تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

جستجو

 

تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

شنبه 27 اسفند 1390   11:17 ب.ظ

نماینده اسکودا:
تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

خبرگزاری فارس: نماینده اسکودا (اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران) گفت: تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است.

خبرگزاری فارس: تحریم فروش قطعات هواپیما به ایران نقض صریح حقوق بشر است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشر اسلامی، حسن فرهودی‌نیا در جلسه کمیته پیگیری امور داخلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در شمال‌غرب کشور، حق حیات را نخستین شرط حقوق بشر دانسته و اظهار داشت: تحریم فروش لوازم و قطعات هواپیماهای مسافربری، حقوق حیاتی مردم ایران را به خطر انداخته است.

این حقوقدان در ادامه تحریم فروش وسائل و قطعات هواپیماهای مسافربری به ایران را از دلایل عمده ایجاد نقص بی‌شمار فنی و سقوط هواپیماهای مسافربری در ایران عنوان کرده و افزود: تحریم این قطعات با مبانی حقوق بشر منافات داشته از این رو بر ضرورت لغو تحریم ارائه قطعات هواپیماهای مسافربری که مسافران اعم از داخلی و خارجی از آن استفاده می‌کنند، تاکید می‌کنیم.

 نایب رئیس دفتر شمال‌غرب کمیسیون حقوق بشر اسلامی، تحریم این قطعات را جدی‌ترین نقض حقوق بشر ایرانیان عنوان کرده و افزود: همه قواعد حقوق‌بشر و کنوانسیون‌هایی که وجود دارد، برای حفظ حقوق بشر است و نه بهانه سوءاستفاده برای از بین‌ بردن حقوق انسان‌ها.

 در سال 1346 کشورها با هم سازمان جهانی ایکائو و یاتا را که مخصوص خطوط هوایی پرواز هستند به وجود آورده و براساس پیمان 96 ماده‌ای ایکائو همچنین منشور بین‌المللی سازمان بین‌الملل، این سازمان وظایفی نظیر حفظ جان انسان‌ها، حفظ امنیت هوایی، کمک به توسعه صنعت هواپیمایی، همکاری شرکت‌ها و جلوگیری از رقابت بین‌المللی ناسالم را برعهده دارد.

انتهای پیام/ح30


نوشته شده توسط : ramin h