تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

جستجو

 

بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

دوشنبه 7 فروردین 1391   03:50 ب.ظ

در سال 90 صورت گرفت
بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

خبرگزاری فارس: مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته افزون بر یک هزار و 844 نفر از علاقه‌مندان به علوم قرآنی از طرح‌های آموزشی دارالقرآن الکریم این استان بهره‌مند شدند.

خبرگزاری فارس: بهره‌مندی 1800 نفر در چهارمحال و بختیاری از طرح‌های آموزشی دارالقرآن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد علی اسماعیلی ظهر امروز در نشست شورای اداری این اداره‌کل اظهار داشت: در سال گذشته دوره‌های آموزشی تربیت مدرس، معلم و آموزشیار روخوانی و روان‎‌خوانی قرآن، تربیت معلم حفظ قرآن، تربیت داور مسابقات قرآنی سطح یک، قرائت قرآن در سطوح  یک، دو، سه و چهار، حفظ نیم جزء آخر و جزء سی، مفاهیم قرآنی، اردوی ارتقا و بازآموزی معلمان، حفظ قرآن برای کودکان سه ساله و دوره آموزشی قرآن و تفسیر وی‍ژه کارکنان دولت در استان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های قرآنی بینات 14، تفسیر ترتیبی نورالرحمن و طرح بزرگ 1445 سال گذشته در چهارمحال و بختیاری اجرا شد، افزود: از مجموع شرکت کنندگان در طرح‌‎های آموزشی دارالقرآن الکریم استان، یک هزار و 527 نفر موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره شدند.

اسماعیلی با بیان اینکه طرح قرآنی 1445 با شرکت 505 نفر بیشترین آمار جذب شرکت کننده را در میان طرح‌های اجرا شده در چهارمحال و بختیاری به خود اختصاص داد، تصریح کرد: این طرح بزرگ قرآنی با محوریت روخوانی، روان‌خوانی، صحیح خوانی، حفظ، درک مفاهیم، شرح و ترجمه سوره انفال و با هدف بهینه سازی اوقات فراغت تابستانی مخاطبان و ایجاد شور و نشاط معنوی و قرآنی در جامعه هم زمان با سراسر کشور از اواخر خرداد تا اوایل شهریور 90 در استان اجرا شد.

مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: افزون بر یک هزار و 600 نفر از شرکت کننده در دوره‌های آموزشی دارالقرآن الکریم چهارمحال و بختیاری را در سال گذشته بانوان تشکیل دادند.

وی در ادامه قرآن مجید را نسخه حیات بخش انسان‌ها در تمام اعصار دانست و گفت: این مصحف شریف آیین زندگانی دنیوی و اخروی انسان‌ها را در بردارد و سعادت مسلمانان در گرو عمل به این کتاب آسمانی است.

اسماعیلی با بیان اینکه قصص قرآن راه هدایت است، متذکر شد: در این کتاب آسمانی خالق هستی با تمثیل، قصه و حکایت راه هدایت را برای انسان مشخص می‌کند.

این مسئول قرآن کریم را کلام بی‌نظیر خداوند دانست و اذعان داشت: مخاطب قرآن بین تمام موجودات انسان است که نشان از اهمیت خلقت انسان دارد، قرآن کریم سخن بی‌مانند و مطلق خداوند متعال است و انسان نیز مخاطب خداوند برای وحی انسان است.

انتهای پیام/ن10


نوشته شده توسط : ramin h