تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند

جستجو

 

استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند

شنبه 29 بهمن 1390   03:15 ق.ظ

نشست خبری فیلمساز تازه مسلمان آمریکایی در خبرگزاری فارس/2
استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند

خبرگزاری فارس: شان کریستوفر علی استون گفت: در مدرسه وقتی تاریخ می‌خواندم، تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری به ما معرفی می کردند.

خبرگزاری فارس: استون: در مدارس آمریکا تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری معرفی می کنند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری «شان کریستفر علی استون» با حضور این بازیگر تازه مسلمان شده، «بهرام حیدری» یکی از نمایندگان شرکت ریل نایت، اسکات جیمی فرانک، نادر طالب‌زاده، غلامرضا منتظمی و با حضور گسترده نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در خبرگزاری فارس برگزار شد.

در ادامه نشست، «شان کریستفر علی استون» در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص برنامه‌های آتی خود در ایران، گفت: ساختن فیلم دارای یک پروسه طولانی است و هر روزی که در ایران باشم در خدمت هستم و امیدوارم فعالیت‌های من بتواند همانند پلی بین شرق و غرب یعنی آمریکا و ایران باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پرس‌تی‌وی، اظهار داشت: من از دوران کودکی در فیلم‌های پدرم حضور داشتم و کار واقعی من از 16 سالگی در اسکندر کبیر شروع شد و توانستم 3 فیلم کوتاه بازی کنم. همچنین در فیلم اسکندر به عنوان تدوینگر و پشت صحنه هم حضور داشتم تا اینکه پدرم یک سریال مستند درباره تاریخ آمریکا ساخت و کار تدوین آن را هم من انجام دادم که امسال بیرون می‌آید.

فعالیت دیگر هنری من بازی در فیلمی است که به عنوان جن و ارواح است که سال قبل آن را انجام دادم که در ایران هم به زودی اکران خواهد شد.

همچنین در برنامه‌ای به عنوان «توطئه» با یکی از نمایندگان مجلس آمریکا همکاری می‌کنم.

وی در خصوص نحوه آشنایی‌اش با اسلام، تصریح کرد: در مدرسه وقتی تاریخ می‌خواندم تاریخ اسلام را در قالب دیکتاتوری به ما معرفی کردند. حضرت محمد (ص) در کنار تشکیل دولت مذهبی یک دولت مستقل با سیستم اقتصادی و سیاسی ایجاد کرد که دولت صلیبی هم در کنار آن حضور داشت، همانطوری که اسکندر کبیر دوست داشت جهان را یکی کند، این تفاوت را می‌توان از نظر سیاسی قائل شد.

این بازیگر جوان هالیوودی در ادامه یادآور شد: وقتی در کنار مسلمانان حضور داشتم قرآن خواندم و اسلام را به عنوان دین برابری و برادری پذیرفتم و این سوال مطرح می‌شود که چطور می‌شود از کسی پرسید مذهبت چیست، وقتی همه ما برای خدا سجده می‌کنیم.

در ادامه این نشست، خبرنگار واشنگتن‌پست با طرح سؤالی درباره ارتباطش با خانم‌ها پس از مسلمان شدنش، گفت: وارد این مسیر نشوید، چرا که ما برای تبادل فرهنگی آمده‌ایم.

اسکات جیمی فرانک که در این نشست حضور داشت، در پاسخ به این سوال گفت: هدف این کنفرانس این نیست که تمرکز کنیم که اسلام ایران چگونه است، دلیل این نشست این است که ما بتوانیم تبادل فرهنگ و هنری کنیم و به مسائل سیاسی نپردازیم. واقعیات شلوغی که در آن طرف دنیا برای ایران وجود دارد را باید پیدا کنیم. ما برای دوستی آمدیم. اکنون فرصت اتحاد با یکدیگر را به دست آوردیم تا بتوانیم از طریق سینما و تلویزیون به تبادل ارتباط پرداخته و تمام حاشیه‌ها را رد کنیم.

انتهای پیام/ی


نوشته شده توسط : ramin h