تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

جستجو

 

قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

شنبه 29 بهمن 1390   03:17 ق.ظ

معاون وزیر خارجه در گفت وگو با فارس:
قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

خبرگزاری فارس: معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در واکنش به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه را مغایر با مشی و وظایف این نهاد و اولویت دادن به راهکارهای مسالمت آمیز می داند.

خبرگزاری فارس: قطعنامه مجمع عمومی درباره سوریه مغایر وظایف این نهاد و راهکارهای مسالمت‌آمیز است

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در واکنش به قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در مورد سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران صدور قطعنامه مجمع عمومی علیه سوریه در حالی که دولت این کشور راه حل سیاسی مهمی با انجام جدی اصلاحات و مذاکره با معارضه ارائه داده است را مغایر با مشی و وظایف این نهاد و اولویت دادن به راهکارهای مسالمت آمیز می داند.

وی افزود: بی تردید رویکرد دوگانه و سیاست های متناقض نهادهای بین المللی در قبال تحولات خاورمیانه نه تنها در راستای خدمت به صلح و ثبات منطقه نبوده، بلکه رویه های غیر متعارف اخیر که صرفا منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی را تأمین کرده صلح و امنیت منطقه را به طور جدی در معرض تهدید قرار داده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از اتحادیه عرب انتظار دارد با اتخاذ سیاست منطقی و بی طرفی و با اتکا به توانایی های امت اسلامی، به دولت و ملت مقاوم سوریه در برقراری ثبات و امنیت کمک کند.

به گزارش فارس، مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته با 137 رای موافق، 12 رای مخالف و 17 رای ممتنع از پیش نویس قطعنامه ضد سوری اتحادیه عرب و کناره گیری "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه و محکومیت نقض حقوق بشر در این کشور حمایت کرد و خواستار توقف سرکوب مخالفان سوری شد.

این قطعنامه با جلب حمایت بیش از 70 کشور مجمع عمومی و حمایت بیش از دو سوم کشورهای عضو این سازمان تصویب شد.

انتهای پیام/ش


نوشته شده توسط : ramin h