تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

جستجو

 

پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

یکشنبه 28 اسفند 1390   12:17 ق.ظ

در سال جاری صورت گرفت
پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

خبرگزاری فارس: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان از پرداخت 6 میلیارد و 896 میلیون ریال وام تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه در سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: پرداخت 6 میلیارد ریال وام تحصیلی به دانشجویان علوم پزشکی همدان

رضا شکوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اهم فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: در طی یک سال اخیر بالغ بر 35 مورد اردوی درون شهری و برون شهری نظیر سفر به مشهد مقدس، تبریز و قم با مشارکت یک هزار و 969 نفر از دانشجویان برگزار شده که از این تعداد به ترتیب یک هزار و 320 مورد خانم و 649 نفر  آقا هستند.

وی همچنین افزود: برگزاری 12 مورد سخنرانی و همایش با موضوعاتی از قبیل سیاست و دیانت، روابط  دختر و پسر، سقط درمانی، جوان و احساسات از دیگر اقدامات صورت گرفته که در این برنامه‌ها نیز شاهد حضور 3 هزار و 190 دانشجو هستیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان ابراز کرد: در راستای بصیرت بخشی بیشتر به دانشجویان و آشنایی افراد با متغیرهای اجتماعی مختلف 31 کارگاه و کلاس آموزشی با موضوع جنگ نرم، مهندسی فرهنگی، ادبیات دراماتیک، آموزش قرآن و کارگاه کشوری نشریات دانشگاهی با حضور یک هزار و 871 دانشجو برگزار شده است.

وی از پخش 181 مورد فیلم با موضوع دفاع مقدس، مهدویت و آخرالزمان برای دانشجویان علوم پزشکی همدان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری 45 دانشجوی خانم و 14 دانشجوی آقا از این دانشگاه به المپیادهای ورزشی، کارگاه‌های سیاسی، جشنواره مطبوعات و جشنواره‌های قرآنی اعزام شده‌اند.

شکوهی اضافه کرد: طی یک سال اخیر بالغ بر 30 ویژه‌نامه و نشریه دانشجویی با عناوین مختلف مانند "گلواژه عفاف"، "انعکاس"، "توتیا"، "شهر راز" و... در سطح دانشگاه علوم پزشکی همدان چاپ و توزیع شده است.

وی با اشاره به نهضت جامع قرآن‌آموزی گفت: در راستای تحقق این مهم 300 دانشجو که شامل 180 خانم و 120 آقا می‌شوند به منظور حفظ، قرائت، مفاهیم، ترجمه و تفسیر در نهضت قرآنی شرکت کرده‌اند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان تأکید کرد: پنج مورد کرسی آزاداندیشی با موضوع ولایت ‌فقیه، رسانه، حجاب، سیاسی شدن ورزش و جدایی دین از سیاست در سال جاری برگزار شده که در این برنامه نیز یک هزار و 100 نفر از دانشجویان حضور فعال داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اهم فعالیت‌های انجام شده در امور دانشجویی افزود: میزان اعتبار صرف شده در سال جاری اعم از تعمیرات اساسی مکانیکی، تعمیر ابنیه، تعمیرات جزئی، تجهیزات مکانیکی و غیر مکانیکی خریداری شده در خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌های دانشگاه 4 میلیارد و 466 میلیون و 22 هزار ریال برآورد شده است.

شکوهی از ایجاد سیستم اتوماسیون و اینترنتی رزرو غذا در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و تصریح کرد: بالغ بر یک میلیارد و 352 میلیون ریال تجهیزات تملکی اعم از میز مطالعه فلزی، یخچال، کمد، فرش، چرخ گوشت صنعتی و غیره در خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها خریداری شده است.

وی با اشاره به عملکرد صندوق رفاه دانشجویی در سال 90 گفت: 3 هزار و 479 فقره وام تحصیلی به ارزش 6 میلیارد و 896 میلیون ریال، 326 فقره وام مسکن به ارزش 591 میلیون ریال، 395 فقره وام ضروری به ارزش 132 میلیون ریال و 40 فقره ودیعه مسکن به مبلغ 955 میلیون ریال به دانشجویان علوم پزشکی همدان و در سال جاری اعطا شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به ترتیب 3 هزار و 887 فقره بیمه حوادث، 94 فقره وام بیمه، 3 هزار و 883 فقره بن کتاب و 94 فقره حق بیمه سهم دانشگاه با مبلغ 20 میلیون ریال، 43 میلیون ریال، 776 میلیون ریال و 43 میلیون ریال به دانشجویان ارائه شده است.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : ramin h