاری پلیس راهنمایی رانندگی با همکاری شهرداری در راستای تسهیل تردد در مسیرهای اصلی دارای اوج ترافیک اقدامات لازم را تاکنون اجرایی کرده است.

کریمی به برپایی گشت‌های مختلف خودروی، موتوری و پیاده در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: مأموران راهور با استقرار در میادین ورودی و نقاط پرتردد و حادثه‌خیز شهر زمینه انجام کارهای روزمره را برای مردم فراهم و با رصد مشکلات و مسائل آنها را رفع می‌کنند. 

وی تاکید کرد: از تمام مسافران نوروزی تقاضا داریم با مجهز کردن خودرو و وسایل نقلیه خود به تجهیزات و امکانات ضروری و آگاهی کامل از شرایط و وضعیت جوی اقدام به سفر کنند.

رئیس پلیس راهور تویسرکان در بخش دیگری از سخنان خود از صدور 2  هزار و 500 کارت همیار پلیس در مدارس شهرستان خبر داد و یادآور شد: پلیس راهور شهرستان در راستای ترویج و نهادینه‌سازی قانون راهنمایی رانندگی در پیکره جامعه در سال 91 با آموزش 2 هزار و 500 دانش آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی به عنوان پلیس یاران جوان اقدام کرده است.

وی در پایان اظهار داشت: در آیین چهارشنبه سوری با انجام طرح‌های ترافیکی پیش بینی شده مشکلی که منجر به مسدود شدن مسیرهای تردد و ایجاد ترافیک شود در شهرستان رخ نداده است.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h

تحریم دارویی ایران خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی:
تحریم دارویی ایران خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است

خبرگزاری فارس: رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: تحریم دارویی ایران خلاف ارزش‌های انسانی و اعلامیه جهانی حقوق بشر است.

خبرگزاری فارس: تحریم دارویی ایران خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشر اسلامی، حجت‌الاسلام مالک اژدر شریفی در جلسه کمیته پیگیری امور داخلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا اصول قرآنی حاکم بر جامعه برای ایجاد ثبات و برچیدن ناهنجاری‌های اجتماعی معرفی شود، اظهار داشت: محور همه معارف، اصول و احکام در قرآن حق است از این رو قرآن و قول و رفتار اهل بیت، معیار حق هستند.

این استاد حقوق حوزه و دانشگاه با اشاره به  اصل الگودهی و معرفی گروه‌های مرجع سالم به جوانان در شکل‌گیری شخصیت جوانان اشاره کرده و افزود: وجود الگوهای مناسب و ملموس در اجتماع و معرفی آنها مانند میزان و ترازویی است که افراد اجتماع با توجه به آنها خود را می‌سنجند.

وی با اشاره به اینکه در برخورد با اندیشه‌های التقاطی، منحرف و ناصحیح باید از هرگونه افراط و تفریط اجتناب شود،اظهار داشت: در برخورد با الگوهای متزلزل و اندیشه‌های ناقص باید جانب تعادل لحاظ شود تا به ورطه افراط و تفریط گرفتار نشویم. 

رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به اینکه در برخورد با جریانات خاص و مبارزه با انحرافات دینی و بدعت‌های موجود، سیره و عمل اهل بیت ملاک عمل قرار گیرد، ادامه داد: معتقدم در این مسیر نه باید معصوم را جلو زد و نه از معصوم عقب افتاد.

رئیس هیئت امنای کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور با اشاره به اینکه تحریم دارویی ایران خلاف ارزش‌های انسانی و اعلامیه جهانی حقوق بشر است، افزود: تحریم فروش قطعات هواپیماهای مسافربری که جان انسان‌های بی‌گناه را به خطر می‌اندازد، نقض صریح حقوق بشر است.

انتهای پیام/ح30


نوشته شده توسط : ramin h

حمایت چین از گزارش کوفی عنان درباره اوضاع سوریه

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

حمایت چین از گزارش کوفی عنان درباره اوضاع سوریه

خبرگزاری فارس: دولت چین از تلاش‌های میانجیگرانه "کوفی عنان" برای حل بحران سوریه و همچنین گزارش وی در شورای امنیت در مورد اوضاع این کشور حمایت کرد.

