تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - مطالب هفته دوم اسفند 1390

جستجو

 

نمایشگاه عکس مهربانی در قاب تصویر در زنجان برپا می‌شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:22 ق.ظ

به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری
نمایشگاه عکس مهربانی در قاب تصویر در زنجان برپا می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری نمایشگاه عکس مهربانی در قاب تصویر در زنجان برپا می‌شود.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه عکس مهربانی در قاب تصویر در زنجان برپا می‌شود

ابوالفضل حسین غلامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان هدف از برپایی این نمایشگاه را ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه 40 اثر از عکاسان کشوری و غالبا استانی در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

رئیس روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان تصریح کرد: نمایشگاه عکس مهربانی در قاب تصویر از 13 تا 18 اسفند در گالری مولانا زنجان برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه مهربانی در قاب تصویر یکی از برنامه‌های اجرایی کمیته امداد زنجان در طول هفته احسان و نیکوکاری است.

حسین غلامی دستگاه‌های همکار کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان در برپایی این نمایشگاه را صدا و سیما، حوزه هنری و آموزش و پرورش عنوان کرد.


نوشته شده توسط : ramin h

ملت ایران فردا حماسه‌ای دیگر از جنس 22 بهمن خلق می‌کند

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:21 ق.ظ

رحیمی:
ملت ایران فردا حماسه‌ای دیگر از جنس 22 بهمن خلق می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون اول رییس جمهور گفت که ملت بزرگ ایران بی تردید حماسه‌ای دیگر از جنس حماسه 22 بهمن در این انتخابات خلق کرده و پاسخ محکمی به تهدیدات و توطئه‌های غرب و دشمنان ملت ایران خواهند داد.

خبرگزاری فارس: ملت ایران فردا حماسه‌ای دیگر از جنس 22 بهمن خلق می‌کند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور روز گذشته در جلسه بررسی مسائل طب سنتی در ایران، با تاکید بر اینکه طب سنتی باید در کشور به شکل سراسری گسترش یافته و در تمامی استانها فراگیر شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اساتید و اطباء کارآزموده و مجربی در ایران در زمینه طب سنتی فعالیت دارند که با بهره گیری از دانش آنها می توان نهضت احیاء و گسترش طب سنتی را براه انداخت.

 

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: شرایط آب و هوایی و جغرافیایی کشورمان به گونه‌ای است که انواع گیاهان دارویی در استانهای مختلف یافت می شود که این موضوع زمینه مناسبی برای گسترش فعالیت ها در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی را فراهم آورده است.

 

رحیمی با اشاره به اینکه به پیشنهاد رییس جمهور کارگروهی در خصوص طب سنتی در جلسه هیات دولت به تصویب رسیده است گفت: باید شرایطی فراهم شود که طب سنتی به رسمیت شناخته شده و زمینه تحصیل دانشجویان در این رشته تا سطوح بالا فراهم شود.

 

وی بر لزوم تشکیل کارگروه‌هایی برای بررسی جوانب مختلف گسترش طب سنتی تاکید کرد و افزود: تنظیم و تدوین اهداف و ملزومات گسترش طب سنتی و داروسازی گیاهی و هموار کردن مسیر فعالیت پزشکان و فارغ‌التحصیلان این رشته از جمله وظایف این کارگروه‌ها است و باید همه مسائل مربوط به گسترش طب سنتی در این جلسات بررسی و جمع‌بندی شود.

 

معاون اول رییس جمهور همچنین در ابتدای این جلسه با اشاره در پیش بودن انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخ دوازدهم اسفند ماه، اظهار داشت: ملت ایران همانند گذشته به شکل پر شور و با مشارکت فراگیر در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

 

وی افزود: ملت بزرگ ایران بی تردید حماسه‌ای دیگر از جنس حماسه 22 بهمن در این انتخابات خلق کرده و پاسخ محکمی به تهدیدات و توطئه‌های غرب و دشمنان ملت ایران خواهند داد.

 

در این جلسه که با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و جمعی از صاحبنظران عرصه پزشکی و طب سنتی برگزار شد، نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی پیرامون موضوعات مربوط به طب سنتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نوشته شده توسط : ramin h

استرس بر بخش تصمیم‌گیری مغز تاثیر منفی می گذارد

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:21 ق.ظ

استرس بر بخش تصمیم‌گیری مغز تاثیر منفی می گذارد

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در آمریکا نشان می‌دهد که استرس و فشار روانی بر بخش تصمیم‌گیری در مغز تاثیر منفی گذاشته و باعث اتخاذ تصمیم‌های اشتباه و در برخی موارد زیانهای جبران ناپذیر می‌شود.

