تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

جستجو

 

پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

یکشنبه 28 اسفند 1390   12:17 ق.ظ

‌رییس سازمان بازرسی به رییس جمهوری نامه نوشت
پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

خبرگزاری فارس: پیشنهاد رییس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال به رئیس جمهور فرستاده شد.

خبرگزاری فارس: پیشنهاد پورمحمدی به احمدی‌نژاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی به دلیل  نقض قوانین در فدراسیون‌های ورزشی مخصوصاً فدراسیون فوتبال و بی‌توجهی وزارت ورزش و جوانان به این موضوع، به دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهور نامه نوشت. این نامه همچنین حاوی یک پیشنهاد برای حل مشکل انتخابات فدراسیون فوتبال است.

در بخش‌هایی از این نامه آمده است: سازمان بازرسی کل کشور از سال 1388 تا 13/12/90، هشدارهای شفاهی، مکتوب و رسمی مکرری را به مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی و متعاقباً وزارت ورزش و جوانان در خصوص منع به‌کارگیری نیروهای بازنشسته در فدراسیون‌های ورزشی داده بود اما وزیر ورزش و جوانان علیرغم آگاهی لازم، به وظیفه قانونی خود عمل نکرده است.

در این نامه تصریح شد: علی کفاشیان بدون مجوز هیأت وزیران نمی‌تواند قانوناً در سمت رئیس فدراسیون فوتبال انجام وظیفه کندو مقتضی بود وزارت ورزش و جوانان قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، نظر هیأت وزیران را درباره اعاده به‌کار علی کفاشیان اخذ می‌کرد تا در صورت موافقت، وی برای کاندیدا شدن ریاست فدراسیون فوتبال واجد شرایط باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در ادامه، برای جلوگیری از اختلال در امور فدراسیون فوتبال و امور باشگاه‌ها و تیم ملی فوتبال، پیشنهادی هم ارائه کرد مبنی بر اینکه، هیأت وزیران با اعاده به خدمت کفاشیان برای مدت کوتاه و با حکم سرپرستی توسط وزیر ورزش و جوانان موافقت کند. همچنین این تصمیم فرصت مناسبی نیز به مجلس شورای اسلامی خواهد داد که با بررسی‌های لازم، قانونی جامع درباره فدراسیون‌های ورزشی وضع کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این نامه نظر این سازمان را در خصوص استفاده از بازنشستگان در کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌های ورزش و هیأت های ورزشی بیان کرد و گفت: سازمان بازرسی کل کشور، استفاده از بازنشستگان در کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌های ورزشی و هیأت‌های ورزشی به صواب نزدیک‌تر می‌داند و بر همین اساس نیز در سال‌های گذشته با نمایندگان مجلس مذاکراتی داشتیم و از هر لایحه و طراحی که از این ایده دفاع کند پشتیبانی می‌کنیم.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h