تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - نرخ تورم چین به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسید

جستجو

 

نرخ تورم چین به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسید

جمعه 21 بهمن 1390   05:58 ب.ظ

نرخ تورم چین به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسید

خبرگزاری فارس: آمارهای رسمی دولت چین نشان می دهد نرخ تورم این کشور طی ماه ژانویه به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسیده است.

خبرگزاری فارس: نرخ تورم چین به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ نرخ تورم چین طی ماه گذشته به بیش از 4.5 درصد رسیده است. آغاز سال جدید چینی و افزایش تقاضا برای مواد غذایی و پوشاک در چین تاثیر منفی زیادی بر افزایش فشارهای تورمی داشته است.

بر اساس این گزارش نرخ تورم چین طی ماه دسامبر به کمتر از 4.1 درصد رسیده بود افزایش نرخ تورم چین در ماه ژانویه به روند نزولی فشارهای تورمی در پنج ماه گذشته پایان داده است . بانک مرکزی چین طی ماههای اخیر مجبور شد برای مقابله با فشارهای تورمی سیاستهای انقباضی پولی و مالی اتخاذ کند .

نرخ تورم چین در جولای سال گذشته به بیش از 6.5 درصد رسید که این رقم در سه سال اخیر بی سابقه بوده است . روند نزولی رشد اقتصادی چین نیز مقامهای اقتصادی این کشور را به شدت نگران کرده است رشد اقتصادی چین از 10.4 درصد در سال 2010 به کمتر از 9.2 درصد در سال 2011 رسیده است و پیش بینی می شود این رقم امسال به کمتر از 8.2 درصد برسد.

صندوق بین المللی پول نیز هشدار داد تشدید بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی چین خواهد داشت و ممکن است رشد اقتصادی چین امسال به کمتر از چهار درصد برسد . افزایش نرخ تورم به مهمترین نگرانی مقامهای سیاسی پکن تبدیل شده است.


نوشته شده توسط : ramin h