تبلیغات
پایگاه خبری مرصاد - نمایش «اتوبوس شب» و «موج زنده» در دانشگاه لندن

جستجو

 

نمایش «اتوبوس شب» و «موج زنده» در دانشگاه لندن

یکشنبه 20 آذر 1390   01:02 ق.ظ

نمایش «اتوبوس شب» و «موج زنده» در دانشگاه لندن

خبرگزاری فارس: فیلم‌های «اتوبوس شب» و «موج زنده» در دانشگاه لندن نمایش داده می‌شوند.

خبرگزاری فارس: نمایش «اتوبوس شب» و «موج زنده» در دانشگاه لندن

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، اولین جلسه نمایش فیلم دانشکده مطالعات شرقی و افریقایی دانشگاه لندن، اختصاص به فیلم «اتوبوس شب» کاری از کیومرث پوراحمد با فیلم‌نامه مشترکی از حبیب احمدزاده خواهد داشت که قرار است ساعت 19 بعدازظهر دوشنبه 12 دسامبر در محل این دانشگاه به نمایش گذاشته شود.

در برنامه ماهانه بعدی پخش فیلم، مستند «موج زنده» به کارگردانی حبیب احمدزاده که درباره فاجعه سقوط ایرباس به دست نیروی دریایی آمریکا ساخته شده، به نمایش درخواهد آمد.

سومین برنامه هم اختصاص به نمایش «جشن کشتی دوستی» خواهد داشت. این فیلم در مورد آیین برگزاری متفاوت سی امین سالگرد جنگ در دو شهر مرزی ایران است که برای اولین بار به دعوت مردم آبادان و خرمشهر از کودکان عراقی شهرهای بصره و فاو، مراسم جشن کشتی دوستی بین کودکان دو ملت بر روی رودخانه مرزی اروند رود برگزار شد.

هر سه اثر از تولیدات سیما فیلم و شبکه دوم سیما است که زیرنویس و ارائه آن به دانشگاه لندن، با همکاری انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس صورت گرفته است.

فیلم اتوبوس شب بر اساس داستان «سی و نه و یک اسیر» از مجموعه «داستان‌های شهر جنگی» حبیب احمد‌زاده است که این کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ هفدهم رسیده است.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000529


نوشته شده توسط : ramin h