تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - اعزام 50 هزار نفر به راهیان نور در ایام نوروز

جستجو

 

اعزام 50 هزار نفر به راهیان نور در ایام نوروز

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:05 ب.ظ

جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (ع) استان اصفهان خبر داد
اعزام 50 هزار نفر به راهیان نور در ایام نوروز

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (ع) استان اصفهان گفت: در ایام نوروز 50 هزار نفر به راهیان نور اعزام می‌شوند که بخشی دانشجویان، دانشجویان و از اقشار مختلف مردمی هستند.

خبرگزاری فارس: اعزام 50 هزار نفر به راهیان نور در ایام نوروز

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار مجتبی فدا ظهر امروز در نشست خبری راهیان نور ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در زیر سایه رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: راهیان نور یک حرکت فرهنگی است که با هدف تأثیرگذاری عملیات مختلف رزمندگان، رشادت و آشنایی با عملیات مناطق مختلف جنگی و نشان دادن سیره سرداران به مناطق جنوب نیرو اعزام می‌کند.

وی با بیان اینکه از 15 مهر ماه اعزام کاروان راهیان نور برادران از اصفهان آغاز شد، افزود: در سال 90-91، 80 هزار نفر به راهیان نور اعزام شدند که 20 هزار نفر آن اعزام مردمی و 20 هزار نفر دانش آموزان بودند.

جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (ع) استان اصفهان تصریح کرد: مدیران نواحی شهرستان‌ها، مدارس و اقشار مختلف بسیج از ابتدای دی ماه تا 23 بهمن اعزام را آغاز کردند که با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات ادامه اعزام راهیان دانش آموزی خواهران با تعداد 8 هزار نفر به بعد از ایام نوروز کشیده شد.

وی ادامه داد: تعداد 16 هزار نفر از 15 اسفند ماه راهی محلات مختلف راهیان نور شدند که در غالب بسیج محلات 50 هزار نفر برنامه‌ریزی شده است و در حدود 14 اردوگاه شهرستان در استان خوزستان هماهنگی شده است.

 

*اعزام 10 هزار نفر دانشجو به راهیان نور در ایام نوروز

فدا با بیان اینکه 50 هزار نفر در ایام نوروز به راهیان نور اعزام می‌شوند، اضافه کرد: از اسفند ماه سال جاری اعزام نیروهای دانشجو آغاز شده است که از دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی، علوم پزشکی تا پایان فروردین ماه صورت و 10 هزار دانشجو در این مدت به مناطق جنگی اعزام می‌شوند.

وی سایر اعزام راهیان نور را از بسیج طلاب، پزشکان و اقشار مختلف بسیج دانست و ادامه داد: حدود 30 هزار نفر هم از شهرستان در سه اردوگاه شهید مسعودیان، شهدای اهواز، اردوگاه آبادان، به نواحی امام صادق (ع)، امام رضا (ع) و سایر شهرستان‌های استان اختصاص یافته است.

جانشین فرمانده جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (ع) استان اصفهان گفت: ستاد مردمی شهید خرازی در غالب مشارکت همه جانبه مردم به منطقه  صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌هایی برای اسکان بهتر بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است، افزود: اردوگاه شهید باکری با ظرفیت 2 هزار نفر در تمام طول سال آمادگی پذیرش راهیان نور را دارد که در این راستا به خودکفایی رسیده و نیاز به اجاره مکان نیست.

فدا همچنین مدت سفر را 72 ساعت اعلام کرد و افزود: برنامه فرهنگی راهیان نور از همان ابتدای سفر آغاز و در این دو روز توجیه مناطق عملیاتی از روی نقشه، حضور در منطقه اروند، شلمچه با بازدید از آبادان، خرمشهر، منطقه طلائیه و هویزه در این مدت انجام می‌شود.

وی بخش عمده اعتبارات را از محل سازمان بسیج با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی دانست و ادامه داد: تمامی افراد اعزامی به صورت رایگان اعزام و بیمه شدند.

جانشین فرمانده جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (ع) استان اصفهان گفت: سال گذشته 20 هزار نفر از دانش آموزان را به اردوی راهیان نور بردیم که با توجه به استقبالی که شد امسال ظرفیت پذیرش را زیاد کردیم.

 

*5 هزار شهید اصفهان در مناطق جنگی کردستان به شهادت رسیدند

وی با بیان اینکه 5 هزار شهید از 23 هزار شهید اصفهان در مناطق جنگی کردستان به شهادت رسیده‌اند، ادامه داد: اعزام کاروان راهیان نور به این مناطق در دست اقدام است.

فدا همچنین به اردوی دانشجویی راهیان نور اشاره کرد و گفت: این اردوها پنج روزه است از اسفند سال جاری آغاز و تا ایام عید نوروز اعزام به این مناطق ادامه دارد.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : ramin h