خبرگزاری فارس: استرس بر بخش تصمیم‌گیری مغز تاثیر منفی می گذارد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه آمریکایی دیدگاههای متداول در روانشناسی، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در تحقیقات خود دریافتند: تنش و فشار روانی در جریان تصمیم گیری، انسان را مجبور می‌کند که فقط به جنبه‌های مثبت ناشی از تصمیم فکر کند و به جنبه‌های منفی آن نگاه نکند لذا به افراد توصیه می‌شود که تا حد امکان در این شرایط تصمیم‌گیری خود را به تعویق بیندازند.

بر پایه این گزارش، کشیده شدن برخی افراد - که در زندگی خود با شرایط سخت و دشواری روبه‌رو بوده‌اند- به مصرف مواد مخدر برای خوشی زودگذر و فکر نکردن به عواقب و زیانهای زیاد آن، می‌تواند تفسیر کننده نتایج این تحقیقات باشد.

این تحقیقات نشان داد: فشارهای روانی بر زنان بیشتر از مردان تاثیر می‌گذارد و وقتی زنی با وضعیت دشواری روبه‌رو می‌شود؛ احتیاط زیادی در قبال اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز از خود نشان می‌دهد در حالی که مردان آمادگی بیشتری برای تحمل خطرات و تصمیم‌گیری های دشوار دارند.

این تحقیقات همچنین بازرگانان را از تصمیم گیری‌های مهم و موثر در لحظات دشوار زندگی به ویژه به هنگام رایزنی درباره قراردادهای بزرگ برحذر می‌دارد زیرا این امر شاید میلیون‌ها پوند به آنها زیان وارد کند چرا که در این شرایط فقط به جنبه‌های مثبت فکر کرده و ناخودآگاه به علت فشار و استرس، جنبه‌های منفی را در تصمیم‌گیری لحاظ نمی کنند.

پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات به اهمیت تصمیم‌گیری در زندگی فردی اشاره کرده و گفتند: ما اکثر تصمیم ها را زیر فشار اتخاذ می کنیم و نباید از جنبه‌های منفی ناشی از تصمیم گیری غافل شویم و این امر را باید مدنظر قرار داد که هر اندازه تنش و اضطراب به خاطر فشار روانی بیشتر باشد؛ به همان اندازه عواقب تصمیم‌گیری های ما خطرناکتر خواهد بود.


نوشته شده توسط : ramin h

احداث 93 هزار واحد مسکن مهر در استان البرز

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:21 ق.ظ

وزیر مسکن اعلام کرد
احداث 93 هزار واحد مسکن مهر در استان البرز

خبرگزاری فارس: وزیر مسکن اعلام کرد: طی سال‌های 89 و 90 در مجموع بیش از 93 هزار واحد مسکن مهر در این استان ‌در دست احداث است که به مرور تکمیل و به مردم تحویل داده می‌شود.

خبرگزاری فارس: احداث 93 هزار واحد مسکن مهر در استان البرز

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علی نیکزاد صبح امروز در مراسم افتتاح 6700 واحد مسکن مهر در استان البرز که با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان افتتاح شد، طی سخنانی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دولت طی سال‌های اخیر مسکن مهر است که ثمرات و برکات بسیاری برای کشور داشته است.

وی افزود: در این حوزه اقدامات بسیار اساسی انجام شده و بحث حذف قیمت زمین از جمله کارهایی بوده که ارزش بسیاری داشته و آرزوی ملت و دولت‌های گذشته بوده است.

وزیر مسکن و شهرسازی کشورمان در ادامه به پروژه‌های در دست اجرای مسکن مهر در استان البرز اشاره کرد و گفت: طی سال 89 و 90 در مجموع 93 هزار و 500 واحد مسکن مهر ‌در استان البرز در دست احداث است.

نیکزاد افزود: از این تعداد 55 هزار واحد در شهر جدید هشتگرد قرار داشته و مراحل اجرایی آن با سرعت پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین 29 هزار و 500 واحد در مناطق و شهرهای بالای 25 هزار نفر و مابقی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر در دست احداث است.

وزیر مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد: برای احداث این پروژه‌های عظیم دولت در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده و در اختیار مردم قرار داده است تا بتوانند به آرزوی دیرنه خود برای خانه‌دار شدن دست یابند.

 *اشتغالزایی برای 150 هزار نفر در استان البرز

نیکزاد افزود: اجرای این پروژه‌های مسکن مهر در استان البرز 150 هزار شغل به صورت مستقیم در این استان ایجاد کرده و در مناطقی چون شهر جدید هشتگرد ما با کمبود نیروی کار هم روبه‌رو هستیم.

وی اعلام کرد: 6700 واحدی که امروز با حضور رئیس جمهوری افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفته است به صورت مستقیم 10 هزار شغل ایجاد کرده است.

