تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - کرزی کشته شدن 8 کودک افغان در حمله هوایی نیروهای خارجی را محکوم کرد

جستجو

 

کرزی کشته شدن 8 کودک افغان در حمله هوایی نیروهای خارجی را محکوم کرد

جمعه 21 بهمن 1390   05:59 ب.ظ

کرزی کشته شدن 8 کودک افغان در حمله هوایی نیروهای خارجی را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور افغانستان حمله هوایی نیروهای خارجی را که به کشته شدن 8کودک افغان در ولایت "کاپیسا" منجر شد را به شدت محکوم کرد.

خبرگزاری فارس: کرزی کشته شدن 8 کودک افغان در حمله هوایی نیروهای خارجی را محکوم کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی رئیس جمهور افغانستان، با انتشار اطلاعیه‏ای ضمن محکومیت این حمله از اعزام هیئتی به منظور برر سی دقیق این حادثه خبر داد. 

در جریان حمله نیروهای خارجی (فرانسوی) روز چهارشنبه گذشته در منطقه "نجراب" این ولایت هشت کودک کشته شدند.

"عبدالحمید ارکین"، فرمانده پلیس این ولایت به خبرنگاران، گفته است، همه کسانی که در این حمله کشته شده‌اند، کودکان میان سنین 7 تا 15 سال هستند.

این در حالی است که چندی پیش سازمان ملل متحد از  افزایش هشت درصدی غیرنظامیان افغان در سال 2011 میلادی خبر داد که یک بخش آن توسط نیروهای خارجی و حملات شبانه این نیروها صورت گرفته است.

این حمله که گفته می‎شود، به رهبری نیروهای فرانسوی انجام شده است، در حالی صورت می‎گیرد که چندی پیش یک عضو ارتش ملی افغان، نظامیان فرانسوی را هدف قرار داد که در آن چهار نظامی فرانسوی کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

"نیکولاسرکوزی"، رئیس جمهوری فرانسوی در واکنش به این رخ داد، به وزارت دفاع  این کشور دستور داد، تا خروج زود هنگام نیروهای کشورش را از افغانستان به بررسی کنند.

کشتار غیرنظامیان افغان، در حملات هوایی و شبانه نیروهای خارجی و ایجاد بی اعتمادی میان نیروهای امنیتی افغان و نیروهای خارجی از جمله چالش‎ها جدی نیروهای خارجی در افغانستان به شمار می‏رود.

با آن که بارها دولت افغانستان درمورد کشتار غیرنظامیان افغان به نیروهای خارجی هشدار داده است و از سوی دیگر مردم این کشوربا برپایی تظاهرات‏های مختلف در نقاط مختلف افغانستان بارها واکنش نشان داده‌اند، به نظر می‎رسد که با ادامه این روند، سرانجام کاسه صبر مردم افغانستان به سر خواهد رسید.


نوشته شده توسط : ramin h