خبرگزاری فارس: حمایت چین از گزارش کوفی عنان درباره اوضاع سوریه

 به گزارش فارس به نقل از شینهوا، "لی بایدونگ" نماینده چین در شورای امنیت، بعد از جلسه محرمانه شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه و ارائه گزارش توسط کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل از گزارش وی حمایت کرد.

سفیر چین در سازمان ملل گفت که دولتش از تلاش‌های میانجیگرانه فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه برای حل بحران این کشور حمایت می‌کند و از جامعه بین‌المللی نیز خواست که به وی برای حل بحران سوریه کمک کنند.

لی همچنین تاکید کرد که که شورای امنیت دیدگاه‌های خود را با گزارش عنان در مورد شراط سوریه مورد بررسی قرار داد.

کوفی عنان در این جلسه با تمجید از مواضع چین در مورد سوریه گفت که من به نقش سازنده چین در بحران سوریه احترام می‌گذارم و برای آن ارزش زیادی قائل هستم.

نماینده چین در سازمان ملل همچنین اظهار داشت: چین از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که آقای عنان را در انجام وظیفه میانجیگرانه‌اش در سوریه کمک کنند.

وی در پایان تاکید کرد: چین امیدوار است  همه طرف‌های درگیر در بحران سوریه با یکدیگر همکاری کنند و از تلاش‌های کوفی عنان برای توقف خشونت و بازگشت ثبات به این کشور و آغاز گفتگو و مذاکره حمایت کنند.

کوفی عنان در سفر به سوریه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دوبار دیدار و گفتگو کرد. وی همچنین با رهبران گروه‌های مخالف دولت نیز دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/م.ص


نوشته شده توسط : ramin h

برگزاری همایش بین‌المللی غرب و حقوق بشر در منطقه آزاد ارس

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

سرپرست منطقه آزاد ارس خبر داد
برگزاری همایش بین‌المللی غرب و حقوق بشر در منطقه آزاد ارس

خبرگزاری فارس: سرپرست منطقه آزاد ارس از برگزاری همایش بین‌المللی غرب و حقوق بشر در منطقه آزاد ارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش بین‌المللی غرب و حقوق بشر در منطقه آزاد ارس

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دفتر منطقه هفت کمیسیون حقوق بشر اسلامی، صادق نجفی در جلسه کمیته پیگیری امور داخلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی افزایش شدیدی یافته است، افزود: این افزایش اسباب گران شدن قیمت محصولاتی همچون گوشت مرغ را فراهم آورده است.

دبیر کمیته پیگیری امور داخلی دفتر منطقه هفت کمیسیون حقوق بشر اسلامی با اشاره به اقدام درخور تحسین کاپیتان هوشنگ شهبازی در اجلاس حقوق بشر در ژنو  در دفاع از حقوق مردم ایران گفت: باید نهادهای ملی همچون کمیسیون حقوق بشر اسلامی و NGOهای حقوق بشری و نهادهای مردمی به اثرگذاری این‌گونه اقدامات واقف شده و به نقش‌آفرینی خود در مجامع بین‌المللی بپردازند.

وی با اشاره به نقض قوانین بین‌المللی و قواعد حقوق بشری توسط آمریکا و سازمان‌های بین‌المللی هواپیمایی از طریق تحریم خطوط هوایی ایران اشاره کرده و افزود: این‌گونه اقدامات یعنی بی‌اعتباری حقوق بشر، کاپیتان شهبازی با صدور بیانیه و تشکیل کمپین جهانی در محکومیت تحریم فروش هواپیماهای مسافربری غیر نظامی روی سایت شخصی خود(www.capt-shahbazi.com) می‌خواهد مانع از بروز حوادث مشابهی که برای هواپیمای خودش اتفاق افتاد، شود.

 عضو هیئت امنای کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور با اشاره به اینکه حقوق انسان‌ها باید رعایت و جان آنها حفظ شود، افزود: نخستین اصل در هر شرایطی حتی شرایط جنگ، رعایت حقوق انسانی است و طبق بیانیه حقوق بشر، چیزهایی مانند دارو، غذا، علم و جان انسان‌ها شامل تحریم نمی‌شود .