نیکزاد در پایان گفت: مالکان این واحدها پیش از پایان سال می‌توانند در خانه‌های خود مستقر شده و عید نوروز را در منزل خود جشن بگیرند و این افتخار بزرگی برای دولت است که مردم را خوشحال کرده و به آنها خدمت می‌رساند.


نوشته شده توسط : ramin h

ملت با خلق حماسه‌ 12 اسفند در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار می‌گیرند

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:20 ق.ظ

سردار سپهر:
ملت با خلق حماسه‌ 12 اسفند در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار می‌گیرند

خبرگزاری فارس: معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: ملت با حضوری گسترده در 12 اسفند بار دیگر با خلق حماسه‌ای دیگر در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار خواهند گرفت.

خبرگزاری فارس: ملت با خلق حماسه‌ 12 اسفند در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار می‌گیرند

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار محمدحسین سپهر معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه مشارکت حداکثری ملت غیور ایران در انتخابات روز جمعه را تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی توصیف کرد و اظهار داشت: امروز حضور آحاد ملت شریف ایران اسلامی تداعی کننده حضور خیل عظیم مردم در دفاع از ارزشهای انقلاب طی دوران دفاع مقدس است و همان گونه که آن روزها همه اقشار مردم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضوری گسترده داشتند 12 اسفند نیز بار دیگر با خلق حماسه‌ای دیگر در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار خواهند گرفت.

وی تبعیت از رهبری، اجرای احکام اسلام و حضور با شعور مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب را سه عامل مهم برای اقتدار نظام معرفی کرد و افزود: سپاه و بسیج افتخار دارند که با تقویت این سه رکن مهم، در دفاع از آرمان های انقلاب، راه امام (ره) و شهدا و تبعیت از ولایت از هیچ تلاشی دریغ نکرده و همواره در سنگر دفاع از انقلاب در برابر توطئه های دشمنان و ایادی شان قاطعانه ایستادگی کرده‌اند.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان حضور گسترده، پرحجم و با طراوت در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را احیای اندیشه‌های بلند حضرت امام (ره ) و ادامه راه شهدا توصیف کرد و گفت: ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی همانگونه که رهبر فرزانه و حکیم انقلاب فرمودند با حضور پرشور خود در این انتخابات سیلی محکمی بر چهره استکبار زده و به دنیا ثابت خواهند کرد همواره حامی راستین انقلاب و ولایت هستند.


نوشته شده توسط : ramin h

دزدان دریایی کاپیتان و مهندس یک کشتی هلندی را ربودند

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:20 ق.ظ

دزدان دریایی کاپیتان و مهندس یک کشتی هلندی را ربودند

خبرگزاری فارس: سازمان بین المللی دریانوردی اعلام کرد: دزدان دریایی حداقل دو نفر از کارکنان یک کشتی باری را که در سواحل نیجریه پهلو گرفته بود، ربودند .

خبرگزاری فارس: دزدان دریایی کاپیتان و مهندس یک کشتی هلندی را ربودند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس سازمان بین المللی دریانوردی افزود: روز سه شنبه هشت دزد دریایی از نیجریه به این کشتی باری هلندی آتش گشودند و سپس کاپیتان و یک مهندس کشتی را ربوده و با قایق موتوری کوچک فرار کردند.

بر اساس این گزارش یکی از خدمه کشتی مفقود است و یکی دیگر به شدت زخمی شده است.

 بر این اساس دزدان دریایی در خلیج گینه در ماه های اخیر بر حملات جسورانه خود افزوده اند. بنا بر گزارش گروه دفتر بین المللی دریانوردی در سال جاری میلادی هفت حمله از سوی دزدان دریایی در این منطقه صورت گرفته است.


نوشته شده توسط : ramin h

حضور آگاهانه؛ سیلی سخت بر گونه‏های استکبار

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:20 ق.ظ

انتخاب بزرگ اسفند/170
حضور آگاهانه؛ سیلی سخت بر گونه‏های استکبار

خبرگزاری فارس: روح جامعه در روز دوازدهم اسفند ماه امسال کار خود را خواهد کرد و حماسه‏ای می‏سازد که برای همیشه به رویای شیرین دوست‏داران ایران و کابوس دشمنان این سرزمین پاک مبدل خواهد شد.

خبرگزاری فارس: حضور آگاهانه؛ سیلی سخت بر گونه‏های استکبار

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، روح جامعه یا همان حضور حماسی و آگاهانه امت حزب‏الله و همیشه در صحنه، وقتی به جنبش درآمد، هیچ عاملی توان جلوگیری از آن را ندارد و با این برآورد، جنبشی که در 12 اسفند ماه از مردم ایران اسلامی به وقوع خواهد پیوست، بی‏نظیر خواهد بود.

اگر چه ممکن است میزان تحرک این روح و ظرفیت مانور آن در هر انتخاباتی متفاوت از دیگری زیاد و کم شود؛ اما این کمی و زیادی حقیقت کلی موضوع را عوض نمی‏کند.

