تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - القرضاوی در بنغازی: لیبی به ریشه‌های اسلامی خود بازگشته است

جستجو

 

القرضاوی در بنغازی: لیبی به ریشه‌های اسلامی خود بازگشته است

یکشنبه 20 آذر 1390   01:04 ق.ظ

القرضاوی در بنغازی: لیبی به ریشه‌های اسلامی خود بازگشته است

خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه جهانی علمای اسلام در سفر به لیبی ضمن تاکید بر ضرورت تحقق وحدت میان مردم این کشور اعلام کرد که کشور لیبی به ریشه‌های اسلامی خود بازگشته است.

خبرگزاری فارس: القرضاوی در بنغازی: لیبی به ریشه‌های اسلامی خود بازگشته است

به گزارش فارس به نقل الجزیره، "یوسف القرضاوی" در سفر خود به بنغازی و در جمع نمازگزاران مسجد "باب اجیاد" گفت که ملت لیبی ملتی اصیل است و طی دوره‌های گذشته جهاد و مبارزات زیادی داشته است.
 
القرضاوی با اشاره به این‌که مردم لیبی باید برای بنای کشوری جدید از خود گذشت و بخشش نشان دهند، گفت: مسامحه و گذشت هدیه‌ای از جانب خداوند است؛ مردم لیبی باید صفحات گذشته را ورق بزنند و به سمت آینده بهتر حرکت کنند.
 
وی در ادامه افزود: ما باید با افراد بد و شرور نیز با گذشت رفتار کنیم تا از راهی که در پیش گرفته‌اند، بازگردند.
 
القرضاوی تاکید کرد: ما خواهان لیبی بدون اختلافات و کینه‌‌توزی‌ها بعد از پایان دوران تکبر و ظلم معمر قذافی، رهبر سابق لیبی هستیم. کشور لیبی جدید باید براساس علم، آزادی و دموکراسی واقعی شکل گیرد. ملت لیبی ملتی مسلمان است.

القرضاوی گفت: ما از فداکاری‌های بزرگ ملت لیبی برای دستیابی به آزادی قدردانی می‌کنیم، خداوند شما را حفظ کند، شما فرزندان و خانواده من هستید و لیبی نیز سرزمین من است.
 
وی افزود: ما خواهان زمینه‌سازی و اعطای فرصت بیشتر به زنان لیبیایی هستیم و به آینده لیبی و دوران بعد از قذافی خوش‌بین هستیم، چون این کشور از دست بدی و شر رهایی یافته و به ریشه‌های اساسی خود بازگشته است.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000877


نوشته شده توسط : ramin h