نجفی با اشاره به اینکه کشورهایی مانند آمریکا و متحدانش نباید هر از چند گاهی به بهانه اجرای حقوق بشر و به بهانه دفاع از حقوق انسان‌ها در عمل جان مردم بی‌دفاع کشورها را به خطر بیاندازند،گفت: آنها باید بدانند که کشورهای دیگر به حقوق خود واقفند و بر مبنای همین حقوق می‌توانند از آنها به  مجامع بین‌المللی شکایت کنند.

 انتهای پیام/ح30


نوشته شده توسط : ramin h

نخست‌وزیر عراق: نمی‌گذاریم از عراق سلاحی به سوریه قاچاق شود

شنبه 27 اسفند 1390   11:16 ب.ظ

نخست‌وزیر عراق: نمی‌گذاریم از عراق سلاحی به سوریه قاچاق شود

خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق بر ادامه تلاش‌های کشور متبوعش برای جلوگیری از قاچاق سلاح و تروریسم به سوریه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر عراق: نمی‌گذاریم از عراق سلاحی به سوریه قاچاق شود

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النخیل، "نوری المالکی" تاکید کرد که دولت عراق اجازه نمی‌دهد، خاک یا آسمان این کشور گذرگاهی برای قاچاق سلاح باشد.

مالکی افزود: عراق اصول و ضوابطی برای بازرسی محموله‌های ترانزیتی کالا از زمین و هوا در نظر گرفته تا اطمینان حاصل کند که این محموله‌ها صرفا انسانی و نه تسلیحاتی است.

نخست‌وزیر عراق در ادامه افزود: هدف از این اقدام جلوگیری از تسلیح مخالفان سوری و حمایت از ایجاد راهکاری سیاسی برای حل بحران سوریه است تا ضمن پایان دادن به خونریزی، منافع و اهداف ملت سوریه حفظ شود.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h

آمادگی هلال‌احمر آذربایجان غربی برای اسکان اضطراری در نوروز

شنبه 27 اسفند 1390   11:16 ب.ظ

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی اعلام کرد:
آمادگی هلال‌احمر آذربایجان غربی برای اسکان اضطراری در نوروز

خبرگزاری فارس: مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی هلال‌احمر آذربایجان غربی از آمادگی کافی برخوردار است.

خبرگزاری فارس: آمادگی هلال‌احمر آذربایجان غربی برای اسکان اضطراری در نوروز

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه یحیی زینالپور امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه اظهار کرد: چنانچه حادثه‌ای در مناطق مختلف برای مردم یا مسافران رخ دهد آمادگی کافی اسکان اضطراری روزانه 385 نفر در سطح جاده‌ها وجود دارد همچنین در کمپ ائل‌لر باغی نیز فضای مناسبی برای اسکان 250 نفر فراهم شده است.

وی تصریح کرد: اسکان اضطراری یکی از مهم‌ترین خدمات هلال‌احمر در ایام نوروز برای مسافران و مردم بومی قلمداد می‌شود لذا در 12 پست ثابت و یک کمپ ائل‌لر باغی 50 چادر امدادی با امکانات و لوازم جانبی مورد نیاز راه‌اندازی می‌شود تا در صورتی که سانحه‌ای رخ داد به افراد در این چادرها پناه داده شود.

این مسئول توزیع اقلام فرهنگی را یکی دیگر از برنامه‌های ویژه نوروز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی مطبوعات فعالیت چندانی نخواهند داشت لذا روزنامه و نشریه تهیه شده است در طول 19 روز بین پست‌ها توزیع گردد تا در اختیار مردم و مسافران نوروزی قرار بگیرد.