نتایج هر انتخاباتی محصول جنبش‏ها و تمایلاتی است که در لایه‏های درونی جامعه شکل گرفته و خود را در قالب انتخاب ویژه‏ای نشان می‏دهد؛ این جریان اجتماعی وقتی به حرکت درآید، دیگر از هیچ کس و هیچ عاملی برای متوقف کردن آن کاری ساخته نیست و انتخابات مجلس نهم نیز گواه و مصداق تمام عیار این اتفاق اجتماعی است.

از مدت‏ها قبل عده‏ای در داخل و خارج کوشیدند، به زعم خود جلوی این جنبش عظیم مردمی را بگیرند، اما چرا تاکنون ناکام ماندند؟

شاید دقیق‏ترین پاسخ این است که روح جامعه ایرانی برای خلق حماسه 22 بهمن یا 12 اسفند ماه به جنبش در آمده، از این رو این مقابله با آن امکان نخواهد داشت.

آنچه این روزها از حال و هوای حاکم بر فضای سیاسی و اجتماعی ایران عزیز فهمیده می‏شود، به معنای دقیق کلمه بیداری اسلامی و بصیرت انقلابی است که موجب شده آنان که قصد داشتند، با حرف‏های تکراری خود، فریاد تحریم انتخابات و یا حضور کم‏رنگ مردم در پای صندوق‏های اخذ رأی را به گوش مردم جامعه برسانند.

اما گویی گوش‏ها به سوی امواج این سخنان بسته است، جامعه ایرانی همچنان که پیداست به ایران تعلق دارد و نه فقط تعلق جغرافیایی و شناسنامه‏ای، بلکه هر ایرانی واقعی در اسارت عشق این سرزمین گرفتار است، جامعه ایرانی با اسلام احیا شده و منافع مادی و معنوی خود را آمیخته با آن می‏داند، آنگونه که اسلام و تشیع اینک به مثابه علت وجودی این سرزمین پاک تلقی می‏شود.

جامعه ایرانی به استقلال و آزادی خود پایبند و برای عدالت و پیشرفت آماده است، این مطلب را حضور هر ساله میلیون‏ها ایرانی در راهپیمایی 22 بهمن و شرکت آحاد مردم در پای صندوق‏های أخذ رأی گواهی می‏دهد.

شهید رجایی خود را خدمتگزار کوچک مردم ‏انست و در ساده‏زیستی و پرهیز از تجملات و اخلاص و تقوا زبانزد خاص و عام بود، شهید آیت‏الله بهشتی عاشق مردم بودند و به مسئولیت و موقعیتی که در انقلاب و نظام داشت به عنوان یک وظیفه و تکلیف نگاه می‏کرد و می‏گفت: "ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت".

مردم بارها و بارها نشان دادند که قدر امام (ره) و مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان دلسوز و خدمتگزار ملت را می‏دانند و اگر پس از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان پرشور و فعال در صحنه حضور دارند و از انقلاب و نظام جمهوی اسلامی دفاع می‏کنند، به خاطر این است که به مسئولان اصلی و سیاست‏گذاران نظام اعتماد کامل دارند و مطمئن هستند که اینان در چارچوب احکام اسلام و قرآن و اصول و مبانی انقلاب اسلامی و قانون اساسی حرکت می‏کنند و از مدیران میانی و مسئولان دستگاه‏های مختلف نیز انتظار دارند که در مدیریت و نحوه تعامل خود با مردم، همین شیوه بزرگان انقلاب و نظام را برگزینند.

مردم شیفته مدیران و نمایندگانی هستند که صادقانه و بی‏ریا و دور از جنجال و هیاهو و شیطنت‏های سیاسی راه خدمت را برگزیده و مقام و موقعیت اجتماعی خویش را مدیون ملت می‏دانند و بر این باورند که باید کسانی را به مسئولیت گماشت و مورد حمایت قرار داد که دل در گرو راه امام (ره) و رهبری و اهداف عدالت‏خواهانه انقلاب داشته باشند و خدمت به مردم را بر حفظ منافع شخصی و حزبی خود ترجیح بدهند و خالصانه و به دور از جار و جنجال سیاسی فقط کار کنند و کار.

همانگونه که امروزه نه تنها در سطح دانشگاهیان بلکه در سطح سایر قشرهای جامعه اسلامی و در سطوح مختلف جامعه شاهد یک رجعت مقدس به نام نهضت علمی و خردگرایی و بصیرت انقلابی هستیم.

امید که فرداهای این انقلاب با حضور پرشور و شادی‏آفرین در همه صحنه‏ها به ویژه حضور در پای صندوق‏های اخذ رأی در وهله نخست به دشمنان ایران و مزدوران داخلی آنان نشان خواهند داد که هرگز این انقلاب و نظام مستحکم را که خود ساخته‏اند، تنها نخواهد گذاشت و در وهله دوم کسانی را انتخاب خواهند کرد که خدمتگزار راستین ملت باشند.

