تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم

جستجو

 

علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم

شنبه 29 بهمن 1390   03:16 ق.ظ

نشست خبری فیلمساز تازه مسلمان آمریکایی در خبرگزاری فارس /1
علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم

خبرگزاری فارس: شان (علی) استون در نشست خبری که با حضور ده ها رسانه داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس در حال برگزاری است، گفت: امیدوارم بتوانم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم.

خبرگزاری فارس: علی استون: امیدوارم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری «شان علی استون» با حضور این بازیگر تازه مسلمان شده، «بهرام حیدری» یکی از نمایندگان شرکت ریل نایت، اسکات جیمی فرانک، نادر طالب‌زاده، غلامرضا منتظمی و با حضور گسترده نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس برگزار شد.

بر اساس این گزارش، «بهرام حیدری» در این نشست اظهار داشت: اسکات فرانک کارگردان و نویسنده و تولید‌کننده امریکایی، در اصفهان یک فیلم مستند در مورد ادیان مختلف که در کنار هم زندگی می‌کنند ساخته است.

وی افزود: رسانه‌های کشورهای غربی خیلی قوی هستند و نمی‌گذارند چهره واقعی ایران به درستی نشان داده شود و امیدواریم این فیلم بتواند چهره واقعی ایران را نشان دهد.

حیدری ادامه داد: یک سال پیش توافق شده که یک فیلم مشترک بین ایران و آمریکا به نام «ندامت» ساخته شود و در حال حاضر فیلم‌نامه آن نوشته شده است.

در ادامه نشست شان علی ‌استون گفت: من نامم را به نام علی عوض نکرده‌‌ام، علی اسم اسلامی من  است و نام اسلامی کامل من «شان‌کریستفر علی» است. من همیشه به یک خداوند معتقد بودم و اسلام را قبول کردم و الان هم به آن خداوند اعتقاد دارم.

وی ادامه داد: اسلام ادامه منطقی ادیان ابراهیمی است، همانطور که حضرت محمد(ص) فرموده‌اند ادیان ابراهیمی فرستاده یک خداوند است.

استون گفت: امیدوارم بتوانم مبلغ خوبی برای ادیان ابراهیمی که تجلی یک خداوند هستند، باشم.

وی ادامه داد: اگر کسی مسلمان نباشد دلیلی ندارد آدم بدی باشد، همه ما آفریده یک خداوند هستیم، بهترین انسان در هر دین انسانی است که در خدمت انسان باشد.

استون گفت: حضرت مسیح (ص) می‌گوید آدم خوب بدون اینکه بداند همسایه‌اش چه مذهبی دارد به او خدمت می‌کند. من اسلام را پذیرفتم و قبول دارم که حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام است، امیدوارم بتوانم در غرب تصویر درستی از یک مسلمان ارائه دهم.

وی با اشاره به انتخاب نام «علی» به عنوان اسم جدید خود اظهار داشت: خداوند این اسم را به من داده تا جزئی از سرنوشت و تقدیر من شود، دوستان من گردنبندی با نشان ذوالفقار - شمشیر حضرت علی (ع) - به من دادند که همیشه بر گردن من است.

استون گفت: انسانی که چنین هدیه‌ای دریافت می‌کند به طور قطع یقین انسان والایی از نظر روحی و معرفتی است و من همیشه داستان جنگ حضرت علی(ع) با دشمن خود به خاطر دارم که حضرت علی(ع) در جنگی روبرو دشمن خود را خلع سلاح می‌کند و دشمن او روی صورت حضرت آب دهان می‌اندازد و حضرت برای چند لحظه‌ای از کشتن او منصرف می‌شود و این امر موجب شگفتی دشمن حضرت می‌شود، حضرت می‌گوید من تو را برای خدا می‌کشم نه برای نفس خودم و امیدوارم که هر روز با مطالعه بیشتر حضرت امیر را بشناسم.

انتهای پیام/ی


نوشته شده توسط : ramin h