زینالپور به توسعه ناوگان امدادی هلال‌احمر استان اشاره کرد و گفت: از مجموع 13 دستگاه خودروی جدید پنج دستگاه خودروی نجات تیپ دو بوده و هشت دستگاه خودروی امدادی متداول خودروهای دیگر هستند که برای خرید و تجهیز آنها بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: خودروهای نجات تیپ دو به آخرین مدل‌های سیستم هیدرولیک رهاسازی، سیستم روشنایی در عملیات شبانه همچنین تجهیزات امداد و نجات در کوهستان مجهز هستند که با فراهم کردن امکانات مذکور اقدامات امدادرسانی به مصدومان و حادثه‌دیدگان با کیفیت بالاتری انجام می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: حضور نیروهای امدادرسان و چادرهای امداد در مناطق جاده‌ای برای مردم و هموطنان دلگرم‌کننده است لذا سفر ایمن و مطمئن برای آنها تضمین می‌شود ولی با این وجود امیدوار هستیم هیچ‌گونه مشکلی برای مردم پیش نیاید.

انتهای پیام/س20/گ2000


نوشته شده توسط : ramin h

رشت شهر باران‌های نقره‌ای گیلان

شنبه 27 اسفند 1390   11:16 ب.ظ

جاذبه‌های دیدنی گیلان/
رشت شهر باران‌های نقره‌ای گیلان

خبرگزاری فارس: رشت شهر باران‌های نقره‌ای در وسیع‌ترین بخش دلتای رودخانه سفیدرود واقع است که امتیازهای بالایی دارد.

خبرگزاری فارس: رشت شهر باران‌های نقره‌ای گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهر رشت به‌عنوان مرکز گیلان در جلگه مرکزی گیلان و در وسیع‌ترین بخش دلتای رودخانه سفیدرود با ارتفاع متوسط 8 متر از سطح دریاهای آزاد و فاصله 330 کیلومتری شمال باختری تهران و انتهای راه اصلی درجه یک قزوین به انزلی واقع شده است.

رشت با داشتن مساحتی بالغ بر 12 هزار کیلومتر مربع دارای 6 بخش مرکزی، خمام، خشکبیجار، سنگر، کوچصفهان، لشت‌نشا و شش شهر و 18 دهستان هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران نوروزی و هموطنان است.

حاجی بکنده، نوشر، چاپارخانه، چوکام، کته‌سرخمام، اسلام‌آباد، سراوان، لاکان، سنگر، بلسبنه، کنارسر، گفشه، پسیخان، پیربازار، حومه، جیرهنده، علی‌آباد زیباکنار و لولمان از جمله دهستان‌های رشت هستند که توسعه و عمران این شهر موجب کوتاهی فاصله بین مرکز شهر تا این دهستان‌ها شده است.

به استثنا منجیل و رودبار که شهرهای بین راهی گیلان هستند، رشت مهمترین شهری است که در دروازه ورودی استان قرار دارد و این موقعیت جغرافیایی برای رشت امتیاز بالایی محسوب می‌شود.

در دوران صفویه مرکز گیلان «بیه‌پس» از فومن به رشت منتقل شد و این امر موجب افزایش اهمیت بیش از پیش این شهر شد.

رشت را در گذشته دارالعماره یا دارالمرز می‌نامیدند زیرا این شهر در قدیم نه تنها راه ارتباطی و بازرگانی ایران از طریق بندر انزلی به اروپا محسوب می‌شد بلکه از زمان شاه عباس دوم تا اواخر حکمت قاجاریه شهر رشت مرکز تجارت بزرگی نیز بوده است که این مسئله هنوز از وجود کاروانسراهای بزرگ در مرکز و بازار این شهر مشهود است.

در گذشته کاروان‌هایی برای خرید ابریشم در رشت توقف می‌کردند تا کالاهای خود را از این طریق به بنادر دریای مدیترانه ارسال کنند.

در حال حاضر نیز ساکنان رشت به زبان گیلکی با لهجه «بیه‌پس» تکلم می‌کنند و به مشاغل خدماتی، تجاری و صنعتی اشتغال دارند که علاوه بر آن شالیکاری نیز از عمده‌ترین فعالیت‌های روستاییان این خطه به شمار می‌رود.

مجسمه میرزا کوچک خان جنگلی سردار شجاع گیلان که برای آزادی و سربلندی گیلان رشادت‌های زیادی به خرج داده در بدو میدان ورودی شهرداری این رشت هر ساله چشم هر ایرانی مسافر آزاده، شجاع و مبارز را به خود خیره می‌کند و او را به یاد مردان شهادت‌طلب گیلانی و ایرانی می‌اندازد.

