تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - حمایت از تولید کنندگان داخلی در اولویت قرار گرفت

جستجو

 

حمایت از تولید کنندگان داخلی در اولویت قرار گرفت

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:04 ب.ظ

قائم مقام وزارت صنعت و معدن:
حمایت از تولید کنندگان داخلی در اولویت قرار گرفت

خبرگزاری فارس: قائم مقام وزارت صنعت و معدن گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی در اولویت قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: حمایت از تولید کنندگان داخلی در اولویت قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمدصادق مفتح ظهر امروز در نشست مشترک وزرای اقتصادی دولت، با صنعتگران تجار و اصناف استان البرز گفت: باید دریچه‌های فعالیت بیشتر برای تولیدکنندگان را باز کرده و مسیرهای توسعه و پیشرفت را برای آنان هموار نماییم.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم تحریم‌ها مانع از پیشرفت در توسعه تولیدات شود بلکه باید با ارائه خدمات مناسب به تولید کنندگان و حمایت از آنان، فعالیت این قشر را هموارتر از گذشته کنیم.

این مسئول گفت: با تمهیدات اندیشیده شده اعتبارات خوبی به منظور کمک به واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است که با اختصاص این اعتبارات واحدهای تولیدی می‌توانند بخش قابل توجهی از مشکلات خود را حل کنند.

وی افزود: هم اکنون 600 قلم کالا از تولیدات داخلی شناسایی شده‌اند که به منظور حمایت از تولیدکنندگان این نوع کالاها، دیگر مشابه خارجی آن وارد کشور نخواهد شد.

مفتح ادامه داد: با این اقدام علاوه بر حمایت از تولید کنندگان گامی اساسی در جهت تقویت این نوع واحدها برداشته می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت و معدن گفت: با راه‌اندازی سیستمی کالاهای تولید شده در داخل کشور ثبت می‌شوند و دیگر کالاهای خارجی مشابه آنها وارد کشور نخواهند شد.

وی در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی سامانه ستاد صنعت و معدن خبر داد و اظهار داشت: این سامانه با هدف شناسایی واحدهای فعال تولیدی راه‌اندازی شده است.

مفتح افزود: با تمهیدات اندیشیده شده از این پس داد و ستد کالاها تنها از واحدهای تولیدی و صنعتی صورت می‌گیرد که دارای پروانه باشند و شرکت‌های دولتی نمی‌توانند با واحدهایی داد و ستد کنند که فاقد پروانه هستند چرا که در غیر این صورت خلاف مقررات عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/خ۲۰


نوشته شده توسط : ramin h