به امید آن روز . . .

===============

یادداشت: مجید ایمانیان

===============


نوشته شده توسط : ramin h

نفرات برتر بخش "مردم و امام رضا(ع)" تقدیر می‌شوند

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:19 ق.ظ

در مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس مشهد
نفرات برتر بخش "مردم و امام رضا(ع)" تقدیر می‌شوند

خبرگزاری فارس: در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی عکس مشهد که امروز در مشهد برگزار می‌شود، نفرات برتر بخش"مردم و امام رضا(ع)" تقدیر می‌شوند.

خبرگزاری فارس: نفرات برتر بخش "مردم و امام رضا(ع)" تقدیر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نفرات اول تا سوم بخش "مردم و امام رضا (ع)" در  چهارمین دوره جشنواره ملی عکس مشهد از سوی این موسسه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

در بخشی از متن این تقدیرنامه آمده است:

تلاش در راستای ثبت لحظه‌های آسمانی ارادت، اخلاص و توسّل هزاران عاشق و دلباخته هشتمین گوهر درخشان امامت و ولایت حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع)، نه تنها به یادگار گذاردن این لحظه‌های ملکوتی، بلکه خود عرض ارادتی عاشقانه به آستان ملائک پاسبان آن حضرت است که بی‌شک اجر و ارجی آسمانی در پیشگاه سلطان سریر ارتضا دارد.


نوشته شده توسط : ramin h

بداخلاقی‌های سیاسی به وحدت جامعه ضربه می‏زند

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:19 ق.ظ

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان:
بداخلاقی‌های سیاسی به وحدت جامعه ضربه می‏زند

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: جریحه‏دار شدن افکار عمومی و بداخلاقی انتخاباتی همین است که به وحدت جامعه ضربه بزنیم.

خبرگزاری فارس: بداخلاقی‌های سیاسی به وحدت جامعه ضربه می‏زند

علی‏رضا خلخالی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان درباره انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز متاسفانه گفت‏وگوها و سخنان از هر دو طرف سمنان و شاهرود بیشتر می‏شود و برخی‏ها می‏کوشند تا فضا را آلوده کنند.

وی تصریح کرد: هر مسئله را رسانه‏ای کردن برآیند مناسبی در بین مردم ندارند و کاندیداهای انتخاباتی در سمنان و شاهرود باید به این امر توجه داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان اضافه کرد: جریحه‏دار شدن افکار عمومی و بداخلاقی انتخاباتی همین است که به وحدت جامعه ضربه بزنیم و متاسفانه خیلی‏ها برای مطرح کردن خودشان از این فرصت سوءاستفاده می‏کنند.

خلخالی اظهار داشت: برای این افراد مهم نیست که در میان مردم چه اتفاقاتی می‏افتد ولی به هر حال توصیه ما این است که مردم تحت تاثیر این سخنان قرار نگیرند و همه بکوشیم تا فضای آرامی برای برگزاری انتخابات داشته باشیم.

وی تصریح کرد: موضوع بی‏عدالتی و . . . امروز ورد زبان کسانی است که می‏خواهند از فرضت و شرایط به نفع خود استفاده کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ما به همه دوستان در تمام شهرستان‏ها اعلام می‏کنیم وقتی درباره بی‏عدالتی صحبت می‏کنید، باید مدارک مستند ارائه کنید و عده دیگر نیز باید بکوشند به اتحاد استان سمنان کمک کنند و در مسیر اختلاف و انشقاق گام بر ندارند.

خلخالی بیان کرد: تعداد بسیاری از جلسات شورای برنامه‏ریزی و توسعه در استان سمنان برگزار شده است و نمی‏دانیم چرا نمایندگان در آن حضور پیدا نمی‏کنند تا مسائل مورد نظرشان در جلسات کارشناسی پیگیری شود و اگر بی‏عدالتی یا اختلافی دیده شد، تذکر دهند.

وی با بیان اینکه امروز اگر حرفی به طور کلی زده می‏شود و بگوییم ظلم شده و حق کسی ضایع شده درست نیست، اظهار کرد: نمی‏دانیم چرا برخی‏ها کلی‏گویی می‏کنند و مستند ارائه نمی‏دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: نمایندگان و مدیران اجرایی در تمام مراحل تصمیم‏گیری و تقسیم بودجه حضور دارند و اینکه با این وجود، فضا را آلوده و محیط را تخریب می‏کنند، به هیچ وجه پذیرفته نیست.

خلخالی اضافه کرد: در شهرستان‏های این سخنان نباید به گونه‏ای مطرح شود که افکار عمومی ضربه بخورد و امروز باید بگوییم که مسئولان استان سمنان بیش از همه مظلوم واقع شده‏اند و در این راه، همه باید روشن‏گری کنند.