عمارت کلاه فرنگی، عمارت شهرداری، عمارت پست خانه، موزه رشت، خانه قدیمی، کتابخانه ملی رشت، خانه ابریشمی، کاروانسرای لات، موزه میراث روستایی، خانه جهانگردی، پارک قدس رشت، بوستان ملت، پارک دانشجو و کلیسای ارامنه از جمله جاذبه‌های گردشگری تاریخی این شهر هستند.

مقبره متبرکه خواهر امام رضا (ع)، بقعه امامزاده هاشم بن محمد از نوادگان امام علی (ع)، مساجد صفی و حاج صمدخان، بقاع متبرکه آقا سید عباس و آقا سید ابراهیم، مقبره دانای علی، بقعه بی‌بی رقیه، آرامگاه و خانه میرزا کوچک خان جنگلی در سلیمانداراب نیز از اماکن مذهبی رشت هستند.

منطقه جلگه‌ای عینک، مناطق جلگه‌ای سپیدرود و سراوان، منطقه ساحلی حاجی بکنده نیز از مناطق نمونه گردشگری رشت هستند که هر ساله با آغاز فصل گرما پذیرای مسافران بسیار زیادی از سراسر کشورمان است.

آستانه‌اشرفیه و بندر انزلی نزدیک‌ترین شهرهای گیلان به رشت هستند که هر یک با داشتن گنجینه‌های سرشاری از طبیعت و تمدن گیلان می‌توانند میزبانان بسیار خوبی برای مسافران نوروزی باشند.

انتهای پیام/ح10/پ3003


نوشته شده توسط : ramin h

فرهنگیان در مدت اقامت در مراکز اسکان نوروزی بیمه حوادث می‌شوند

شنبه 27 اسفند 1390   11:16 ب.ظ

معاون مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:
فرهنگیان در مدت اقامت در مراکز اسکان نوروزی بیمه حوادث می‌شوند

خبرگزاری فارس: معاون مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان و بستگان درجه یک آنان در مدت اقامت در مراکز اسکان نوروزی در سراسر کشور بیمه حوادث می‌شوند.

خبرگزاری فارس: فرهنگیان در مدت اقامت در مراکز اسکان نوروزی بیمه حوادث می‌شوند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، ابوالفضل اسفندی، معاون مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به استان‌ها اعلام شده است که 28 اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی که فرهنگیان در اقامتگاه‌های آموزش و پرورش اسکان داده می‌شوند، بیمه شوند.

وی گفت: چون در مدت کوتاه تعطیلات نوروزی نمی‌توان افراد را به نام آنان بیمه کرد، هر استان به شکل مستقل میهمانان خود را به شکل شناور بیمه می‌کند تا اگر سوانحی پیش آمد، میهمانان زیر پوشش بیمه باشند و خسارت دریافت کنند.

اسفندی افزود: به طور معمول، بابت افراد متوفی که زیر پوشش بیمه حوادث قرار دارند، وجهی تا سقف دیه کامل پرداخت می‌شود و افرادی که دچار مصدومیت شوند، طبق ارزیابی کارشناسان، مشمول بهره مندی از بیمه قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: پرداخت حق بیمه مسافران نوروزی، متمرکز نیست و هر یک از ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها از منابع مالی مربوط به درآمدهای استانی خود در این باره اقدام می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسفندی اضافه کرد: فرهنگیان و بستگان آنان از زمانی که در اقامتگاه‌های نوروزی مستقر شده و تا وقتی از آن خارج شوند، مشمول بهره‌مندی از بیمه حوادث می‌شوند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h

گلایه آیت‌الله مقتدایی از کم‌‌توجهی دولت به حوزه‌های علمیه

شنبه 27 اسفند 1390   11:16 ب.ظ

مرکز خبر حوزه اعلام کرد
گلایه آیت‌الله مقتدایی از کم‌‌توجهی دولت به حوزه‌های علمیه

خبرگزاری فارس: مدیر حوزه‌های علمیه نسبت به کم‌توجهی و بی‌توجهی دولت در حمایت از حوزه‌های علمیه ابراز گلایه‌ کرد.

