تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

جستجو

 

کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

پنجشنبه 10 فروردین 1391   07:36 ب.ظ

رئیس پلیس راهور گیلان خبر داد
کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش 9.28 درصدی تخلفات اعمال قانون شده رانندگی درون شهری این استان در نوروز جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش 9 درصدی تخلفات رانندگی درون شهری گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید تقی امینی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نوروزی تعداد 22 هزار و 895 راننده متخلف اعمال قانون شدند.

وی، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز را در رأس کار پلیس راهنمایی و رانندگی  عنوان کرد و افزود: با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات و قانونمندی رانندگان وسایل نقلیه در آمار تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیر مجاز با کاهش مواجه بودیم اما عدم استفاده از کمربند ایمنی افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان با تأکید بر اینکه پلیس راهور با رانندگان حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد می‌کند، تصریح کرد: تخلفات اعمال قانون شده در این زمان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 9.28 درصدی کاهش داشته است.

وی، ادامه داد: در راستای اعمال قانون تخلفات رانندگی، تعداد 392 دستگاه انواع وسیله متوقف شدند که 76 دستگاه سواری، 302 دستگاه موتورسیکلت و بقیه دیگر وسایل نقلیه است.

امینی، اعمال قانون پلیس را نسبت به تخلفات در راستای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی دانست و اذعان داشت: از رانندگان وسایل نقلیه می‌خواهیم نسبت به رعایت قوانین ترافیکی توجه بیشتری داشته باشند.

وی، عدم توجه به قوانین ترافیکی را موجب بروز حادثه‌ای تلخ و حتی مرگبار نامید و خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی موجب حادثه‌های سنگین و جبران‌ناپذیر می‌شود.

انتهای پیام/ی20/پ3003


نوشته شده توسط : ramin h