تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات ملی است

جستجو

 

توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات ملی است

پنجشنبه 3 فروردین 1391   09:24 ب.ظ

معاون استاندار کردستان:
توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات ملی است

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان گفت: توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات ملی است.

خبرگزاری فارس: توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات ملی است

ارسلان ازهاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: با توجه به سرمایه ملی و توانمندی‌های موجود در کشورمان سال ‌جاری از سوی مقام رهبری با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شد.

وی افزود: در سال جهاداقتصادی سهمیه اشتغال استان کردستان در ابتدای سال گذشته 50 هزار و 380 فرصت شغلی بود که با تلاش مسئولان و پرداخت تسهیلات بانکی، بیش از 53 هزار فرصت شغلی در سطح استان ایجاد شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان در ادامه با اشاره به برنامه و سیاست‌های کاری در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تصریح کرد: امیدواریم امسال با توجه به فرصت‌های ایجاد شده در زمینه‌های تجارت داخلی و بازرگانی خارجی بتوانیم به تولیدات ملی در بخش صادرات و بازرگانی خارجی در استان دست یابیم.

ازهاری اضافه کرد: بیشترین فرصت‌های اشتغال ایجاد شده استان در سال گذشته در زمینه‌های خدمات، صنعت و کشاورزی، سد سازی، مسکن مهر و طرح‌های ملی بوده است.

* توسعه بخش کشاورزی زمینه‌ساز تولیدات داخلی است

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان در ادامه با تاکید بر توسعه بخش کشاورزی در استان گفت: توسعه بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های بالقوه استان زمینه‌ساز تولیدات داخلی و ملی است.

ازهاری اضافه کرد: سهم استان کردستان در پرداخت تسهیلات بانکی به طرح‌های کشاورزی در سال‌ گذشته 240 میلیارد تومان با بهره بانکی 7 درصد بود.

وی تصریح کرد: برای اجرای طرح‌های کشاورزی در استان به ازای هر شغل در این بخش تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات بانکی اعطا می‌شود.

ازهاری افزود: هدف از طرح توسعه بخش کشاورزی ایجاد اشتغال جدید و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان در ادامه به طرح‌های کشاورزی اولویت‌دار برای پرداخت تسهیلات بانکی اشاره کرد و ادامه داد: مجتمع‌های نیمه‌تمام شامل مجتمع‌های دامی، شیلاتی، تولیدات دامی و گیاهی، طرح‌های کوچک کشاورزی شامل آب، خاک، زنان روستایی، تولیدات گیاهی و دامی، طرح‌های توسعه و اصلاح باغات شامل باغات آبی و دیم و تولید نهال گواهی شده از طرح‌های کشاورزی اولویت‌دار هستند.

* 5 میلیارد دلار حجم مبادلات خارجی در سال گذشته

ازهاری در ادامه بیان کرد: حجم مبادلات خارجی استان کردستان در سال گذشته 5 میلیارد دلار شامل صادرات، واردات و ترانزیت بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک میلیارد دلار کالا از طریق مرزهای کردستان به خارج از کشور صادر شده است.

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : ramin h