خبرگزاری فارس: گلایه آیت‌الله مقتدایی از کم‌‌توجهی دولت به حوزه‌های علمیه

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه آیت‌الله مرتضی مقتدایی در نشست با طلاب و روحانیون مدارس علمیه خوزستان گفت: مسئولین در سفر سال گذشته به قم تأکید کردند که وظیفه دولت حمایت از حوزه‌های علمیه است، در عین حالی که نباید در کار آنها دخالت کند.

وی افزود: در حال حاضر برخی از مدارس علمیه مربوط به دوره صفویه و بعد از آن است و واقعا جای این سئوال وجود دارد که در جمهوری اسلامی چند مدرسه علمیه ساخته شده است؟

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه همچنین گفت: اگر علمای بزرگوار بلاد اقدامی کنند، حوزه‌ای در مناطق دایر می‌شود، اما جای این گله وجود دارد که به راستی دولت چه کار کرده است و ما این گلایه را داریم.

وی با اشاره به ظرفیت محدود پذیرش حوزه‌های علمیه و علاقه‌مندی فراوان جوانان برای تحصیل خاطر نشان کرد: باید فکر و چاره‌ای برای این مسئله بشود که امیدواریم با عنایت مقام معظم رهبری، کمک‌ها به حوزه‌های علمیه انجام پذیرد.

آیت‌الله مقتدایی ادامه داد: همان‌طور که کشور نیاز به ورزشگاه‌ دارد و این کار برای نسل جوان بسیار لازم و واجب است، دولت هم باید به توسعه و تقویت حوزه‌های علمیه در سراسر کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما حقیقتا نیاز به گسترش حوزه‌های علمیه و رشد پذیرش داریم گفت: انجمن خیریه مدرسه‌ علمیه‌ساز در کشور به زودی راه‌اندازی می‌شود که مقدمات آن نیز انجام شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان داشت: باید برای تقویت حوزه‌های علمیه دست به دامن مردم شده و از خیرین برای کمک استمدادی طلبیم.

وی در ادامه با اشاره به نیاز جدی دنیای امروز به فعالیت روحانیون شیعی ابراز داشت: در سفرهایی که امسال بنده به برخی از کشورهای اروپایی داشتم، نیاز و تقاضا برای حضور روحانی در آن کشورها بسیار جدی بود.

وی افزود: در شرایطی که وهابیت به شدت علیه اسلام و تشیع شبهه‌پراکنی می‌کند، ما باید برای تازه ‌مسلمانان در دنیا برنامه‌ای جدی داشته باشیم تا وهابیت آنها را منحرف نسازد.

عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: در حال حاضر به شدت نیاز به حضور و فعالیت روحانیون فاضل و آشنا به زبان‌های خارجی داریم.

وی با اشاره به سیاست مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه مبنی بر تقویت حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها گفت: از زمان تصدی مدیریت حوزه‌های علمیه برنامه ما این بود که در مراکز استان‌ها دروس حوزوی تا سطح خارج برقرار شود که به این منظور برنامه‌ریزی در همه استان‌ها برای رسیدن به این هدف ادامه دارد.

وی ضمن تجلیل از خدمات آیت‌الله موسوی جزایری به حوزه علمیه خوزستان اظهار داشت: انصافا ایشان اکثر اوقات خود را به حوزه‌های علمیه اختصاص داده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور به تعداد روحانیون بیشتری نیاز دارد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری را تدوین سند چشم‌انداز حوزه‌های علمیه و تربیت روحانی برای 20 سال آینده برشمرد.

آیت‌الله مقتدایی تصریح کرد: در حال حاضر خیلی از مساجد کشور فاقد امام جماعت هستند و بنابراین در کنار ساخت مساجد، باید فکری هم برای تأمین امام جماعت آنها کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان به ویژه دانشجویان مستعد علاقه به ورود به دنیای طلبگی دارند گفت: متأسفانه در بسیاری از استان‌ها از جمله قم ظرفیت پذیرش طلاب تکمیل شده و ما با وجود کمبود ظرفیت، باید پاسخگوی مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت طلبه و توسعه حوزه‌های علمیه باشیم.

انتهای پیام/س30/د1000


نوشته شده توسط : ramin h