تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - بازارچه‌های موقت در ایام نوروز گسترش می‌یابد

جستجو

 

بازارچه‌های موقت در ایام نوروز گسترش می‌یابد

پنجشنبه 3 فروردین 1391   10:24 ب.ظ

معاون میراث فرهنگی:
بازارچه‌های موقت در ایام نوروز گسترش می‌یابد

خبرگزاری فارس: معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بازارچه‌های موقت در ایام نوروز در بیشتر شهرهای کشور راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: بازارچه‌های موقت در ایام نوروز گسترش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد محمدرضا کردستانی ظهر امروز در نشست خبری ستاد تسهیلات سفرهای خراسان رضوی اظهار داشت: حوزه صنایع دستی کشور، در ایام نوروز به‌عنوان یاری‌دهنده اصلی بخش گردشگری عمل می‌کند و امیدوارم حاصل این همکاری ثمربخش باشد.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: معاونت صنایع دستی، تلاش می‌کند تا از فرصت مغتنم به وجود آمده در ایام نوروز به بهترین نحو، برای توسعه صنایع دستی کشور و آشنایی بیشتر مردم با این صنایع، استفاده کند.

کردستانی تصریح کرد: ایجاد بازارچه‌های موقت، مهمترین هدف معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در ایام نوروز است.

وی افزود: در نوروز سال 91، قالب شهرهای کشور از این بازارچه‌ها برخوردار می‌شوند و در بیش از 3 هزار نقطه، بازارچه موقت پیش‌بینی شده است.

کردستانی ادامه داد: این بازارچه‌ها با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های داخلی هر شهر و استانی، تغذیه می‌شوند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده، در سطح استان خراسان رضوی نیز، در بیش از 34 نقطه، بازارچه‌های موقت در ایام نوروز فعالیت می‌کنند و مردم می‌توانند از آنها بازدید کنند.

وی متذکر شد: هدف اصلی این بازارچه‌ها، معرفی صنایع عمده دستی هر شهری، به بازدیدکنندگان و مسافران است.

کردستانی گفت: سال گذشته، این بازارچه‌ها با استقبال وسیع مردمی روبه‌رو شدند و بالغ بر هفت میلیارد تومان فروش داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به 10 میلیارد تومان نیز برسد.

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : ramin h