وی یادآور شد: ما با مردم هیچ مشکلی نداریم ولی تعدادی از افراد برای مطرح ساختن خودشان این مطالب را بیان می‏کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: وضع گذشته و امروز شهرستان‏ها با وجود تمام محدودیت‏ها و تنگناهایی که دیده می‏شود، باید در کنار هم قرار گرفته و مورد ارزیابی قرار گیرد.

خلخالی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه هر دوره در فصل انتخابات از این دست سخنان بسیار خواهد بود.


نوشته شده توسط : ramin h

فعالیت 57 شعبه اخذ رای در شهرستان تنگستان

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:18 ق.ظ

فرماندار تنگستان خبر داد
فعالیت 57 شعبه اخذ رای در شهرستان تنگستان

خبرگزاری فارس: فرماندار تنگستان گفت: در شهرستان تنگستان 57 شعبه اخذ رای فعالیت می‌کنند که از این تعداد 36 شعبه در بخش مرکزی و 21 شعبه در بخش دلوار است.

خبرگزاری فارس: فعالیت 57 شعبه اخذ رای در شهرستان تنگستان

عبدالرسول زارع صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اهرم به نقش انتخابات در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات یکی از عواملی است که در سه دهه گذشته نقش مهمی در افزایش ثبات و اقتدار کشور داشته است.

وی افزود: انتخابات در حقیقت بیانگر حضور فعال و موثر مردم در تعیین سرنوشت خویش است که با پیروزی انقلاب در ایران اسلامی نیز راه برای حضور مردم در صحنه سیاسی کشور و تعیین سرنوشت خویش هموار شد.

زارع در پاسخ به این سئوال که میزان مشارکت را در نهمین دوره انتخابات مجلس را چگونه عرض‌یابی می‌کنید نیز عنوان کرد: مشارکت مردم ایران در همه عرصه‌های سیاسی اجتماعی و فرهنگی به ویژه انتخابات حضوری پرشور و حداکثری بوده و یقیناً در این انتخابات نیز مردم با وحدت و مشارکت گسترده، نامزد اصلح خود را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: در سه دهه گذشته دشمن تلاش گسترده‌ای کرده تا مردم را از حضور حداکثری در انتخابات دلسرد کند، اما ملت ایران با تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان نه تنها دلسرد نمی‌شود بلکه با شور و آگاهی بیشتری در این عرصه حماسه آفرینی می‌کند.

فرماندار تنگستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به فعالیت‌های ستاد انتخابات در شهرستان تنگستان اشاره و اعلام کرد: در این شهرستان 57 شعبه اخذ رای در  12 اسفند فعالیت می‌کنند که از این تعداد 36 شعبه در بخش مرکزی و 21 شعبه در بخش دلوار است.

وی افزود: همچنین از 57 شعبه اخذ رای 23 شعبه ثابت و 34 شعبه سیار است که امر اخذ رای را در سطح شهرستان انجام می‌دهند.

زارع تصریح کرد: با فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد انتخابات شهرستان، تنگستان از آمادگی کامل برای حضور حداکثری مردم در انتخابات برخوردار است.


نوشته شده توسط : ramin h

احداث زمین به مجتمع ویژه مددجویان در بندرعباس

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:18 ق.ظ

در دیدار رئیس بهزیستی کشور با استاندار هرمزگان مصوب شد
احداث زمین به مجتمع ویژه مددجویان در بندرعباس

خبرگزاری فارس: مدیر کل بهزیستی هرمزگان از اختصاص قطعه زمین مورد نیاز برای ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی ویژه مددجویان در بندرعباس با موافقت استاندار هرمزگان به بهزیستی استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث زمین به مجتمع ویژه مددجویان در بندرعباس

جاسم محمدی فارسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به سفر و دیدار رئیس بهزیستی کشور با استاندار هرمزگان اظهار داشت: در این دیدار پس از رایزنی‌های صورت گرفته گرفته مقرر شد با هدف مناسب‌سازی و تامین امکانات برای معلولان و مددجویان در بخش‌های ورزشی، تفریحی و رفاهی قطعه زمین مورد نیاز در ساحل بندرعباس با هدف پیاده‌سازی طرح مجتمع فرهنگی، ورزشی  و رفاهی ویژه مددجویان به بهزیستی هرمزگان اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه احداث چنین مجتمعی می‌تواند در حل مشکلات و معضلات اشتغال مددجویان بهزیستی هرمزگان بسیار موثر واقع شود، اظهار داشت: پس از اجرای این طرح و تصویب در شورای اداری استان و بهزیستی کشور زمین توسط استانداری هرمزگان در اختیار بهزیستی استان قرار خواهد گرفت و هزینه ساخت آن نیز توسط استانداری پرداخت خواهد شد.


