تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

جستجو

 

تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

شنبه 29 بهمن 1390   03:17 ق.ظ

تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

خبرگزاری فارس: شهروندان اردنی در ادامه فعالیت‏های اعتراضی خود به عملکرد نظام، پس از اقامه نماز جمعه در سراسر کشور تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات سراسری اردنی‌ها برای برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی

به گزارش فارس، شهروندان معترض اردنی این هفته نیز پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف، خواستار تحقق اصلاحات، برکناری نخست وزیر و تعدیل قانون اساسی شدند.

در شهر " کرک"، صدها تن از شهروندان با برگزاری یک تظاهرات اعتراضی تحت عنوان "ما را نترسانید" بر لزوم تحقق مطالبات شهروندان تاکید کردند.

شهروندان این منطقه خواستار پایان دادن به فشارهای امنیتی بر شهروندان بویژه معترضین شدند.

در شهر "طفیله"، شهروندان این منطقه با برگزاری تظاهرات ضد دولتی از مقابل مسجد بزرگ این شهر، خواستار مباره با فساد، پایان دادن به دخالت نیروهای امنیتی در امور شهروندان و تحقق اصلاحات سیاسی جامع در کشور شدند.

در شهر "سلط" کمیته هماهنگی جنبش جوانان و مردمی این منطقه با برگزاری یک تظاهرات اعتراضی از مقابل مرکز فرهنگی سلط، بر لزوم تحقق مطالبات شهروندان تاکید کرد.

این کمیته با صدور بیانیه ای، تحقق اصلاحات حقیقی در کشور و مبارزه با فساد و مفسدان را شرط پایان دادن به اعتراضات اعلام کرد.

شهروندان "معان" نیز با برگزاری تظاهراتی از مقابل مسجد جامع این شهر، خواستار رسیدگی به اوضاع نامطلوب معیشتی شهروندان و نیز لزوم تحقق اصلاحات سیاسی و اقتصادی در کشور شدند.

اطلاعات دریافتی حاکی از برگزاری تظاهرات های مشابه در سایر شهرهای اردن است.

گزارش‌های تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : ramin h