تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - آغاز بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های خراسان شمالی

جستجو

 

آغاز بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های خراسان شمالی

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:04 ب.ظ

بعد از ظهر امروز صورت گرفت
آغاز بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: هیئت تجاری افغانستان که به خراسان شمالی سفر کرده است، بازدید خود را از شهرک‌های صنعتی این استان آغاز کردند.

خبرگزاری فارس: آغاز بازدید هیئت تجاری افغانستان از شهرک‌های خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، این گروه که متشکل از 17 نفر از تجار و بازرگانان افغانی است، بعد از ظهر امروز با حضور در شهرک صنعتی شماره یک بجنورد از واحدهای مستقر در شهرک بازدید به عمل آوردند.

نگار پلاستیک بجنورد، نشاسته خوشه زرین، آرد شریعت، سیم و کابل، امید پاتریک، پیشرو مصالح شرق از جمله واحدهای صنعتی بود که بخش‌هایی از آن مورد بازدید این هیئت قرار گرفت.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی در حاشیه بازدید این گروه تجاری- اقتصادی خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این بازدیدها به منظور صادرات تولیدات این واحدهای صنعتی و ایجاد بازار در افغانستان صورت می‌گیرد.

محمدعلی یوسفی تصریح کرد: این گروه تجاری و اقتصادی افغانستان، ضمن حضور در این واحدها با مراحل فعالیت و تولید واحدهای تولیدی و صنعتی، مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی این استان آشنا شدند.

وی همچنین از برنامه بازدید این گروه تجاری، اقتصادی از شهرک صنعتی شماره دو بجنورد در بیدک خبر داد و گفت: گروه یاد شده از کارخانه کیا الکترود، سبک سازان شرق، پارس اکسیر خراسان شمالی بازدید به عمل خواهند آورد.

این گروه تجاری، اقتصادی افغانستان هم اکنون در حال بازدید از واحدهای شهرک‌های صنعتی بجنورد بوده و تا ساعاتی دیگر در شهرک صنعتی شماره دو بجنورد واقع در بیدک حاضر خواهند شد.

بر اساس برنامه قرار است تا این گروه امشب در ضیافت شام اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خراسان شمالی شرکت کنند.

بازدید از شهرک صنعتی شیروان و همچنین کارخانه سیمان بجنورد از برنامه‌های این هیئت تجاری به خراسان شمالی است.

حجم صادرات خراسان شمالی به افغانستان 14 میلیون دلار بوده که شامل مواد غذایی، پلاستیک، مواد شیمیایی و صنعتی است.

انتهای پیام/و۲۰


نوشته شده توسط : ramin h