نوشته شده توسط : ramin h

تولید آبزیان در خراسان رضوی 10 برابر می‌شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:18 ق.ظ

از سال آینده
تولید آبزیان در خراسان رضوی 10 برابر می‌شود

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: تولید آبزی در استان سالانه حدود چهار هزار و 800 تن است که این رقم در سال آینده 10 برابر افزایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: تولید آبزیان در خراسان رضوی 10 برابر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی در جلسه ستاد اجرایی کارگروه توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: بنا بر نتایج اولیه سرشماری در استان، جمعیت روستایی یک درصد افزایش داشته‌ که این امر لزوم توجه بیش از پیش به روستاها را آشکار می‌سازد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نامگذاری سال گذشته در خراسان رضوی با عنوان سال توسعه و رسیدگی همه جانبه به روستاها‌ گفت: این موضوع سبب توجه بیشتر مسئولان به روستاها و ارتقای خدمت‌رسانی به این مناطق شد.

وی تصریح کرد: بهترین روش برای تثبیت جمعیت روستایی و توسعه بخش کشاورزی، رسیدگی به روستاهاست که در 2 سال گذشته اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون از مجموع 800 هزار هکتار اراضی زیر کشت استان تنها آبیاری در 80 هزار هکتار به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد، افزود: در سال جاری 10 هزار هکتار دیگر در دست اقدام است که تا پایان سال مالی به بهره‌برداری می‌رسد.

صلاحی از کسب رتبه نخست خراسان رضوی در زمینه ارتقای بهره‌وری آب در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: برای افزایش 2 برابری اصلاح روش‌های آبیاری کشاورزی در سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

رئیس ستاد اجرایی کارگروه توسعه بخش کشاورزی استان افزود: تولید آبزی در استان سالانه حدود 4 هزار و 800 تن است که این رقم در سال آینده 10 برابر افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: تامین حاشیه سود مطمئن برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و ارائه آن در بازارهای استان با قیمت مناسب به منظور توانمندسازی کشاورزان از جمله اهداف سال آینده استان در بخش کشاورزی است.

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: باید در چند سال به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا حدود 50 درصد سود حاصل از فروش محصول کشاورزی به خود کشاورز برسد تا بتواند با انگیزه بیشتری اقدام به تولید محصول کند.

صلاحی با اشاره به اینکه از مجموع 7.5 میلیون تن تولیدات محصولات دامی و کشاورزی در استان حدود 25 درصد آن ضایعات است تاکید کرد: باید برای کاهش این میزان ضایعات برنامه‌ریزی شود.

وی تشکیل و راه‌اندازی تعاونی‌های مصرف و توزیع با محوریت تولیدات روستایی را از جمله راهکارهای توانمندسازی کشاورزان دانست و خواستار صدور مجوز برای فعالیت این‌گونه تعاونی‌ها در سطح استان شد.

رئیس ستاد اجرایی کارگروه توسعه بخش کشاورزی استان گفت: با توجه به تخصیص 398 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بخش کشاورزی به استان باید از ظرفیت ایجاد شده در راستای توسعه این بخش استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی به مدیران دستگاه های اجرایی توصیه کرد تا ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌ها را شناسایی و در راستای خدمت به مردم به کار گیرند.

صلاحی افزود: مدیران باید برای ارائه خدمات در تمامی زمینه‌ها به سراغ مردم رفته و با کمک صدا و سیمای استان ظرفیت‌های قابل واگذاری و امکانات موجود در استان را در بخش‌های مختلف به سمع و نظر مردم رسانده و برای توسعه استان از خود مردم کمک بگیرند.


نوشته شده توسط : ramin h

«فلسفه معاصر ایران» با حضور داوری و دینانی رونمایی می‌شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:17 ق.ظ

در سرای اهل قلم
«فلسفه معاصر ایران» با حضور داوری و دینانی رونمایی می‌شود

خبرگزاری فارس: مراسم رونمایی از کتاب «فلسفه معاصر ایران» با حضور رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه 17 اسفندماه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: «فلسفه معاصر ایران» با حضور داوری و دینانی رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب «فلسفه معاصر ایران» به همت کتاب ماه فلسفه روز چهارشنبه 17 اسفند از ساعت 16 تا 18 در سرای اهل قلم در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

در این مراسم «رضا داوری اردکانی» رئیس فرهنگستان علوم، «غلامحسن ابراهیمی دینانی» استاد فلسفه دانشگاه تهران و «علی اصغر مصلح» استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی(ره) حضور خواهند داشت.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2 واقع است.


