تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - تملک تمامی معارضین بزرگراه امام علی (ع) تا اردیبهشت

جستجو

 

تملک تمامی معارضین بزرگراه امام علی (ع) تا اردیبهشت

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:04 ب.ظ

تملک تمامی معارضین بزرگراه امام علی (ع) تا اردیبهشت

خبرگزاری فارس: شهردار منطقه ۷ گفت: در طول احداث مسیر امام علی (ع) در منطقه 7 شهرداری تهران 1700 ملک معارض قرار داشت که تاکنون 1200 ملک تملک و در اختیار شهرداری قرار گرفته و تا پایان اردیبهشت نیز تمامی این املاک به تملک شهرداری در می آید.

خبرگزاری فارس: تملک تمامی معارضین بزرگراه امام علی (ع) تا اردیبهشت

به گزارش خبرگزاری فارس،  میرزایی فلاح با بیان این مطلب که منطقه 7 در پهنه مرکزی شهر تهران قرار دارد و ازمزیت های این منطقه دروازه بودنش است، گفت: ابعاد ترافیکی و حمل و نقلی منطقه از برنامه های مهم ما در منطقه 7 به شمار می رود .

وی در ادامه با اشاره به بافت دوگانه منطقه 7 اظهار کرد: در قسمت شرق بزرگراه شهید صیاد شیرازی بافت متراکم مسکونی و عمدتا بافت فرسوده وجود دارد اما در بخش غربی کیفیت ساخت و سازها بهتر است و از این رو بودجه واعتبارات به سمت شرق سوق داده شده است.

شهردار منطقه 7 با اعلام آمادگی از افتتاح 101 پروژه به انجام رسیده در منطقه، خاطرنشان کرد: شاخص ترین پروژه ساختمان فرهنگی اجتماعی فرهنگسرای اندیشه است که شامل آمفی تاتر و فضاهای مختلف فرهنگی است.

میرزایی فلاح ادامه داد: در خیابان نظام آباد نیز شاهد تغییرات چشمگیر بوده و 8 پایک محله ای احداث شده است که مورد استقبال زیاد شهروندان قرار گرفت.

وی از احداث پارک شهید توکلی به مساحت 3/1 هکتار خبر داد و گفت: در بحث استقبال از بهار پروژه های پیش بینی شده ظرف چند ماه اخیر به انجام رسیده است.همچنین ساماندهی محور سهروردی با کمترین هزینه به انجام رسیده و مناسب سازی های لازم برای حرکت معلولین ایجاد شده است.

شهردار منطقه 7 با اشاره به ایجاد 5 آبنما در طول مسیر خیابان سهروردی و بهره برداری از پروژه آبشار پارک آزادگان کنار محور رسالت ، عنوان کرد: برای سال آینده اعتبارات لازم برای اجرای پروژه های پیش بینی شده لحاظ شده است که در این مورد عمده ترین پروژه تملک و احداث بزرگراه امام علی(ع) است که تاکنون کمتر از یک سوم تملک ها باقی مانده است و تا دو ماه آینده کل محوری که در منطقه 7 قرار گرفته آزاد سازی خواهد شد.

میرزایی فلاح با بیان اینکه بخش هایی از بزرگراه امام علی(ع) که آزاد سازی شده توسط پیمانکار و مشاور در حال انجام زیرسازی های مناسب است،خاطرنشان کرد: نزدیک به دو کیلومتر از بزرگراه امام علی(ع) در منطقه 7قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص محور دماوند و بحث تملک ان اظهار کرد:محور دمادند یکی از ورودی های اصلی شهر تهران است که با دستور شهردار تهران باید بحث مربوط به تملک آن به انجام رسد که در این مورد مناطق 7، 8و 13 درگیر هستند که ما در منطقه 7 تا قبل از پایان سال تمامی تملک های

حاشیه دماوند به انجام می رسد و هم اکنون نیز توسط مشاوران طرح های ترافیکی، زیباسازی و جمع آوری آبهای سطحی به انجام رسیده و اعتبارات لازم در این مورد دیده شده است.

وی در مورد تعریض زیرگذر میدان امام حسین(ع) گفت: این طرح با همکاری شهرداری های مناطق 7 و 13 در دست اجرا است.

شهردار منطقه 7 عنوان کرد: از سطح زیرین میدان پلیس مقابل باغ موزه قصر بازار میوه و تره بار ایجاد می شود تا مشکل ترافیک این محل برطرف شود.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : ramin h