نوشته شده توسط : ramin h

علیزاده: 109 شعبه اخذ رای در محمودآباد دایر می‌شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:16 ق.ظ

تا انتخابات نهم- 272
علیزاده: 109 شعبه اخذ رای در محمودآباد دایر می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بازرسی انتخابات محمودآباد گفت: 109 شعبه اخذ رأی در محمودآباد، آرای مردم این شهرستان را جمع‌آوری می‌کنند.

خبرگزاری فارس: علیزاده: 109 شعبه اخذ رای در محمودآباد دایر می‌شود

روح‌الله علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در محمودآباد با اشاره به پیش‌رو بودن انتخابات مجلس نهم در کشور گفت: از این تعداد 68 صندوق متعلق به شهر محمودآباد و روستاهای بخش مرکزی و 41 صندوق نیز متعلق به بخش سرخرود به عنوان حوزه فرعی است.

علیزاده افزود: با تعامل خوبی که بین هیئت‌های شهرستان و بخش سرخرود و خانواده بزرگ بازرسی انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی وجود دارد و همچنین برگزاری جلسات متوالی در محمودآباد، امیدواریم شاهد برگزاری انتخاباتی به دور از هر گونه تخلف و با حضور باشکوه از سوی مردم ولایتمدار شهرستان و سراسر کشور باشیم.

بخشدار مرکزی محمودآباد خاطرنشان کرد: بر اساس قانون به ازای هر صندوق در شعب اخذ رأی، یک بازرس در کنار عوامل اجرایی، نظارتی و نماینده فرماندار یا بخشدار به امر صیانت از آرای مردم می‌پردازند.

وی گفت: بر همین اساس در انتخابات امسال به ازای هر 20 شعب اخذ رای، یک سربازرس نیز که از افراد شایسته و با سابقه شهرستان انتخاب شدند با شرکت در جلسات توجیهی و آموزشی این امر را بر عهده دارند.

این مسئول ادامه داد: به همین منظور چهار سربازرس برای شهر محمودآباد و بخش مرکزی و دو سربازرس نیز برای بخش سرخرود در نظر گرفته‌ایم و چند نفر را نیز به عنوان ذخیره سربازرس انتخاب کردیم.

بخشدار مرکزی محمودآباد از تمام بازرسان خواست تا سعی کنند به عنوان یک امانتدار واقعی با رعایت قانون‌مداری و عدالت‌محوری ایفای نقش کنند و افزود: نقش بازرسان در صیانت از آرای مردمی مهم و تاثیرگذار است.

علیزاده با اشاره به اینکه مردم ولایتمدار ایران اسلامی و به تبع آن مردم مومن و متدین محمودآباد همیشه ثابت کرده‌اند پای ولایت و ارزش‌های دین ایستاده اند، ابراز داشت: مردم در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن این را ثابت کردند و با حضور پرشوردرانتخابات نهم مجلس یکبار دیگر تحلیل‌ها و آرزوهای نظام استکبار و سلطه را زیر پاهای خود لگدمال می‌کنند.

وی عنوان کرد: پیروز نهایی انتخابات، ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی هستند و با این کار دل رهبری را شاد می‌کنند.


نوشته شده توسط : ramin h

12 اسفند روز تاریخی ملت ایران است

پنجشنبه 11 اسفند 1390   11:16 ق.ظ

اداره کل تعاون لرستان طی بیانیه‌ای:
12 اسفند روز تاریخی ملت ایران است

خبرگزاری فارس: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: 12 اسفند روز تاریخی ملت ایران است.

خبرگزاری فارس: 12 اسفند روز تاریخی ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، در بیانیه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان آمده است: آنچه بیش از هر چیز دشمنان ایران سرافراز را خشمگین می‌کند، الگو شدن نظام جمهوری اسلامی در جهان است و ملت هوشیار ایران اسلامی خوب می‌دانند، آنچه امروز کشورمان را به این جایگاه رسانده پیروی از فرامین مقام معظم رهبری و اتحاد و یکپارچگی آحاد ملت است.

این بیانیه می‌افزاید: 12 اسفند ملت ایران بار دیگر پای صندوق‌های رای شکوه و عظمت و اقتدار را به نمایش می‌گذارند و ثابت خواهند کرد، که به امام و رهبر عزیزشان و شهدای این انقلاب وفادارند و همواره مانع از دخالت بیگانگان در امور کشورشان هستند.

در بیانیه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان آمده است: جامعه کارگری، کارفرمایی، تعاونگران و کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان ضمن لبیک به امر مقام عظمای ولایت و ولی امر مسلمین جهان مبنی بر شرکت گسترده در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از ملت شریف و عزیز ایران و مردم شریف استان لرستان برای شرکت گسترده در این انتخابات دعوت به عمل می‌آورد، تا بار دیگر به مستکبران عالم و سرسپردگان داخلی آنها اعلام کنند که بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن تا پای جان ایستاده‌اند.


نوشته شده توسط : ramin h